Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tulajdonképp van tökéletes...

Tulajdonképp van tökéletes ház/lakás/otthon egy átlag ember számára? Minden típusnál (panel, kertes, társas) csak negatívumokat olvasni.

Figyelt kérdés

Gondolok itt erre: hol laknál szívesebben, kertes ház, iker ház társasház, panel? Mindig leírja mindenki hogy a panel zajos, kicsi, mindent hallasz amit melletted csinálnak, teljesen bolond vagy együttélésre alkalmatlan emberek lakhatnak a közeledben amiről ingatlan vásárláskor/költözéskor nem is tudsz. Tenni nem tudsz ellene, mert persze ezek mindig utólag derülnek ki. (egy zajos albérlet, egy tinikkel megáldott szülőpár, sok gyerekes család, bolond néni/bácsi akit zavar szinte MINDEN)stb. Ugyanez társasnál is. Meg ugye van közösköltség. Kertes ház: ott meg a gond hogy pl. messze van a várostól, belvárostól. Gondozni kell a kertet "földet túrni" , ott is ki tudja milyen a szomszéd, bárki lehet tenyészthet állatot, ami hangos/büdös, hallgathat mulatós zenét minden áldott nap turbón stb. Az is lehet hogy megveszed és akkor még minden oké, de egy kis idő elteltével már más költözik melléd. Persze lehet panaszkodni meg feljelentgetni a másikat de mindenki tudja, milyen hatásfokkal ráadásul még jobban elméregesdik a helyzet.

Átlagos ember átlagos pénzzel aki nem tudja megtenni hogy teljesen elszeparálja magát a mellette élőktől az mindenképp csak a fent felsorolt helyeken élhet nem? Meg hát az emberek nagy százaléka ilyen házakban él, akkor mindenki negatív és boldogtalan vmiért? Ki ezért a hátrányért, ki azért? Létezik tökéletes helyzet? Mindig mindenki máshova vágyik?


2013. aug. 2. 15:56
 1/6 titak ***** válasza:
Az érmének is két oldala van. Nézd a dolgok jó oldalát. :o)
2013. aug. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy van. A panelek valóban kevésbé élhetőek, bár fogtam már ki abból is nagyon jót. Társasházban nőttem fel, most is abban élek, mindkettőben nagyon jól érzem magam. Egy kis kertesház az álom, csak díszkerttel, persze azzal is van munka, de szeretem csinálni.


Azokat, amiket felsorolnak hátránynak, csak azért teszik, hogy el tudd dönteni, hogy melyik számodra a valóban zavaró és melyik nem. Például nekem a hangos szomszéd valóban hátrány, viszont a "földtúrás" előny. Találd ki, hogy mit szeretnél, aztán nézd ki a megfelelő lakást. Komoly vásárlási szándék esetén tölts el minél több időt a lakásban, sétálj egy nagyot a környéken.

2013. aug. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel mindegyik lakásnak van előnye is és hátránya is, így egy átlagember számára nincs tökéletes megoldás.

Ha valaki tehetősebb, akkor biztosan talál olyat, ahol azért jóval kevesebb a hátrány, mint az előny.

2013. aug. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, de nem kell átlagolni és egy bizonyos tökéletest keresni! Mindenki másmilyen, más az igénye, más az életmódja, szóval van aki ezt szereti, van aki azt. Aki él-hal a kertért, a friss levegőért, az le nem mondana a vidéki házáról, és lenyeli, hogy naponta ingáznia kell a munkahelyére. Persze ha gazdagabb lenne, vehetne a munkahelyhez közelebbi kertesházat is valami csendes külvárosban... Más meg alkalmazkodik a zajos szomszédokhoz, nem idegesíti magát rajtuk, csak az a fontos neki, hogy ott legyen a város közepén, és ne kelljen földet túrnia meg utazgatnia, még ha egy vacak panelban is. Persze ha gazdagabb volna, akkor vehetne a belvárosban régi, vastag falakkal rendelkező lakot is, ami szépen fel van újítva...


Na érted...

2013. aug. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ilyesvalami:

[link]

2013. aug. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szerintem minden életszakasznak megvan az ideális lakótere. egy kisgyerekes párnak mások az igényei mint a bulizó egyetemistának vagy épp a beteg idős néninek.


mindenkinek megvan a lehetősége, h ott éljen ahol jól érzi magát, csupán némi pénz és átgondoltság kell hozzá.


személy szerint nem élnék kertes házban, mert nem tudnám kihasználni, élvezni az örömeit. más meg megőrülne a társasházban, mert kertre van szüksége.

2013. aug. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!