Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tegyek, merre...

Szerintetek mit tegyek, merre lépjek tovább?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, h tavaly még nyár folyamán 2 hónap nem fizetés után felmondott a bankom, mivel már akkor se volt munkahelyem, és a rezsivel is durván el voltam úszva így télen egy ismerőshöz költöztem "albi"-ba, mert hogy feltöltős órám volt, amit már nem engedtek tölteni, illetve a cirkóhoz is kell némi áram.

Jelenleg szintén nincs munkahelyem, viszont itt már nem igen maradhatok, és segítséget sem tudok kitől, kb. még 3-4 hétig lakhatok itt. Azt tervezném, h megpróbálnék visszamenni a téliesített lakásomba, de a villanyra kb. 200eFt-ot kellene kifizetni, h legalább az legyen, a gázra még többet, de talán-talán arra még kaphatok részletet, a bank komolyabban azóta se lépett "hála az égnek". Egy másfél szobás lakásról van szó, csak a fél szobát használnám, deha a gázt nem tudnám visszaszerezni akkor még milyen megoldás létezhetne arra, h a telet ott kihúzzam és ne fagyjak meg?

Vagy pedig, ha inkább ne menjek oda vissza, akkor még is merre léphetek tovább? Ügyvéddel egy-két hét múlva tudok konzultálni, de igazából az a problémám ezzel is, h nem igen van rá anyagi keretem, h esetleg per legyen, eladni próbáltam a lakást, de nem sikerült, külföldre meg nyelvismeret hiányába szintén nem mehetek. Teljesen egyedülálló vagyok, és sajnos a barátaim sincsenek olyan helyzetbe, h segíteni tudjanak. Államhoz korábban fordultam, de minden jellegű segítséghez olyan kritériumokat szabtak, amiket képtelen lettem volna munkahely hiányában teljesíteni. Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. okt. 2. 12:17
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzá fűznék, h talán-talán kb. 200eFt-ot még összebírnék szedni eladásokkal, meg bírtam vmennyit félre is tenni nyáron. De ez is olyan, h hát eléggé kérdéses, h eltudom-e a dolgaimat.
2013. okt. 2. 12:34
 2/22 Zsbzs válasza:

Szerintem, mindenképp regisztrálj be a munkaügyi központba (regisztrált álláskeresőnek) és menj el az önkormányzat szociális osztályára (milyen támogatási formák vannak, könnyen lehetnek újak is, más kritériumokkal, akár kifejezetten a fűtési szezonra).


Az ügyvédek tuti nagyon drágák, nézz körül a neten, hogy milyen ingyenes jogi tanácsadások vannak (azt hiszem, a bedőlt lakáshiteleseknek van is; érdeklődj a szoc. osztályon erről is).


Amikor felvetted a hitelt, kötöttél biztosítást arra az esetre, ha valamilyen oknál fogva nem tudsz fizetni? Nézd át a papírokat.


Keress fel a neten olyan közösségeket, ahol bedőlt hitelesek vannak, pszichikailag biztosan, de valószínű, hogy tanácsokkal is tudnak segíteni.


Most ennyi jutott eszembe hirtelen.

2013. okt. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Első körben menj el dolgozni, bármit vállalj el.

Aztán keress egy lakótársat a lakásba, sokan vannak még ilyen megszorult helyzetben, ketten összeköltöztök máris könnyebb ,és nem is vagy egyedül.

2013. okt. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Azt, h menjek el dolgozni azt magamtól is tudom, nem azért nincs munkahelyem, mert munka kerülő vagyok, hanem mert megszűnt a munkahelyem és azóta semmi más sem sikerült, annak ellenére se, h nem válogatok, amúgy se vagyok az a válogatós alkat.

Az ügyvéd, akihez megyek a tanácsadás maga ingyenes, peren nem igazán gondolkoztam az anyagiak miatt, viszont, azért is megyek, mert hátha tud még vmi okosat javasolni, illetve hátha tud a bankkal is vmit peren kívül tárgyalni.

Igazából nekem egy gondom van, h vhol laknom kell, tehát engem nem annyira a lakásom megmentése izgat, hanem sokkal inkább az önmagam megmentése..., de egyszerűen elképzelésem sincs, h ha továbbra se találok munkahelyet, akkor mi a fészkes fene lesz velem pláne télen! :(

2013. okt. 2. 18:58
 5/22 Napkiraly ***** válasza:

Mondok valamit cimbora: veszel egy sziesztát és egy palackot:

[link]

[link]

[link]


10-20 ezer ft. Egy palack gáz 4800 ft, heti másfél palackkal talán kihúzhatod a telet, ez egy bő havi 20-30e. Ha nincs semmi jövedelmed,irány az önkormányzat, ahol rendszeres szociális segélyt igényelsz (havi 28ezer). A villannyal ne bajlódj (hacsak nem találsz albérlőt). Vegyél egy GravityLight-ot, azzal tudsz világítani, esetleg beszéld meg a szomszéddal, húzz át egy hosszabbítót amire raktok közösen egy mérőórát, és tényleg csak egy led égőre meg telefontöltésre használd.

2013. okt. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Napkiraly ***** válasza:
Ja, a sziesztát csak megfelelő szellőzés mellett használd, tehát ha új ablakaid vannak, gondoskodj a légcseréről
2013. okt. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Hát ez nagyon jó ötlet..., de a kéglim úgy van építve, h verendás és csak a verendán vannak ablakok, sehol máshol, az mennyire problémás?
2013. okt. 4. 23:26
 8/22 Napkiraly ***** válasza:

Elvileg a szieszta leáll ha túl sok a co2 a levegőben (a neten talán van is róla leírás, én múlt hétvégén szedtem szét az enyémet, de nem találtam benne ilyen rendszert (vagy csak nem értek hozzá).

Elvileg kötött a minimum m2,amin használhatod (talán 60 m2 alapterület és legalább 70 cm2 szellőzés az előírás - ma olvastam valahol). Valami régi építésű ház lehet a leírás alapján, ott nem szokás megfulladni, mindig szelel az ablak, de nézz utána / kérdezz meg valakit. Ja, a 4800 az a benzinkúton érvényes, állítólag gázcseretelepen olcsóbb, és van ahol házhoz szállítják (elég nehéz)

2013. okt. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Napkiraly ***** válasza:
2013. okt. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, érteni ilyesmikhez totális mértékben nem értek, szerintem még egy gáz palack cseréhez is béna lennék egyedül! :D De a szellőzést nézve eléggé necces, h megfelelne-e hozzá a kéglim! :((( Pedig az ötlet nagyon jó, én is hasonlókra gondoltam, h vmi ilyen megoldások is kellenének, ha semmit nem bírnék visszakapcsoltatni.
2013. okt. 5. 00:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!