Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan kell jól "gondozni" az...

Hogyan kell jól "gondozni" az orchideákat?

Figyelt kérdés
Nekem van három és érdekelne hogy a tápoldaton kívül milyen környezetre,hőre,nedvességre stb. van szükségük?

2014. jan. 27. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Előbb utána kell nézni az adott orchidea élőhelyének, ill. hogy a szakirodalom mit javasol a fenti paraméterek tekintetében. Egyes orchideacsoportok akár tűző napot is elviselnek (többnyire a levél állaga is utalhat erre, de többnyire mégis kerülni kell a tűző napot, legfeljebb sok fényt igényelnek, bár vannak árnyékkedvelők is. Vannak hidegebb környezetet elviselők, mérsékeltháziak és kifejezetten magasabb hőmérsékletet igénylők. Nedvesség tekintetében pedig az a leggyakorlatiasabb tanács, hogy ha kétséges, hogy kell-e vizet adni nekik vagy sem, akkor inkább ne adjunk. A pangó vizet nem viselik el (legfeljebb nyáron és csak egyes orchidea csoportok). Többnyíre epifitaként élnek ágvillákban felhalmozódott laza növényi törmeléke gyökerezve, amikor a gyökerek egy része a levegőben léggyökérként jelenik meg, azaz amíg esik a trópusi-szubtrópusi eső, addig áznak, utána viszont gyorsan leszáradnak. Tény, hogy a lakásban történő orchidea gondozással kapcsolatban nincs megbízható szakirodalom megbízható mérési adatokkal a hőmérsékletet, fényt, csapadékot illetően, inkább csak egyes orchideakedvelők személyes beszámolója adhat némi támpontot. Én csak annyit tudok személyes tapasztalatként mondani, hogy a Cymbidium (csónak) orchidea rendkívül szélsőséges körülményeket is elvisel (nyáron tűző nap, télen két ablak között 4-10 fokon), állhat alatta a víz nyáron és télen bizony gyönyörűen virágzik. A lepkeorchidea (Phalaenopsis) viszont csak vízbe merítve majd azt lecsepegtetve öntözhető és nyáron csak hetente 1-2x, és a tűző napon tönkremegy, télen sem bírja a 15 fok alatti hőmérsékletet.
2014. jan. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!És esetleg utalhat problémára hogy jó ideje nem akarnak virágozni?
2014. jan. 27. 17:23
 3/4 HP2000 válasza:
Az nem jelent semmit ha nem virágzik. Az a lényeg, milyen a növény kondíciója. Ha jól néz ki, nem lehet nagy gond. Én is leírtam a tapasztalataimat itt: [link]
2014. jan. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A phalaenopsis nem hoz virágszárat 18 fokos hõmérséklet felett. Ha elvirágzott, akkor fél év hūvös kellene neki.

Virágozni viszont 20 fok felett szeret, tehát ha már van új virágszál, akkor tedd melegre.

2014. febr. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!