Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van az utcánkban egy ház ami...

Van az utcánkban egy ház ami már félig összedőlt, ezt hogyan tudnám kideríteni a tulajok nevét és megvásárolni tőlük?

Figyelt kérdés

Nem lakik benne senki. Elvileg kb. 15 néven van.

Van olyan aki külföldön lakik, és örökölt a házból egy kisebb részt. Nincs rendbe tartva és kicsit rontja az látképet.. Az önkormányzat már felszólította a tulajokat, de nem reagáltak rá.

Olyan dolog érdekelne, hogy ha rendbe raknám, bele kerülne minimum 2 száz ezer forintomba, de utána le lehet papírozni, hogy én már 10 éve rendbe tartom és elidegenítem hivatalosan és az én nevemre kerüljön a föld tulajdon joga?

Vagy esetleg van olyan legális társaság akik ilyennel foglalkoznak?

Hallottam olyanról, hogy már valaki próbálta megvenni, csak nem mindenki akar lemondani a tulajdon jogáról.



2014. ápr. 24. 18:03
 1/8 A kérdező kommentje:
Nem nagy föld terület. Kb. 100m x 50m. Egy kisebb településen.
2014. ápr. 24. 18:07
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
15 év kell az elbirtokláshoz. Tudod igazolni, hogy 15 éve te gondozod?
2014. ápr. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ha tudnám igazolni, pl. az utcában lakók írásban igazolnák, hogy rendben tartom 15 éve akkor egy ilyen kérvényt be kellene adnom az önkormányzatnál?

Ilyenkor nem értesítik a tulajokat?

Hasonló történt már meg, amikor egy nagyapám által művelt kisebb szőlő területet úgymond elbírtokoltak tőlünk. De nem akartunk haragba lenni az tulajjal így nem szóltunk miatta. Meg egyébként sem foglalkoztunk vele mert a vad bele járt így feleslegesnek láttuk a szőlő művelést..

2014. ápr. 24. 19:12
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
A tulajdonosoknak kell igazolnia, hogy ők bizony foglalkoztak 15 éven belül az ingatlannal.
2014. ápr. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor magyarul, ha valaki itt él, és a tulajdonosok ellen vall, úgymond, hogy igazolják, hogy 15 éve nem a tulajok hanem én tartottam rendben akkor elméletileg lehet rá esélyem, hogy továbbra is rendben tartsam a területet, és a tulajdon jogát megszerezzem?
2014. ápr. 24. 19:26
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha rendben tartottad volna, akkor az önkormányzat nem küldött volna felszólító levelet a tulajnak.

Bíróságon a tanúd aki "bizonyítja",hogy 15 éve te tartod rendben, vállalja a hamis tanúzást az érdekedben? (az első mondatom is figyelembe véve)

Ha sikerülne is a hamis tanúddal elbirtokolni a tulajdonjogot, a tulajokat kiértesíti a földhivatal a tulajdonjog változásról. Ha csak egyikük is pert indít, bebuktok, mint Rottenbiller (te is és a tanúd is)

2014. ápr. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mostantol indul a 15 ev, mert az onkormanyzat kuldott felszolitas, hisz nincs rendbentartva.
2014. ápr. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Akkor ez nem járható út.


Én nem akarok senkinek ártani ezzel.

Csak képzeljétek el azt, hogy ha kinéztek az ablakon akkor egy félig összedőlt vályog házat kell látnotok. A szomszédban eladó házat részben ezért is nehéz eladni, mert már minden leendő béli vevő megjegyezte, hogy ez szembe lévő ház nem egy szép látvány.


Én meg pénzt úgy beleölni, nem szeretnék, hogy utána esetleg az egyik résztulajdonos azt mondaná, hogy hűde jó, eltakarították nekünk. Utána meg esetleg jönnének ide lakni az elég népes családjukkal, vagy eladnák a területet..


Esetleg nem lehetne nyomatékosítani valahogy az önkormányzatnál, az ügy gyorsabb elrendezését?

Pl. Ez a ház mindenféle élőlények adhat otthont, ami nem biztos, hogy szerencsés dolog. Esetleg fertőzést is hordozhatnak pl. a patkányok..

2014. ápr. 25. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!