Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehet spórolni a rezsivel?

Hogyan lehet spórolni a rezsivel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Most költöztünk a saját lakásunkba!Szép és jó,de egyúttal megérkeztek az elsö számlák is!:(

Szivessen vennénk spórolási tippeket ki hogy spórol a rezsin!

Meg kiváncsi vagyok hogy ki mennyi viz/villany/gázt fizet?Mi 4-en vagyunk 60nm2-es lakásba és gázfütés van meg plusz egy kandalló!Ja!És gázbojler!


Köszönöm ha vki megosztja velem a tippjeit!


A.


2008. júl. 31. 20:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Helló!

Nálunk is ugyanez a helyzet: 4 fő, 60 m2. Nálunk fafűtés van. A kandalló, ha abban fűtünk, az 1 télen 120e Ft. A központi fűtés (szintén fával) úgy 140e+villany+vízdíj növekedés, meg egyebek.

A villanyszámla havi 22000, ugyanis villanybojlerünk van. :(

A vízfogyasztásunk havi 12 m3. Ez kb. 5500 Ft.

Én most a villannyal próbálok spórolni, pl. úgy, hogy mivel nyár van, a fürdőszobában a mosdókagylónál elzártam a melegvizes csapot, mivel a gyerekek mindig azzal pancsoltak. Ha kell, akkor persze kinyitom. Ez 4e Ft-tal csökkentette a villanyszámlámat.

2008. júl. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm szépen a válaszodat!

Ennyire megemeli a villanyszámlát a bojler???:OAkkor tényleg jobb hogy mi gázbojlert vettünk!Mi pont ma diktáltuk be az állást mivel eddig mindig elfelejtettük!Május 1-e óta 79 köbméter vagyis 9800ft és ebben benne van hogy 2-3hétig ment a konvektor!

Én még megpróbálok olyanokkal spórolni hogy pl én a gyerekeknek nem engedem lehúzni a wc-t!Mivel ha csak pisilnak akkor én nem szoktam teljesen lenyomni azt a kart amivel le lehet húzni!

Kandallót mi azért vettük hogy a langyosabb idökbe mikor még nincs nagy hideg ne kelljen a gázt használni!Elvileg 120nm2 befütésére elég bár még nem használtuk!És az elöszobába raktuk mivel innen nyilik az összes ajtó számitásunk szerint még a hideg idökbe se kell majd napközben a gázt használnunk!

Rossz szokásunk hogy film közben szoktunk elaludni!Az annyit jelent hogy megy a gép hangszórok plusz a tv mert kábelel vezetjük át mert a monitor kicsit homályos!Vagyis akkor kapásból 6 dolog megy ezt kiküszöböltük hogy vettünk egy kapcsolót ami éjjel 1kor kikapcsolja a hosszabitot vagyis mindent!

Eddig Anyósékkal laktunk és igazából fogalmam sincs mire mennyit fizettek mert mi csak beleadtunk!DE most kicsit izgulok nehogy év végén kijöjjön több tizezer ráfizetés!


Ha van még vmilyen tipped irj nyugodtan örülnénk neki!


A.

2008. júl. 31. 22:30
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

[link]

ezen a linken vannak ötletek,mostanában én is foglalkozom a témával.Ga nem bírod megnyitni üsd be a google-ba,hogy spórolási tippek

2008. júl. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!:)

Megnézem!

2008. júl. 31. 22:52
 5/18 anonim válasza:
100%
Szia!Mi egy 125 nm-es családi házban lakunk 4-en.A gáz nyáron kb.4-5 e ft, télen(ugye ezzel fűtünk)kb.20-25 e.A villany 30 e, a víz is.A mosógép persze állandóan megy a két kisgyerek mellett, meg ugye a kert miatt locsolni is kell.Mi vettünk takarékos égőket, ez picit lehúzta a villanyszámlát.
2008. aug. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi is 4en vagyunk 60nm-en. A gáz(kombi cirkó) télen kb.9-10ezer volt. A villany 8ezer körül szokott lenni.A vizet két havona diktáljuk és a egybe küldik a kukadíjjal ez kb.15ezer.

Őszre mi is veszünk kandallót.

1 hónapja kezdtünk tudatosan spórolni,mert nem nagyon bírjuk a számlákat. Kikapcsoljuk a TV-t,Monitort éjszakára. De majd ősztől fog jelentősen lejjebb menni,ha már nem leszek itthon a gyerekekkel,mert most egész nap megy a TV :((( erről nem tudunk leszokni.

A két gyerek együtt fürdik még,így ez kis vízspórolás. Takarékos égőket veszünk.

De pl.mosni minden nap kell,de a mosógépet is úgy vettük,hogy takarékos legyen.

Ja és most vettünk egy mosogatógépet,mert amit mi elpacsáltunk mosogatás címen...

2008. aug. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Arra figyeljetek, ha bármi háztartási gépet vesztek, minél takarékosabb legyen. A gázbojler jó, a konvektor nem igazán. Ha egyszer úgy gondoljátok érdemes beruházni egy kondenzációs kombi kazánra. Néhány év alatt megtérül a befektetés! A vízzel, villannyal odafigyeléssel lehet leginkább spórolni, de fázni senki sem szeret, és a gáz ára nagyon megy föl! Ja, és ha van módotok rá, a nyílászárók és a fal szigetelése is jelentősen csökkenti a gázszámlát.
2008. aug. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
100%
Hát én nem vagyok túl releváns ebben a témában, de azért leírom. 31m2-es lakásban lakom egyedül, és a havi rezsim 10 ezer forint alatt van közös költséggel együtt. Még ennél is kevesebb lenne, ha nem villanybojlerem lenne, de sajnos a gázművek nem engedélyezte a gázbojlert, mivel nincs ablak a fürdőszobán.
2008. aug. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
100%
Mi is ketten lakunk 34 m2-en panel 9.emelet. Távfűtés van ami t állandóan emelnek, de van hőfokszabályozó, és ezáltal a hődíjból visszakapunk kb.évi 30 e Ft-ot, igaz csak akkor ha az alattunk levő is fűt. Utolsó emeleten vagyunk a tető állítólag meg lett csinálva. A ház egyik oldala északi be van burkolva, ez az én szobám hosszanti fala azóta egy kicsit jobb itt a hőmérséklet. Én nem vagyok fagyos éjszakára nincs is bekapcsolva a fűtés, de nappal sem mivel dolgozom. Az esti fürdésnél kapcsolaom be egy időre. Kádfürdő helyett zuhanyzom és stoppos zuhanyrózsát használok, és a kádat bedugom, pár liter vízből meg van a tisztálkodás. WC öblítő ugyancsak olyan hogy annyit engedsz vizet amennyi kell a dologhoz. Energia takarékos égők szinte mindenhol. A-s ill. AA-as mosógép, hűtőszekrény stb. TV piros kijelzője sem legyen bekapva. Jó nyílászárók megéri.
2008. aug. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
70%

Én 44 nm-en lakom, konvektor fűtéssel és villanybojlerrel.

Téli fűtésem 5-6 ezer és 22 fok körül van a lakásban. A bojler havi 1500 ft ba van, vezérelt áramról megy.


Mostanra kijelenthető, hogy a villanybojler gazdaságosabb megoldás, mint a cirkós. 1 kw vezérelt áram most 25 ft, míg egy m3 gáz 130 ft. A gáznak hivatalosan 5x akkora a fűtőértéke, de a magyar gáz szar, ráadásul adalékot is tesznek bele, amitől csökken a fűtőértéke, de megvan a jellegzetes színe. (sajnos, ezt benfentes mondta :( )

2008. szept. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!