Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan működik az olajradiátor...

Hogyan működik az olajradiátor? Érdemes venni, vagy sokat fogyaszt? Olyan, hogy olajkályha létezik még?

Figyelt kérdés
Tájékozódni szeretnék, a fűtési módokkal kapcsolatban.Nekünk gázkonvektorunk van.
2010. jan. 9. 18:02
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Elektromos árammal füti a benne lévö olajat, és az tartja valamennyire a meleget - de rengeteg áramot fogyaszt.

A gáz még mindig a legolcsóbb fütési mód, illetve a szén/fatüzelés, csak az nem olyan kényelmes.

2010. jan. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
87%
Nekünk volt, régebben, amikor az én szobámban nem volt konvektor. "Kicsit" megugrott a számla. Nem ez a legjobb lehetőség.
2010. jan. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sokkal több volt a villanyszámlátok?
2010. jan. 9. 18:25
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Ha az olajradiátor 2 kw -os akkor a kb 45 Ft-os áramból egy óra alatt kettőt használ el,így kb 90 Ft. Ha naponta 10 órán át van bekapcsolva akkor már 900Ft/nap,ez egy hónapban Huszonhétezer forint.
2010. jan. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó számítása akkor helyes, ha a radiátor maximum teljesítményen megy. Mi fűtöttünk olajradiátorral régebben, egy 36 nm-es lakást. Egy 2KW-os és egy 1KW-os ment, SOHA nem kellett (ha az óramutató lapját veszem a fokozatállító gomb mintájául) "6-7 óránál" feljebb állítani és mindig meleg volt a lakásban. Ez kb.50-60 %-os fogyasztást jelent a fenti számításokhoz képest, a leghidegebb napokon is. Arról nem beszélve, hogy nyilván ezt is lejjebb tekered, ha elmész otthonról.

Tény, hogy nem kifizetődő hosszú távra ezzel a fűtési módszerrel tervezni, de szükség esetén 50-60 nm-t egy-két télen biztosan ki tudsz vele fűteni elszegényedés nélkül. Főleg, ha figyelembe vesszük, hogy emelik folyamatosan a gáz árát.

2010. jan. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én az albérletemben a konyhát fűtöttem évekig olajradiátorral, 23 foknál sosem volt kevesebb a helyiség hőmérséklete, és 3-4000 Ft-nál többet sosem emelt a villanyszámlán a fogyasztása. Nem kell maximumra állítani, ráadásul nem folyamatosan megy, mert van benne egy termosztát, ami kikapcsolja, ha egy bizonyos hőmérsékletet elér.
2010. jan. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is használtam olajradiátort fűtés rásegítésként még tavaly január februárban,amikor nagy hideg volt,de nem emelt a villanyszámlán sokat,talán 1000ft-ot.Jó,mondjuk én elég sokat világítok,pc,tv,stb.Tehát nekem ezektől magas a számlám,nem a radiátortól.
2013. dec. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 K...László ***** válasza:
76%
Alkalomszerű fűtésre tökéletes, pl amikor bedöglik a rendes fűtés. Rengeteget eszik, de igazából a sima villanymelegítővel egyformán zabál. Csak itt nincs tűzveszély, nincs szabadon fűtőszál, ami meggyújthat mondjuk egy beleeső tollpihét, amitől majd a szőnyeg is lángra kap. Viszonylag biztonságos. Olajkályha büdös. Mintha állandóan egy Kamaz menne alapjáraton a lakásban. Cirkó fűtés (gáz) szerintem a legkevesebbet fogyaszt (a klímaberendezést leszámítva), de lassan reagál a hirtelen hőváltozásra, vagy ha valaki fázik és 30 fokot akar hirtelen. Ha meg elromlik, az egész lakás kihűl. Konvektor van, örülj neki. Kis meleg kimegy ugyan a parapeten, de még mindig nem olyan drága, mintha villannyal fűtenél. Nekem is az van, nem is cserélném le másra. 10 perc alatt 30 fok van, ha akarom, le tudom tekerni ott, ahol keveset vagyok. Klíma lenne az igazi, mert annak 4 vagy 5-ös átalakítási tényezője van, és ez azt jelenti, hogy a számlád a negyedére csökkenne legalább. Viszont a féléves kötelező szerviz elviszi azt a pénzt. Gari után 2 nappal beáll a kompresszor és 100 ezer Ft ugrik. Inkább a jó kis öntöttvas Fég konvektor a CR6 hőfokszabályozóval, ami örök életű!
2016. nov. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!