Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy adjam ezt be otthon?...

Hogy adjam ezt be otthon? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

A hétvégén szeretném bejelenti otthon h költözök..

Foggalmam sincs hogyan fogják ezt lereagálni:/

20 éves vagyok..

És már egyéb okokból is ideje lenni elköltözni..

Nem hargal szeretnék elválni a szüleimtől..

Nem szeretném ha bárkiben s tüske maradna..

Ha valaki volt már ilyen helyzetben ossza meg velem a tapasztalatait legyen szíves..

Vagy ötletek(:


2010. jan. 20. 09:06
 1/10 anonim ***** válasza:
szia! Az eleén nekikbiztos nehéz lesz, mert az ici pici kislányuk felnőtt és elmegy :) Mondd meg az igazat, hogy közelebb van az iskoládhoz, fárasztó a hosszú út az egyetemig...( vagy amiért el szeretnék költözni) szerintem nem reagálnak majd rárrosszul, hiszen annó őkis elköltöztek otthonról, vagy koleszba vagy lakásba :) sok sikert!
2010. jan. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

*elején

*nekik biztos

*rá rosszúl

2010. jan. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

köszi.

amm fiú vagyok:D

2010. jan. 20. 09:22
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én annak idején azért költöztem el otthonról, mert a párommal már évek óta együtt jártunk és már kényelmetlen volt, hogy sehol sem voltam igazán. Egyik nap kicsit felhúztam magam valamin, hazamentem és elmondtam nekik, hogy elköltözöm a páromhoz. Persze anyukám sírt (mintha azt mondtam volna, hogy soha többé nem látnak), apukám meg egy szót sem szólt. Másnap összepakoltam és elvittem a cuccaim nagy részét. Ez 4 éve volt, és egyikünk sem halt bele a különköltözésbe. Szinte minden nap beszélünk telefonon v. épp felmegyek hozzájuk, mert tőlünk 10 percre laknak. Továbbra is jó a kapcsolat, sőt lehet hogy még jobb mint annak idején.

Te miért akarsz elköltözni?

2010. jan. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4 en vagyunk tesók .

2 pici egy 10 éves..

sokan vagyunk..

mindig hallom h keveset vagyok otthon megy ilyenek..(párom1éve)

kénylemetlen stb..kicsi a ház meg ilyenek..

2010. jan. 20. 09:51
 6/10 anonim ***** válasza:
Menj haza, kérdezd meg a szüleidet hogy tudnak e rád szánni egy kis időt. Üljetek le, és Őszintén mond el hogy elakarsz költözni. Szeretnéd megkezdeni a saját életed. Ennyi!
2010. jan. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nem voltatok partneri/beszélő viszonyban, akkor elegendő közölni: elköltözöm + esetleg a cím.

Sokkal nagyobb értelme lett volna beszélni erről azokkal az emberekkel, akiknek magadat és az eddigi lehetőségeidet köszönheted, mint kész tények elé állítani. Nyilván a költözés mellett csak olyan dolgok szólnak, ami miatt kedvező lépésnek tekinted. De az érmének kettő oldala szokott lenni, túlzott optimizmussal és külső (másoké) vélemények, ötletek, tapasztalatok be nem vonásával jön az, hogy saját kárán tanul az ember (kivéve, ha a külön életed nem önnfentartó, hanem továbbra is támaszkodik a szülőkre, mely esetben a külön léted plusz teher számukra).


1. Nem haraggal: mindenki máshogy veheti le, ha gyereke egyszer csak bejelenti, lelép, mindenféle előzmény nélkül. Arra gondoltál már, hogy ott élsz két ember mellett, akik az éveidnek megfelelő számú évben lemondtak miattad erről-arról, cserébe pedig te arról se mondasz le, hogy ne sokkszerűen tálald ezt a dolgot?

2. tüske: az nem tüske, ha a pároddal jót csinálnátok előző este, majd másnap, az esedékes munka/suli/akármi utáni találkozó helyett v. alkalmával benyögné: vége, legyünk barátok? Minimum rosszul esne, akkor is, ha egyébként minden gond nélkül elengednéd.


Lehet ezt úgy nézni, mint egy szükséges amputáció. Nem mindegy, hogy érzéstelenítik, altatják, fertőtlenítik, stb. a műtét helyét ill. a páciens, vagy leakasztanak egy bárdot, elkapják a végtagot és zutty. Nem ugyanaz az átélt/kapott sokk.


Mindezzel nem mondom, hogy tartozik bárki a szüleinek, nem, vagy, ha igen, legfeljebb annyival, mint amit várna, ha ő lenne a helyükben.

2010. jan. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Hidd el, amióta megszülettél, a szüleid tudják, hogy egyszer eljön ez a nap! Elmondod nekik, ők először ledöbbennek, hogy hogy szalad az idő, felnőtt a pici fiuk, anyu kicsit bömbölni fogy, apu büszkén hátba vereget, oszt jó napot. ígérd meg nekik, hogy gyakran benézel!
2010. jan. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én úgy csináltam,hogy akkor már elég sokat páromnál aludtam (szinte minden nap) és egyik este átmentünk ketten szüleimhez és hát mondtam nekik hogy szeretnék páromhoz költözni. Először kicsit marasztaltak hogy igy is ott aludhatok akármikor meg ilyenek,de megbeszéltük h az mégse ugyanaz és elfogadták simán. Rokonoknak már ők "dicsekedtek" a hirrel :) közel lakunk hozzájuk - szomszéd utcában - és gyakran találkozunk,megyünk hozzájuk minden 7végén, meg bármikor átugorhatok :)
2010. jan. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én 5 éve óta voltam kollégista, amikor összeköltöztem a párommal. Még úgy is nagyon megviselte őket a dolog, hogy előtte rengeteg idejük volt hozzászokni, hogy alig látnak. Lassan egy éve élünk együtt, de még mindig látom a szüleimen, hogy rosszul esik nekik, amikor azt mondom náluk, hogy "megyek haza".

Pedig kábé egy hónapig beszélgettem velük a dologról, de hallani sem akartak róla, aztán a végén mondtam, hogy oké, ennyi, költözöm és kész. Nagyon óvatosan közöld velük a dolgot, inkább ilyen "mit szólnátok, ha elköltöznék", mint "elköltözöm, pont" stílusban.

Fontos kérdés, hogy mennyire vagy önellátó. Ha továbbra is ők kell támogassanak, akkor pláne nem szabad összeveszni!

2010. jan. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!