Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy teljesen zárt szobában ha...

Egy teljesen zárt szobában ha megy a konvektor, akkor veszélyes igaz?

Figyelt kérdés

Gázkonvektor van a szobába (ami kb. 3 X 3 méter és átlagos magasságú). Most estére még nem megy, napközbe meg szoktuk nyitogatni az ajtókat, megy be levegő.

Az a baj, h a másik szobával határos ajtón van egy nyílás alul, h tudjon bemenni a levegő, de így nagyon átjön a zaj. De félek, h ha azt bereteszelem és esetleg hamarosan már hideg lesz és este is fűteni kell, mikor már minden ajtó csukva, akkor reggelre teljesen elfogy a levegő és ott fulladok meg. Hogy lehetne ezt megoldani? Ha esetleg nem teljesen reteszelem el, hanem marad egypár centis rés, akkor ott nem tud annyi levegő bejönni?


2014. okt. 11. 13:00
 1/10 anonim ***** válasza:
25%

Ha ún. parapetes gázkonvektorról van szó, akkor annak nem okoz gondot a zárt tér, hiszen azok a szoba felé teljesen zártak, a működéshez szükséges levegőt a kültérről szerzi be, és ugyanoda távozik az égéstermék is!

[link]

2014. okt. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem igazán értek hozzá, de szerintem ez nem olyan, hanem régi fajta Olyan mint ez pl. [link]
2014. okt. 11. 13:22
 3/10 tetro ***** válasza:
85%
van kint lyuk a falon vagy nincs?
2014. okt. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Amit mutattál az lehet parapetes és kéményes is.

Ha van egy ilyen dolog a falon kívül akkor nem kell darázni.

[link]


Ha kéménybe van kötve akkor ne zárd be a szobádat teljesen.

2014. okt. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat. Hétvégére hazautazom, most nem tudom megnézni van-e, de akkor az első dolgom lesz megnézni, ha visszamentem. Úgy emlékszem, hogy volt ott, de 100%-ig nem tudnám megmondani. Kívülről így néz ki [link]

Ami be van karikázva az az én szobám, sajnos ott pont nem látszik a google térképen, de szerintem ha a többi lakásnál van olyan kivezető cuccli, akkor nálunk is. Akkor ezek szerint kintről kapja a levegőt?

2014. okt. 11. 16:25
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

"Amit mutattál az lehet parapetes és kéményes is."


Na ja, viszont a képen pont látszik az ablak széle, más néven a parapet!

:D

2014. okt. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
Azt én is láttam mi van a képen, de maga a készülék volt a lényeg, és miután az olx-ről linkelt be egy hirdetést, sanszos, hogy nem a nevezett technikáról van szó, hanem egy arra hajazóról. Hasad a szőrszál?
2014. okt. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
igen, nem a sajátomat linkeltem, mert most nem ott tartozkodom, nem tudtam megnézni és nem értek hozzá, azt hittem így meg lehet ránézésre mondani, h melyik milyen, de így hogy adtatok egy kis infót, így már belátom, h tényleeg nem lehet
2014. okt. 11. 18:21
 9/10 anonim ***** válasza:

A linkelt képen lévő típust lehet szerelni zárt rendszerben parapet alá, és kéményes változatban is.

Azt csak észrevetted volna már ha kéménycső megy végig a szobán!?

Persze olyankor általában nem az ablak alatt szokott lenni a konvektor.

[link]

2014. okt. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A konvektor a szoba felé teljesen zárt. Semilyen égéstermék nem távozik a szoba felé. Nem távozhat. Nyugodtan szereltesd fel. Ezek zárt égésterűek. Amire te gondolsz az a Szieszta nyitott égésterű infrasugárzó gázkályhák.Pl.: ez. :

[link]

2014. nov. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!