Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fuxtec láncfűrészről vélemények?

Fuxtec láncfűrészről vélemények?

Figyelt kérdés

Milyen gyártmány ez? Megbízható e? Vélemények róla?

Fuxtec-ből csak egyetlen egy típusú láncfűrész van?


2014. okt. 31. 09:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Kínai. Az ára megmondja, mennyire megbízható. (Egy hasonló erejű minőségi gép ötször vagy nyolcszor ennyibe kerül.)

Annyira éppen nem rossz, mint mondjuk a piacos Strauss gépek, de a komplett téli tüzelődet azért ne ilyennel akard összedarabolni. Arra megfelel, hogy ilyen is legyen otthon, ha éppen ki kell vágni egy fát a kertben.

2014. nov. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor egyértelmű hogy a makita legyen, mert a másik amit nézegettem az egy makita EA3201. Igazából a téli tüzelőt ami 10-12 m3 azt szalagfűrésszel vágom össze, a láncfűrész csak arra kellene, hogy ami nagyobb, vastagabb, nehezebb fa, azt elvágni 2-3 darabba, hogy aztán el lehessen vágni szalagfűrésszel. Meg olyanra lenne még hogy egy két fát kivágni, meg kertápolás, meg esetleg ha tudok erdőrész szerezni, akkor azt kivágni.
2014. nov. 2. 19:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Az olcsók közül kiemelkedik ár/érték aránya miatt. Nem rossz gépek, jobban megéri mint egy kis kategóriájú stihl, vagy makita vagy egyéb márkás. Viszont én a ház körüli munkára minimum egy stihl 231 ajánlanék, vagy hasonló erősségű makita, oleo mac, talán husqvarna.
2014. nov. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Fuxtec ***** válasza:
NEm értek egyet, igen is összevághatja a saját és a szomszédja tüzelőjét is a FUXTEC láncfűrésszel. Nem lehet mindenki milliomos, hogy 200ezer Ft-ért vegyen láncfűrészt, ami valljuk be korántsem az a minőség, mint volt 15-20 éve... Ha pedig 18ezer Ft egyx karburátor, amit ugye nem cserélnek gariba, akkor felteszem a kérdést, hogy miért olyan rossz a FUXTEc- otthonra? További kérdésem, hogy láttále már ilyen gépet, hogy véleményezed?
2014. nov. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor még egyszer pontosítok. Most is azt mondom, hogy jobban megéri, mint pl. egy stihl 171. Szerintem évi 10-20 köbre megfelel a fuxtec. Házkörüli munka ugye változó, kinek mit jelent. Nekem nem elég, mert ennél többet használom.

Van egy 22 éves stihl 28-om egy 9 éves 230-om. Különösebb gondom nem volt egyikkel sem. Csillagkerék, vezető csere, 28-on tank és olajsapka tömítés, benzin és légszűrő csere, 230 kipufogó tömítés csere. Nem kellett semmilyen karburátor és egyéb drága cucc. Igaz kímélem őket felváltva használom, ha egész nap kell fűrészelni. A keveréket mindig én keverem be és gyári olajjal.

3. fűrésznek már nem veszek fuxtecet, sem mást. Egy ismerősömnek van ő mutatta, a beszart straus helyett vette. Kb. negyed köb fát vágtam fel vele nála, mert ragaszkodott hozzá, hogy próbáljam ki. Az árát megérte szerintem. Rokonságomban van egy kb. 1 éves fuxtec kapálógép, szépen pöfög és megy, könnyen indul. Akinek kevés pénze van és átlag felhasználásra kell annak megéri, de profi munkára nem merném ajánlani. Ezt majd csak akkor, ha legalább 10 éves fuxtecet látok szépen dolgozni. Megvárom az ismerősöm gépe mit teljesít. 1,5-2 éve van meg neki, elmondása szerint eddig 16 köb akácot vágott fel vele, meg deszkákat.

A régi bevált márkák újabb gépei valóban nem hozzák a régi minőséget.

2014. nov. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Véletlenül entert nyomtam. Még azt akartam írni, hogy én inkább veszek egy régebbi stihl 023,025, 026, 028 vagy egyéb gépet használtan 50-60000 Ft-ért, mint egy új márkától egy új gépet. Ezt hozzá nem értőnek nem ajánlom, akkor inkább egy újat vegyen, mert a használtaknál nagyon mellé lehet nyúlni és komolyabb probléma esetén, a javítás sokba kerülhet. Unokaöcsém 1 hónapja vett 025 60000 ft-ért és 4500 volt rá még alkatrész költség. Ki lett tisztítva, be lett állítva és igen jó gép. A héten vágott fel vele 14 köb akácot, bika erős kis gép.
2014. nov. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Fuxtec ***** válasza:
PErsze, értelek. Ha valakinek van műszaki hozzáértése, tapasztalata, igen, vegyen régi gépet. De abbaqn is van lutri, nézd csak megmiket hirdetnek :) bontószökevényeket. A FUXTEC nem más, mint egy alternativa. Otthonra, magán használatra. Szerintem erre képes is, minden gépünk.-
2014. nov. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem pont annyira tartós meg jó mint a nagy átlag kínai fűrész.Nem rosszabb nem is jobb.Piacosoknál jobb áruházassal kb egy szinten van.Nekem az nem tetszik benne ,hogy komcsi diktatúra elvek alapján nem azt mondja mennyire jó a fuxtec -vedd meg hanem azt mennyirte rossz a másik- ne azt vedd..(fuxtectöl-Straus lejárató videók kamu megjátszott nem hiteles és teljesen fölösleges hiszen a teljesség igénye nélkül születtek).Más a nagy márkák belépő gépeik alkatrésze nagyrészt kínai ,a makita is ha már arrol volt szó alternatívaként,ráadásul az még gyenge is ..tehát ami nem professzionális kategória abban jó eséllyel van kínai kütyü,bármi.Husqvarna előszeretettel veszi megb a kisebb márkákat és gyártatja le kínában-pl Mcculloch-Partner vagy épp johnsered ,poulan.A nagy márkák belépő gépei egy sem alkalmas fa kuglizásra ,persze mégis kugliznak vele örülnek is a szervizesek -van meló rendesen:)
2019. máj. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 outtatime válasza:

néztem a fuxtec egykezes láncfűrészét az oldalon. fele árban van, mint a hitachi sajátom volt két éve, hát azt hittem elharapom a telefonomat (azon néztem).

öt éve vettem benzines kaszát, (hasonló kvalitású stihlhez képest félárnál is olcsóbban) az volt az első hitachim. lutri volt, mert max. magnót ismertem ilyet, de meg vagyok elégedve vele. a második a fűrész, az is vagány.

legközelebb rápróbálok a fuxtec-re. negyvenpár ezres nem pénz egy egykezesért, pláne ha van alkatrész-ellátása is. ja és ha nem kezdenek el kifolyni a levek belőle. (a kínai gépekkel a tömítetlenségük a legnagyobb bajom, általában működnek, nem is rosszul, csak folynak. már amennyit láttam, annak kb. fele).

2019. máj. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!