Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Más is félóránként-óránként...

Más is félóránként-óránként rak a kazánra fát?

Figyelt kérdés
Valamit nem jól csinálok. Most vettük a házat, eddig gázzal fűtöttük, de most, hogy jön a hideg, vegyessel szeretnénk. Vettünk fát és fabrikettet is. Reggel megraktam fával, meg két fabrikettet is raktam rá, de már egy óra múlva újra kellett rárakni, nem igazán ég, inkább parázslik. A kéményen jön fúst is, tehát valamit nem jól csinálok. Két szintet fűt, de fenn nincs minden radiátor kinyitva, lenn a padlófűtést kellene elsősorban felfűteni. Ti hány óránként raktok rá fát? Egy éve vágott akác, és szintén egy éve száradó csertölggyel fűtünk, plusz egy-két fabrikett. 62-70 fokra fűt a kazán, a padlóba max 45 fokos víz megy. Hogy csináljam, hogy jó legyen? Abszolút kezdő vagyok(:

2014. nov. 26. 10:58
 1/8 anonim válasza:
Hát ehhez a férjem ért, de pl. anyósomék úgy 20 percenként tesznek fát a kazánba. Nálunk is van gáz és kazán, fával fűtünk a kazánba, ami egy puffertartályban lévő vizet melegít, tehát tárolja a meleg vizet, én fenn csak termosztáttal kapcsolom mint a gázt, és az kering a radiátorokban. Ez úgy néz ki, hogy a férjem este felfűti a tartályt, ő is kb. fél óránkén tesz rá fát, és 2-3 óra is eltelik mire forró lesz a víz, nem tudom hány fokos, ehhez nem értek. De ezt másnap du.-ra el is használjuk, otthon vagyok a picivel, 20,5-21 fok van átlagosan. Majd másnap este kezdődik előröl. A lényeg, hogy szerintem tényleg ilyen sűrűn kell rátenni.
2014. nov. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Még annyi, hogy mi 100 m2-t fűtünk.
2014. nov. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát attól függ, mekkora a kazán.

Az én 36 kW-os kazánomat lefekvés előtt ha megrakom rendesen, akkor hajnalban még van annyi parázs benne, amiről még visszagyullad a rátett vékony fa és nem kell külön tüzet gyújtani.

Amikor begyullad rendesen a fa és teljes levegővel már hangos robogással, nagy lánggal ég, akkor becsukom a lenti ajtót és a huzatot kicsire állítom. Plusz a felső ajtón is kap egy nagyon kicsi levegőt (bár nem faelgázosító), hogy a füstben lévő éghető anyagok is eléghessenek mint egy utóégetőben...

2014. nov. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Közel 300m2-es ház, 3 szinttel mi olyan 50-60 percenként teszünk a vegyestüzelésű kazánba, bár elég nagy űrtartalma van, illetve mi nem csak fát, hanem szenet is rakunk rá.


Nagyobb hőfokkal ég a szén illetve tovább is tartja a meleget, árban kb ugyan annyira jön ki csak kevesebb vele a vesződés (nem kell aprítani, 1 utánfutúval el lehet hozni a 20mázsa fának számító szenet.)


Szenet ajánlom mindenkinek, csak arra kell figyelni, hogy csak azzal befűteni nehéz, így 60 szén - 40 fa arányba érdemes gondolkodni.

2014. nov. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs akkor huzatszabályzó kellene szerintem ahhoz a kazánhoz. Vissza fogja hozni bőséggel az árát amibe kerül.


Illetve amit megtehetsz, hogy felülről gyújtasz be, akkor tovább tart amire az első adag leég.

2014. nov. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kémény rendben van? Van rendes huzatja?
2014. nov. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Épp ma beszélt a férjem a szerelővel, és ő azt mondta, valószínűleg a huzatszabályzó (Jól írom, így hívják?)lehet rossz. Jövő héten jön kicserélni. De akkor lehet, hogy amiatt van a gond? Utána már nem kell megpakolni? Addig fűtsünk gázzal? Végül is gázzal csak egy szintet fűtünk egy időben (nappal, éjszakára meg egy szobát fenn, olyankor a földszinten lejjebb állítjuk a hőfokot.
2014. nov. 28. 22:08
 8/8 anonim ***** válasza:

A huzatszabályzó - én írtam, ha nincs akkor legyen bekötve - ha van akkor tényleg elromolhatott, ez egy lehetséges magyarázat.


Könnyen meg lehet nézni, ha eléri a beállított hőfokot akkor csuknia kell azt a kis levegőztető ajtót amit működtet. Az is lehet, hogy nem jól van beállítva. Azért azt csak meg tudjátok nézni, hogy egyáltalán mozdul-e bármennyit is az a kisajtó amikor eléri a beállított hőfokot.

2014. nov. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!