Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ti melyiket választanátok?...

Ti melyiket választanátok? Családi ház vs panel?

Figyelt kérdés

A párommal szert tettünk egy családi házra. (azért írom hogy szert tettünk, mert nem vettük, nem örököltük, így sikerült kimászni egy nagy anyagi problémából...)

Ő szeretné eladni, vagy elcserélni egy városi panel lakásra. Én szeretném megtartani, jó, hogy nagy a konyha, a nappali, van szép udvar, vannak gyümölcsfák, stb...

Szerinte jobb a városi panel, mert közel az óvoda, a bevásárlóközpontok, nincs annyi csekk, nem kell fát hasogatni télen, stb...

Ti melyiket választanátok? Egyébként a családi ház 12 km-re van a várostól, tehát nem egy egetrengető távolság.


2014. dec. 26. 16:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
44%

A két lakástípus alapvetően más.

A lakótelepi lakás esetén pár évente (5-10) egy-egy kisebb karbantartásra van szükség (tapétázás festés, hasonlók).

Egyébként amikor hazaérsz, magadra csukod az ajtót és azt csinálsz, amit jónak látsz.


A kertes házban mindig vannak tenni valók, a házat a portát karban tartani, ha van konyhakert állandó programot ad. (a gyep is) A kertes házhoz tartozik kutya, macska (már csak a rágcsálók miatt is), ami további költség és program.

Az egy lakónégyzetméterre eső rezsi és a közlekedés általában kertes házban valamivel magasabb, azonban ezt némi leleményességgel mérsékelni lehet (konyhakert, gyümölcsfák), azonban sokkal fontosabb kérdés, hogy nektek melyik életmód jön be jobban

2014. dec. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
83%

11 vagyok. Pár érv a panellakás ellen:

Itt messzebb vannak a szomszédok (és talán éppen ezért) sokkal többet foglalkozunk egymással (segítünk egymásnak).

A konyhakert (20 négyzetméter) jó évben ellát friss növényekkel (paprika paradicsom hagyma sárga és fehérrépa) a gondozása nem több, mint a gyepé (de külön kell végezni)


Egyre többet hallani olyan paneltüzekről, ami több lakást érint


A panellakások és a kertes házak ára között folyamatosan nő a különbség


Ha az utca jó akkor kár lakóközösséget cserélni, nagyon rá lehet fázni (egyszer beköltöztem egy házba, ahova rövidesen az önkormányzat beköltöztetett embereket... csak nagyon olcsón tudtam eladni)


Ha a "gyerekprojekt" elindul "ki tudjátok csapni a gyerekeket az udvarra"


Egy sör (bor, üdítő, tea) a kertben egy nyári napnyugta után...


Lehet kutyát tartani (jó bevezető a gyermekneveléshez)


Lehet macskát tartani (sokkal kisebb macera, mint a kutya)

2014. dec. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
46%
9-es vagyok! Akkor itt csak az a lényeg hogy nem egyeztek a férjeddel! Akkor meg baromi egyszerű a képlet! Mivel ő menne te meg maradnál. Ha már a neveteken van akkor próbáljátok meg valameddig és majd idővel úgyis eldől hogy anyagilag hogy jöttök ki jobban, és hogy tetszik e nektek vagy jó nemjó. Én speciál egy 5 szobás lakást 2 vagy 3 emberért nem tartanák fent de ez csak az én pénztárcám miatt van. Én is világ életemben vidéki ember és falusi párti voltam de be kellett látnom hogy anyagilag úgymond egy picivel jobban kijövünk panelban és ha nincs munka akkor könnyebb eladni vagy kiadni és irány oda ahol van munka. Ja és rengeteget dolgozunk így nem lenne idő a kertes házra. Az eger környéki faluk nagyon szépek szerintem. Van egy kis nyugodt hangulatuk. De akkor idáig nem ott laktatok? Most költöztetek oda? Akkor próbáljátok meg egy darabig ott! Érvelésem a következő: Odaállsz a férjed elé és ezt mondod neki: Figyelj szivem! Mivel én busszal járok melózni te pedig kocsival ezért maradunk! Ha te beülsz a kocsiba háztól munkahelyig ott vagy 15-25 perc alatt akkor nem tök mindegy neked hogy hol lakunk? Mert ha én kimegyek a buszmegállóba akkor a 10-15 perc várakozás a buszra az alap és ehhez még kb ugyanennyi idő hozzájön ami utazás. Ha meg idővel mégsem megy akkor eladjátok és mentek panelba. Azért egy 70nm2 körüli panelban már elférsz a konyhában később! És ha 11-milláért eladjátok abból még akár később jut egy kis vikendházra is ahol tudsz szalonnát sütni.
2014. dec. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
92%

Ha elolvasnátok a panellakásban élők gondjait, eszetekbe sem jutna odaköltözni!!!

Egy-két renitens lakó, vagy albérlő, és ezerszer megbánjátok a cserét, de akkor már nem lesz visszaút!!


Gondolom, hogy kiderült, hogy családi házban lakom.

Fát nem kell vágni, mert felvágva hozatom eleve.

Kerttel sincsen gond, mert fű van, amit kéthetente lenyírok.

Ráadásul be tudok állni a saját garázsomba, és nincsen kitéve az autó a lakótelepi vandáloknak, a csöveseknek és a tolvajoknak!!

Ráadásul a 12 km. az nem egy távolság, ennél többet tesz meg itt szinte mindenki naponta Bp.-en is a munkahelyére + vissza.

2014. dec. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
59%
Kedves 14-es kicsit általánosítanék: A jó lakóközösség fontos. Egy kertes házban is ki lehet fogni leírhatatlan szomszédokat. Egy rokon Budapest egyik "legelőkelőbb" környékén fogott ki leírhatatlan szomszédokat (hangos zene, a kutyasz@r átvándorolt a kerítésen stb...) szerencsére egy idő után ezek a szomszédok kihaltak, illetve elköltöztek. A rossz szomszéd nem függ az épített környezettől...
2014. dec. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
59%
hogyha anyagi gondokban vagytok,akkor nem nagyon tudom megeri e a haz.mi tagadas,a ha van sajat hazd az nagyon jo erzes. de ha mindennap12 kilometert kell menj csak azert hogy beerj a kozpontba az megtobb benzinfogyasztas,ami megtobb koltseg,penzfogyasztas. szerintem a kisertes ellenere el kene adnod a hazat es egy panelbe koltozz,igy nyugodtan mesz munkaba,viszed a gyereked az oviba es a kozpontba biza vasarolhatsz..remelem segitettem,sok sikert
2014. dec. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
64%
15-ös 16-ös Sok igazság van mindkettőjük mondanivalójában!
2014. dec. 30. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező, végül hogy döntöttetek?
2016. márc. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!