Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Konnekterból áradó cigiszag?...

Konnekterból áradó cigiszag? Előzmény folytatása.

Figyelt kérdés

A sok hitetlenkedőnek:


[link]

[link]


Korábbi kommentelőknek üzenném alapvető fizikai tudásukat kiegészítve a levegő áramlásáról. A mi lakásunk egy oldalon rendelkezik ablakokkal (déli), amíg a szomszédé északi-déli fekvésű, és ebből kifolyólag, ha Ők mindkét oldalon ablakot nyitnak, a levegő áramlásából kifolyólag az Ő lakásukban megnövekszik a légnyomás. Mint a képeken is látható a két lakás között a konnektornál átjárás van, tehát a levegő a nagyobb nyomás felől, a kisebb nyomás felé áramlik, tehát hozzánk.


2015. márc. 14. 09:18
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Ha a konnektor rendesen van betéve a falba, akkor ott nem áramlik be semmilyen levegő. Vagy ha mégis, az olyan kicsi, hogy nem érezheted a másik lakásból jövő cigiszagot. Azonfelül a vezetékek mellett sincs semmilyen rés, ahol áramolhatna a levegő.
2015. márc. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Ha a második képen látható konnektor tényleg a szomszédé, akkor az egész rendszer szabálytalanul van szerelve! Azonnal meg kellene szüntetni, legalább egy gipszes elfalazással! Ilyen vékony lenne (kb. 10-15 centi) a szomszéd felé a válaszfal?

Bár én -kárpótlásként- inkább rákötnék a szomszéd vezetékére! :)

2015. márc. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Van ilyen vékony válaszfal. De azt te is megtudod csinálni hogy arrébb teszed a konnektort. Ugy zárod le légmentesen ahogy tetszik. Nem nagy dolog.
2015. márc. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez egy kb 40 éves, 10 emeletes társasház. Igen, a képen hátulról látható konnektor tényleg a szomszédé. És valóban ilyen vékonyak a falak. Azért is írtam a másik kérdésemben, hogy néha minden egyes szó át, illetve lehallatszik a szomszédoktól.
2015. márc. 14. 10:34
 5/8 anonim ***** válasza:
A másikból jöttem. Gondoltam, hogy csövezve van, de azt nem, hogy a két konektornak egy lyukat fúrtak. Ötletem sincs, hogy mit csinálnék. Valamivel kitömném, talán valami ruhaneművel.
2015. márc. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tűzveszélyes!
2015. márc. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
veszel egy falonkívüli konnektort, abba bekötsz, ahogy nézem a drótok elég hosszúak, és azt a lyuk tetejére csavarozod. Esetleg a konnektor és a fal közé teszel egy gumilemezt, úgy tényleg elég légmentesen lezárod ha a csavarokkal hozzászorítasz. Esetleg mögötte a lyukat kikened gipsszel, vagy habarccsal...
2015. márc. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Darth Meow válasza:
Szia! Lett megoldása a problémának? Sajnos a képeket nemtudom megnyitni de nagyon érdekelne nálatok hogy nézett kia fal. Nálunk is hasonló probléma áll fenn. :S
2018. nov. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!