Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan kell elkezdeni, mi a...

Hogyan kell elkezdeni, mi a menete a ház vásárlásnak?

Figyelt kérdés
Sajnos tapasztalatlan vagyok e téren.Válni készülök,és mivel a férjem nem akar elmenni,énnekem kell...:(Tehát Kinézek egy házat, beszélek az eladóval,ügyvédet nekem kell intéznem ,vagy neki?A foglalót ugye nem szabad adni,mert ha mégse veszem meg, elbukom a pénzt? Mire kell figyelnem házvásárláskor, A tulajdoni lapot az eladónak kell kikérni ugye?Nagyon félek ezektől az ügyintézésektől,és némileg vissza is tart, hogy megtegyem a lépéseket. Légyszi segítse, magyarázza el valaki...
2010. márc. 12. 06:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Kinézed a házat,az eladóval megbeszéled az árat.Hívsz egy megbízható statikust ( nem kőmüvest),aki megnézi,hogy a ház milyen állapotban van. ( Pl.a víz,villanyvezetékek rendben vannak-e,a falak állapota milyen stb.)Ez fontos,a későbbi meglepetések elkerülése érdekében.Ha minden OK,akkor fogadsz egy ügyvédet,aki előtt megkötitek az előszerződést.Az ügyvéd megnézi a tulajdonlapot,hogy tehermentes-e a ház.A szerződésben rögzítitek,hogy mennyi foglalót vagy előleget kap az eladó(,ezt az összeget célszerű az ügyvéd előtt átadni,) a többi pénzt mikor és milyen formában fizeted ki.A foglalót nem kapod vissza,ha később mégsem veszed meg a házat,az előleget igen.
2010. márc. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A tulajdoni lapot a vevőnek kell kérni de csak akkor van rá szükség ha jelzálog hitelt veszel fel rá, ez esetben ha jól emlékszem és még nem emelték 4000ft, egyébként egyszerűen bemégy az illetékes földhivatalba és kéred, hogy megnézhesd a szóban forgó tulajdoni lapot, ez ingyen van és bárkinek megmutatják. Az ügyvédet is általában a vevő intézi díja általában a vételár bizonyos százaléka 1-1.5 százalék reális. Mi két millióért vettük a házunkat és húszezret kért az ügyvéd ezért a szerződés megírásán kívül a földhivatali bejegyzést is ő intézte.

sok sikert!

2010. márc. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Én is kb annyit tudok szánni rá...Nektek mi van a házban,fűtés,víz,hány szobás,és milyen állapotú?( ha meg szabad kérdeznem)
2010. márc. 12. 08:41
 4/10 anonim ***** válasza:

Tulajdonlapot minden esetben ki kell kérni, ha nem a vevő, akkor az ügyvéd kéri ki (azon minden bejegyzés szerepel: tulajdonosok neve, van-e haszonélvező, hitellel terhelt-e az ingatlan...)ha foglalót raksz le, és nem előleget, akkor természetesen ha meggondolod magadat, akkor elbukod az összeget. Ha a tulajdonos gondolja meg magát, akkor a foglaló 2X-esét köteles megfizetni.

Fűtésnél szerintem az a legfontosabb (persze egyéni igények szerint), hogy egyedi fűtés legyen, tehát te tudd szabályozni. Nyílván, ha rossz, felújításra szoruló ingatlant veszel meg, az az árán is látszik( egy felújított ingatlannál meg nem tudhatod, hogy milyen felújítás volt- lehet, hogy mutatós, de vezetéket 20 éve nem cseréltek...). Szobaszám meg függ attól, hogy hányan költöztök, mik a jövőbeli kilátások (új család, stb..), és persze mik az anyagi lehetőségek is. Azért a legjobb a különnyíló szobás, ha többen laktok, nem zavarjátok egymást.

A környék is fontos szempont, ha megtetszik valami érdemes többször elmenni, különböző napszakokban. Lehet más a környék nappal, mint este, esetleg hétvégén, mint hétköznap. Zaj is szempont lehet, kilátás is, világosság-sötétség; elég sok tényező számít.

2010. márc. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Második vagyok, 75m2 két és fél szobás vert falas ház a falu szélén, de elég jó állapotban volt víz, villany bent volt központi fűtést már én magam csináltam kb félmillióból, be kellet még szerelnünk vagy tíz konnektort(nyilván az előttünk itt lakó időseknek nem volt annyi elektronikai berendezésük mint nekünk), és a fürdőt teljesen átalakítottuk.

Üdv, z-dem

2010. márc. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2M-ért hol lehet házat venni? Nálunk egy telek több.
2010. márc. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2 millióért szerintem sehol sem lehet házat venni. Egy telek több kerül. Értelmezésem szerint ennyi az önerő ( a foglaló összege ennyi lesz kb.), a többi hitel. Vagy rosszul értelmezem?
2010. márc. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hiszitek vagy nem a két milla a ház teljes ára volt ha érdekel valakit konkrétan Kelebián, különben tényleg olcsón kaptuk meg hasonlóakat 1-1.5millával drágábban árulnak.

Ja és az előző kis házunkat 1.2 millióért adtuk el igaz az csak 40m2 de teljesen jó állapotú fürdőszobával és két kis szobával.

z-dem

2010. márc. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Vidéken pl. Meg ahol soka a c...ny. :(
2010. márc. 12. 22:08
 10/10 anonim ***** válasza:
A vidék stimm de nálunk nincs c....y egy se különben még olcsóbb lenne.
2010. márc. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!