Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy tudom beüzemelni a...

Hogy tudom beüzemelni a konvektort?

Figyelt kérdés
Nem akarnék szerelőt hivni, de igen hideg van, és nem tudom hogy kell begyújtani.Régi tipusu konvektor.
2008. szept. 17. 10:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
22%

Nem adok tippeket hogy robbantsd fel magad!!

Hívjál szerelőt, beüzemeli, kitakarítja, és nem egy nagy összeg (2-3 ezer) ráadásul egyszer egy évben.

2008. szept. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
ezek szerint mindenki szerelőt hív ha begyújt?
2008. szept. 17. 10:59
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

Hát, régi konvektor esetén elég sokan... :)


Ha működőképes, akkor megnyitod a bemenő csövön lévő golyóscsapot.

A kezelőegységen lévő gombok közül nyomva tartod a megfelelő gombot: vagy a hőfokszabályzót, amin a számozás van, vagy pedig erre van egy külön gomb. (Ha a hőfokszabályzót be lehet nyomni, akkor az az.)

Szóval, ezt nyomod jó sokáig, hogy a csőből a levegő helyett gáz jöjjön. Valószínűleg érezni is fogod a gázszagot, de ez nem veszélyes. Amikor már érzed, vagy csak unod nyomni, akkor a szikráztató gombot (szikra képe van rajta) egymás után megnyomod 2-3 alkalommal. A szikrát látnod kell a kis máriaüveg ablakocskán. Ha már odaért a gáz, akkor begyújt az őrláng, ha nem gyújt be, akkor még tovább nyomod.

Ha begyújtott, akkor még továbbra is nyomva tartod egy darabig a gombot, hogy a szerkezet érzékelje a lángot (ez azért van, hogy ha kialszik az őrláng, akkor lezár mindent, nehogy robbanni tudjon.)

Valószínűleg van még egy kikapcsoló gomb is. Elképzelhető, hogy ha munka közben elengeded a begyújtó gombot, akkor a kikapcsolót meg kell nyomni és újra kezdeni mindent elölről, típusfüggő.

Ha nem jön össze, na akkor a szerelő.

2008. szept. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
köszönöm, sikerült elsőre:)
2008. szept. 17. 13:57
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
Az előttem író jól leírta, annyit tennék hozzá, hogy kb 10 percig csak őrlángon járasd, hogy a kémény feltudjon melegedni. Ha hidegen pörkölsz oda, akkor visszafordulhat a kéményben az égéstermék, ami a lakásodban köt ki. Ha parapetes a készülék, akkor mehet az ereszd el a hajam :)
2008. dec. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Hortobagyi ***** válasza:
87%

No, ez lesz a legjobb válasz neked.

1, A gázszelepet állítsd "N" fokozatra.

Ez azt jelenti hogy csak az őrláng szelepe fog megnyílni.

2, a fölötte lévő kettős kapcsoló baloldali oldalát nyomd le. Felkattan mind a két kapcsoló. és újra lenyomod a baloldalit. Kicsit fárasztó de tartsd lenyomva.

Ez azt jelenti hogy az őrláng szelepen áramlik a gáz.

3, A legfelső fekete nyomógombot 10-15 másodpercenként megnyomod.

Ez jelenti hogy szikrát adsz az kiömlő őrláng szelepjének a gázkivezetésének.

4, Ha az őrláng begyúlt,csak akkor kapcsold 1...7 fokozatokba.


Előbb semmi esetben sem kell kapcsolgatni, és felesleges mert az őrláng hőérzékelő bimetálja fogja megnyitni a nagyrózsa gáz szelepjét. Amely ugyancsak az őrlángtól fog meggyúlni. így helyes a sorrend.

Előfordulhat hogy hibás beállítás miatt őrlángnál lévő bimetál jeladásától függetlenül ömlik a gáz az égőtérbe. Ez nagyon veszélyes, mert jobb esetben durran egy nagyot a hirtelen belobbanó nagy mennyiségű gáz.

Rosszabb esetben felrobbanhat a konvektor, ami égési sérülést okozhat akár tűzveszélyt is előidézhet.


Még egyszer "N" kapcsoló állásban szikráztass!


Előfordulhat, hogy még mindig nem gyullad be a gáz.

Ez azért van, mert le van hűlve a gázvezeték és az őrláng szelepje olyan kicsi, hogy sokáig lenyomva kell tartani a 2. sorban jelzett kapcsolót.

Vagy az is lehet, hogy a vezeték át párásodik, és amíg a kis szelepen ki nem tisztul, addig nem is gyullad be.

Velem is előfordult, hogy félórás szikráztatás után gyullad be a gáz, a leírtak miatt.

És egyszer, ha begyullad a gázod, ha le is kapcsolod a készüléket időnként, csak az "N" fokozatig kapcsold le, A főcsapot el ne zárd. Ez azt jelenti, hogy az őrlángot engedd, hadd égjen tavaszig. Ráérsz kikapcsolni majd akkor.

Ez azért praktikus, mert nem kell a begyújtásokkal kínlódni. Hazaérkeztél, oda lépsz a konvektorhoz, feltekered 3- vagy 4- re és már megy is a fűtés.

Jól írta valaki előttem, érdemes egy gázszerelőt hívni, aki kitisztítja az égőfejet, beszabályozza a bimetálokat, a szelepeket, és biztosan kapsz egy két jó tanácsot.


Megéri egy-két ezresért.

2010. nov. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Hortobagyi ***** válasza:
72%

Az üzenet küldője: _Dorcika_

Az üzenet címzettje: Hortobagyi

Az elküldés időpontja: 2011-11-17 17:13

Az üzenet oka: A kérdésre írt válasz: Hogy tudom beüzemelni a konvektort?

"No, ez lesz a legjobb válasz neked. 1, A gázszelepet állítsd "N" fokozatra. Ez azt jelenti hogy csak az őrláng szelepe fog megnyílni. 2, a fölötte.."

Az üzenet témája: Köszönet

Az üzenet szövege: Ooo örök hálás a válaszodért! Igaz, nem az én kérdésemre, de válaszoltál. :)

Napok óta szenvedek vele, hogy egyszerűen nem akar begyulladni, a szikrát látom, de a láng sehol.. hát jó negyed órát tartottam a kezem a baloldali gombon, mire sikerült.. :)

Köszönöm :)

Ugye kedves operátor ez már 100%?

2012. márc. 31. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Megesik, hogy pont a szikráztató romlik el, ha nem szikrázik, akkor lehet próbálkozni gyufával is leszerelve a betekintő ablakot. N állásban is be tud amúgy lobbanni a főégő a legtöbb típusnál az N 10 fok körül temperál, és bizony ha lecsökken 10 fok alá begyújtja a nagylángot.
2015. jan. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:

Ha csak egy héten néhányszor van használva a lakás, akkor úgy érdemes hagyni az őrlángot? Nem gond, hogy nincs senki a lakásban?


Szakszerűen kikapcsolni amúgy hogyan kell?


(nagymamám kórházban lesz hosszabb ideig és az ő lakása lesz néha addig is használva)

2015. okt. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Néhány napra nem érdemes kikapcsolni az őrlángot, a kényelem, hogy csak feltekered, megéri azt a pár forintot, amit az őrláng fogyaszt. (Egész nyárra érdemes kikapcsolni.)


A kikapcsolás annyiból áll, hogy elzárod a golyósszelepet előtte, meg a kezelőgombok közül megnyomod azt, amitől elalszik az őrláng. (Ha nem tudod, melyik ez, akkor először ezt próbáld ki, utána zárd a szelepet, ha már elaludt.) Nem tudom, nálad milyen fajta van, nálam volt 2 és 3 gombos is.

2015. okt. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!