Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik jobb: a műanyag, vagy...

Melyik jobb: a műanyag, vagy a fa bejárati ajtó?

Figyelt kérdés
Tud valaki pozitív, vagy negatív tapasztalatokat írni?
2008. szept. 17. 11:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

szerintem acél váz, műanyag burkolat.


a fa és a műanyag önmagában gyenge. A fa még drága is, és szerintem gyakorlatilag csak lelki plusszt ad, esztérikában a műanyag sem marad le.

2008. szept. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, a műanyag ajtónak mindig van fém merevítő váza. Legalábbis, amiket idáig láttam, azoknak volt.

A fa divatosabb, drágább, de a műanyag nem vetemedik annyira 20 év múlva sem, és nem kell festeni. Csak hát utána kell járni, mert a műanyagok között vannak nagyon igénytelen anyagúak.

2008. szept. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Még azt kifelejtettem, hogy ha van rajta ablak, akkor a pára lecsapódik rajta, és belefolyik az ajtó belsejébe, és akárhogy kezelve van, idővel elkorhad.
2008. szept. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Azt hallottam, hogy a műanyag ajtók mellett gyakran penészedik a fal. Az én házam vályog és kő. Melyiket válasszam? Nem sok, de azért éri az ajtót csapadék. A fémvázasat lépcsőházakba tervezték, én ezt hallottam. Vagy ez sem igaz?
2008. szept. 17. 13:04
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
én mindenképp a fára voksolok.nekünk is vályog házunk van,igaz nem volt olcsó,de egyszer kell megvenni!nekünk volt műanyag is:elvetemedett,nem jól szigetelt,a penész amit említettél,igen meg volt.én soha többé nem vennék műanyag nyílászárót.ez a fa:nagyon szép,minden évben le lazúrozzuk,csodálatos.nagyon jó szigetel,én csak jót tudok mondani a fáról!úgyhogy szerintem:fa
2008. szept. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A penészedés műanyag ajtók és ablakok mellett azért van, mert tökéletesen zárnak (ezt gumicsík biztosítja), és lecsapódik a pára. A fa kevésbé zár jól, és a párás levegő ki tud menni.

Nálunk mondjuk a faajtó mellett is penészedett, ameddig nem lett belülről hungarocell ragasztva a falra, meg a faajtó teljesen szétrohadt az ablak alsó részén.

2008. szept. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2008. szept. 17. 20:51
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mint bizonyára leszűrted, kedves kérdező, nem is az alapanyag olyan fontos. 30-50 ezer forint körül bármilyen bejárati ajtót veszel, lesz vele gond. Az, hogy egy műanyag ajtó vetemedik, elvileg (!)úgy hülyeség, ahogy van. Meg tud ereszkedni, mert a fém váza gyenge, vagy rossz minőségűek a pántok, de viszonylag egyszerűen korrigálható. Ha normális panel van benne, abban 38-40 mm kemény poliuretán, vagy polisztirol hab van. Kiválló a hőszigetelése. Persze láttam már azt hiszem a baumaxxban olyat szűk 40 ezerért, aminek a bútorlaphoz hasonló volt a panelja. Na annak nincs hőszigetelése és ha megszívja magát vetemedhet is talán.

A fa ajtóknál is hasonló a helyzet. Nagy darabokból ragasztott, vagy egész deszkákból összeállított, gyenge vasalattal rendelkező ajtók, hitvány friss puha fenyőből, átgondolatlan formában. Több helyen megáll rajta a víz, nincsenek lekerekítve az élek (a festés itt kezd el lepörögni), stb. Egy normális borovi, gyárilag felületkezelt a minimum. Ez viszont drága. Egy szép tölgy ajtóról ne is beszéljünk.

Vitathatatlan, hogy egy igényes fa ajtó, a ház dísze lehet, sok pénzért kapni olyat, ami tökéletesen zár, szigetel, és nincs vele gond évtizedekig. De műanyagban 100-150 ezerért már nagyon jó minőséget lehet venni (no nem a legcsicsásabbat), ami esetleg egy tölgy utánzat fóliázással még szép is lehet!

2008. szept. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

A műanyag azért jobb mert nem vetemedik a penészről meg annyit hagy az azért jön elő mert nagyon jó a szigetelés. de van egy olcsó fajta penészölő ami eltünteti és a falon a festéket sem bántja. 1-l KB 3-évig elég az ára KB:1000 ft.

Nagyon sok ismerősöm fa ajtót rakatott de általában KB:2-évet bírt.Mert elvetemedik és ha nem jól kezeled nem is lesz tartós .Az biztos hogy szép a fa de kintre nem való mert nem időtálló.Tehát szerintem műanyag.

2008. szept. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltatok!

Az utólsó két vélemény elgondolkodtatott és összezavart. Akkor most mit nézzek a műanyagnál és a fánál? Jó minűségűt szeretnék venni, kb 120 ezer van rá. Kapok én ennyiért? Az a baj, hogy tényleg totál hülye vagyok hozzá. Mi legyen a kritérium az ajtónál?

2008. szept. 25. 08:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!