Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kertes házba milyen olcsó...

Kertes házba milyen olcsó riasztó lenne jó a lenti esetben?

Figyelt kérdés
Nekem az lenne az elsődlegesen fontos, hogy amikor otthon vagyok (mondjuk délután és éjszaka), akkor ne tudjon senki beosonni. Féltem az életem. Félek attól, hogy úgy megijednék, hogy életre szóló nyomot hagyna bennem. Ha nem vagyok otthon, akkor felőlem elvihetik az egész házat, csak az életem megmaradjon. Olyan riasztó kellene, ami olcsó. Viszont az gond, hogy például mozgásérzékelőt nem lehetne beszerelni, mert a férjem hajnalban jön haza a munkából és azt érzékelné a riasztó, felriadna az egész utca. Mit tudnátok ajánlani? Hallottam olyat, hogy rendőrségre bekötött riasztó. Az mit tud?
2016. márc. 24. 05:24
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha van kutyád akkor nem szükséges riasztó, az is jelzi az esetleges idegen behatolót.
2016. márc. 24. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Feltalálták már a távirányítót...


Vannak ilyesmi lakásriasztók, ebben az árkategóriában száz féle, nagyjából hasonló összeállításban:

[link]

Lehet még hozzá venni pár mozgásérzékelőt, hogy minden nyílászáróhoz csak úgy lehessen hozzáférni, hogy közben riaszt.

Meg egy második távirányítót is lehet hozzá venni. A táv 30 m-ről működik (nyílt terepen). A bejárati ajtó előtti mozgásérzékelőt úgy állítjátok be, hogy csak pár m-ről riasszon, odáig elmegy férjuram, ott kikapcsolja a riasztót, és csendben beoson.

Nem egy atombiztos rendszer, mint az árából is látni, de azért csak jó valamire.

2016. márc. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Általában a riasztó kikapcsolásához egy PIN kódot kell beütni, adott időn [mondjuk 20 másodpercen] belül, ha a bejárati zónában van.

Ha más infraszem érzékel mozgást a házban, akkor meg azonnal elindul a sziréna.

Ha a férjed a munkából jön haza, kinyitja az ajtót, a riasztó érzékeli persze őt is, de ha időn belül beüti a PIN kódot, akkor a szirénázás elmarad.

[Ha nem ő jött meg, hanem a betörő, akkor elindul a sziréna, és a betörővel együtt te is infarktust kapsz a hangjától, ha erre ébredsz.]

Lehet praktikusabb lenne úgy megoldani a dolgot, hogy a betörni szándékozónak a ház homlokzatán látottaktól elmenjen a kedve hozzád betörni. Kamera, riasztó látványa. De minimum élethű, sötétben infrát is világító álkamera, hogy a betörő ne jöjjön rá, hogy át akarod dobni!

2016. márc. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Ha nem vagyok otthon, akkor felőlem elvihetik az egész házat"

Hű, de szőkenőset sikerült írnod. Ilyen ordenáré butaságot is csak az mond, akihez még sosem törtek be... na mindegy.

2016. márc. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Saroktelek, a főút felől nem látszik a sziréna, se az, hogy a hátsó udvarban kutya van. Betörő bemászott a szomszéd felől, az udvaron semmit nem vett észre, feszegette a bejárati ajtót. A néma riasztás már ekkor végigment, amikor kinyílt az ajtó, felüvöltött a sziréna. Ráadásul megjelent két szekrényméretű alak (biztonsági cég emberei, akik a hátsó kapuhoz van kulcsuk) és a kutya is, az belekapott alaposan a betörő bokájába. Rendőrség: a betörőt régóta keresték, el is vitték. Havi 4000 ft nem sok ilyen biztonsági rendszerért.
2016. márc. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az éjjel én is hallottam két férfit az utca felől. "Riasztó van. Na ja, kutya is. Mit látsz? X...security matrica? Na húzzunk innen, itt minden ház ilyen".
2016. márc. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!