Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vásároltam egy teljesen üres...

Vásároltam egy teljesen üres telket, mit kell bevezettetni, illetve milyen engedélyek kellenek, hogy lehessen építkezni?

Figyelt kérdés
2008. szept. 22. 16:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Öt éve építkeztem, akkor az áramot, és a vizet alapból bevezettük, de kellett papír a gázművektől is, hogy el tudnak látni gázzal (attól függetlenül, hogy használjuk vagy sem!), a vízművektől, és az elektromosoktól mellékeltük a szerződéseket. Nincs nálunk csatorna, ezért kellett rajz a zárt szennyvízgyűjtőről (csatornás részen szintén a papír, hogy beköthető a ház). A terveket engedélyeztetni kellett a kéményseprőkkel, és ellenőriztetni egy statikussal. Ekkor lehetett beadni az építésügyi hatósághoz engedélyeztetésre.

Azóta gondolom ez csak bonyolódott!


Ja, igen! Nekünk volt a telken egy házrom (csak egy kupac törmelék volt, mert összedőlt) erre kellett kérni bontási engedélyt (!), aztán aláíratni szintén az önkormányzatnál, hogy el lett bontva, ezzel a földhivatalban töröltetni a rajzokról.

Ezek természetesen nem ingyen, ahol nincs illeték, ott ajándék gyorsítja az eljárást!

Az új ház sincs még bejegyezve a földhivatalnál, mert csak az kerülne 60 ezerbe!

2008. szept. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!