Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nem szeretem azt a helyet...

Nem szeretem azt a helyet ahol lakom, és a házimunkát szem szeretem itt csinálni. Megoldási javaslat?

Figyelt kérdés

Hogyan szerethetném meg a helyet? Vagy mit tegyek hogy ez megváltozzon?

Kb. fél éve átköltöztem a barátom lakásába. Napfénytelen, belső udvaros földszinti lakás. Az előző lakás egy napfényes panel volt. Ott a házimunka nem jelentett gondot. Szivesen tartottam rendben mindent, és rend is volt mindig. De most hogy átköltöztem, egyszerűen az első pillanattol fogva koszosnak és rendetlennek érzem a lakást, még akkor is ha kitakaritok. Ha haza megyek az éltkedvem is elszáll, és legszivesebben csak az ablak mellett tartózkodok, ahol fény is van. Reggelente meg elaszom, az előző helyen 6kor már rendszerint fent voltam. Jelenleg nincs lehetőség arrébb költözni. Mit tudnék tenni hogy ez ne igy legyen?



2016. aug. 26. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Rendezd át a lakást, lomtalaníts ki, hogy tisztább, szellősebb legyen. Fessetek ki, az is tisztaságot és világosabb érzetet ad.

Áttetsző függöny legyen az ablakon, hogy legalább az a pici fény menjen be.

2016. aug. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben megértelek :(

Én is laktam olyan helyen, ahol mivel földszint volt, éjjelre le kellett húzni a redőnyöket, különben mindenki bebámult volna ránk. Sosem tudtam kipihenni magam rendesen, utáltam.

Sajnos a költözésen kívül nem sok alternatíva van.

2016. aug. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Kim Bo Mao ***** válasza:
100%
Földszinti, gangranéző lakás nálam is. Én a nyáron cseréltettem le az ablakaimat "tejüvegre", max egy nagyon homályos paca látszik belőlünk ha az üveghez megyünk és fel van kapcsolva a villany, egyébként nem használok függönyt mert nem látni semmit kintről. Így sokkal világosabb (jobban szigetel is). Ha nem elérhető anyagilag jelenleg a nyílászárócsere, vannak ilyen fóliák amiket az ablaküvegre lehet ragasztani. A világítást érdemes lecserélni, ne csak egy lámpa legyen a plafonon, mert a magas belmagasságot nehéz kivilágítani. A lámpáknak is vannak különböző fényhőmérsékletük. Van olyan ami jobban hasonlít a napfényhez. Nálam fehérek a falak, van ahol ablakkal szemben fényes fehér. Ne legyen túlzsúfolt. A berendezés úgy legyen elhelyezve, hogy ne akadályozza a bejutó fény útját, sőt esetleg visszatükrözze. Ha fehérek a falak, jól jöhet egy-két színes bútordarab/vagy csillogó felület, de a skandináv minden fehér és pasztel színű is szép lehet. Egy-két nagyobb (min. 1 méter magas) szobanövény is nagyot emel az otthonosság érzeten. Ha nem tudod milyen színek illenek össze, milyen hangulat tetszik, nézegess pinteresten hasonló tulajdonságokkal rendelkező lakásokat. :)
2016. aug. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nem az emberek zavarják szerintem, hanem kevés a fény a lakásban

világosabb bútort rakjatok, tükröket meg fehér falat

2016. aug. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!