Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy biztosítékon lévő konnekto...

Egy biztosítékon lévő konnektorok, kapcsolók közül néhány egyik pillanatról a másikra nem müködik. Miért?

Figyelt kérdés
Fokozatosan kezdödött, 2-3hete kezdett el pislogni az egyik konnektorba dugott spotlámpám, aztán egyre sürübben csinálta majd ma gondoltam kideritem mi van. Ha nagyobb fogyasztót pl. laptopot dugtam ebbe a dupla konnektorba akkor a spot elszállt... Kiderült hogy nem csak az hanem azon kivül még két konnektor és egy lámpakapcsoló. Addig kisérleteztem, hogy már egyáltalán nem müködnek. Mindegyiket szétszedtem, a bekötések jók nem laza stb., visszacseréltem egy régebbi konnektorra meg régebbi kapcsolóra, azzal is csinálja...fázis mindenhol jó helyen van, kivéve, hogy ha felkapcsolom a lámpát megszünik a fázis az érintett konnektorokban és a kapcsoloban is, persze fény nincs. Amint lekapcsolom visszajön a fázis. Biztositék nem old le, ráadásul ezen az áramkörön van még csomó minden, hütö, mikró, sütö. még pár lámpa meg konnektorok, és azok hibátlanul mennek. Ha energiatakarékos izzot rakok be akkor nem megy el a fázis viszont fény továbbra sincs, csak 2másodpercenként villan egyet a lámpa. 100W Tungsram izzóval elmegy a fázis. Reggel kicserélem a 10A biztit 16A-ra megnézem mit reagál, de szerintem semmit nem fog, ugyhogy remélem reggelre kapok pár ötletet. Találtam egy ilyen kerek nyilást a plafon közelében, onnan van szétosztva az áram ezekbe a cuccokba, de ott is minden jo helyen van, nem laza stb. és mérésre meg glimmlámpára ugyanaz a viselkedés mint a fent leirtakra. Tudom, hogy hosszú lett, de adjatok ötleteket, mert meg akarom csinálni. Villanyszerelöre nem nagyon telik, persze ha nem sikerül muszáj lesz. Nagyon köszi a türelmet, aki elolvasta...Üdv.
2016. szept. 26. 03:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Értelmeszerűen akkor a szakadás valahol a lámpa, konnektorok előtt van, de a mikró hűtős stb után. Azt keresd meg.
2016. szept. 26. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
lehet, hogy nulla szakadásod van valahol a körön. Ne fázis ceruzával keresgéljél (mindent kimutat ami nincs azt is, és nem tudsz értéket mérni), hanem műszerrel.
2016. szept. 26. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha régi a rendszer,alu vezetékek vannak,bakelit tábla,és régi,"betekerősek" a biztosítékok,akkor biztos tippem van...


Ezeknél még az összes nulla közösítve van,jellemzően a bakelit táblán belül egy darab csavarra van "felfűzve" az összes vezeték vég. Ez az évtizedek alatt eloxidálódik,a csavar elrozsdásodik.

Bizony kellene egy villanyszerelő,átmeneti megoldásként ezeket vagy újrakötni,vagy egy új csavarra felfűzni.

2016. szept. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Már modern biztositéktábla van és újra lett húzva réz vezetékekkel az egész lakás kb. 10 éve. Néha még mindig sikerül felkapcsolni a lámpát, de magától kialszik..Hivok villanyszerelöt szerintem. :(
2016. szept. 26. 14:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Végre egy jó döntés, amit kevesen tesznek meg itt.
2016. szept. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi :) Meg tudtam volna találni, mert valóban a nullámmal van baj, csak mikor ezt a lakást felújították én még nem laktam itt. Az összes kötési pontnál kimértem a kábeleket, azt is tudom melyik falnál van a hiba, csak valszeg van még egy kötési pont, amit egyszerűen nem találok. Szóval most azt nyomozom ki villanyszerelte a lakást. Édesapám is villanyszerelő volt, az ő segítségével ügyködtem skypon keresztül, mert ő külföldön él, de eddig jutottunk. Potyára meg nem fogok falat meg gardróbot bontani....:( Üdv.
2016. szept. 27. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!