Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy hogy nem hűl ki a lakás?

Hogy hogy nem hűl ki a lakás?

Figyelt kérdés
Kíváncsiságból kiszedtem a házban az összes nyílászáróból a gumitömítést, hogy jobban szellőzzön a ház. A páratartalom látványosan lejjebb ment, viszont a hőmérséklet reggel ugyanannyi volt, mint előző reggel, hozzáteszem 4-5 fokok voltak kint, de házban 22 fok. Mégis hogy lehet, hogy nem csökkent a házban a hőmérséklet, miközben az ablakokból így süvít a szél.
2016. szept. 30. 01:01
 1/3 anonim ***** válasza:

A falak visszafűtenek

Ilyen kis rések nem érnek annyit, mint egyetlen nyitott ablak.


Ha hűvösebbet akarsz, éjjelre nyiss ki néhány ablakot.

Ahol alszol, ott nyilván ne.

Nem tudom hánykor kelsz, de még 7 óráig elég hűvös van, így ekkortájt akár két óra hosszat is nyitva lehetnek az ablakok, huzatot csinálsz, majd mindent becsuksz. Irány a meló.

Két-három nap kell és hűvös lesz a lakásban.

2016. szept. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ez vagy egy kamukérdés, és csak provokálni akarsz bennünket a józan ésszel szembemenő kérdéseddel. De lehet, hogy tényleg nem értesz az "épület üzemeltetéshez".

A kérdésedre több korrekt természettudományos válasz is adható.

Feltételezve, hogy a vizsgált reggelek kinti hőmérséklete valóban azonos volt, és a tömítések leszedése után a belső hőmérséklet mégis ugyanaz maradt, ennek lehet oka az, hogy:

1. a vizsgált nap előtt estére a több napsütés hatására magasabb hőmérsékletről indult a hőmérsélet-csökkenés, és reggelre ugyanoda ért a hőfok,

2. a vizsgált napon gyengébb volt a kinti légáramlás mint előtte és kevesebb volt az átáramló levegő,

3 egész fok pontosságú hőmérőd van, és a 22,4 fokot is, meg a 21,6 fokot is 22 foknak nézed, és bár más hőfokra hűlt le a házad, mégis azonos értéknek véled - a hőmérséklet mérés pontatlansága miatt.


Én megvallom őszintén jobban szeretek én magam szellőztetni, mintsem a szélre bízzam. De fűtéstechnikai szempontból is nagy pazarlás, hogy amikor már nincs szükség további szellőzésre, de a szél még mindig fúj, akkor állandó hőigény jelentkezik az átszellőzés miatti jelentős hőveszteségből.

2016. szept. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Létezik a hőtároló tömeg, ami főképpen a falakat jelenti, de ide tartozik a lakás berendezése, bár nem jelentősen. Így van egy puffered. Ezért van az, hogy a beslő hőmérsékleted elég lassan hűl, és még napközben van annyi meleg, hogy ezt visszaszedje. ha a külső hőmérséklet már tartósan alacsony lesz, akkor szép lassan kihűl a lakás.
2016. szept. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!