Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az ömlesztett tűzifa mennyi...

Az ömlesztett tűzifa mennyi kalodás fának felel meg?

Figyelt kérdés

Szeretnék méretre vágott, hasított fát venni, de nem tudom, hogy melyikkel jönnék ki jobban.

10 köbméter (5x2x1m) ömlesztve, vagy 4 kaloda (1x1x1,7m) sorba rakva éri meg jobban? Kb. egy árba lenne, de a mennyiséggel nem vagyok tisztába, hogy melyik lenne több.

Lehet mázsára is venni, kb. 40 mázsát tudnék venni ennyiért.

Melyik lenne olcsóbb?


2016. okt. 5. 16:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mázsára semmiképp. Hisz minél vizesebb annál rosszabb neked, annál jobb az eladónak. Ha száraz akkor meg hülye lesz eladni mázsára, hogy a felénél is kevesebb a súlya.


Kb. hasonló lehet a két mennyiség az ömlesztett meg a kalodás ahogy írod, de én inkább a kalodásat venném meg, még ott is lehet sakkozni mennyire tömören van rakva, de az ömlesztett meg tényleg teljes homály, hogy valójában mennyi is.

2016. okt. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A kalodás, mert tüzifából 1*1*1,7 m a köbméter!

Az első verzióval 1,8 köbméterrel kapnál többet, többszörös árért.

2016. okt. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen, a mázsa ennyiből átverős, úgyhogy igazából azon nem is gondolkodom, csak megemlítettem mellékesen.

____________________________________________________________________


10 köbméter ára ugyanannyi, mint 4 erdei köbméter. A kérdés csak az, hogyha a 10 ömlesztett köbmétert sorba raknám, akkor az hány erdei köbméter lenne. Több vagy kevesebb 4-nél?

Amúgy ömlesztve 12.000Ft/m3, a kalodás 30.000Ft/kaloda.

2016. okt. 5. 17:02
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Nincs olyan, hogy erdei köbméter!

Mivel a fát nem tudod hézagmentesen rakni, és nem a köztes réseket veszed meg.

A te áraiddal számolva mindkettő ugyanannyiba kerül, csak az első 5,8 köbméter, a második meg 4.

2016. okt. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És az az 5,8 m3 ömlesztett fa mennyi lesz sorba rakva?
2016. okt. 5. 18:26
 6/11 anonim ***** válasza:
Ezeket csűrheted csavarhatod eligazodni sosem fogsz rajta. Legjobb erdészettől venni erdei köbre rönk formájában
2016. okt. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azért akarom kályhakészen venni, mert se fűrészem, se időm nincs összevágni és hasogatni. És ahogy néztem a rönk árakat, annyival nem olcsóbb, hogy érdemes lenne kínlódnom vele, plusz itt nincsenek erdészetek, úgyhogy több száz km-ről kellene hozatni. Amúgy tényleg lehet csűrni, mindenképp én húzom a rövidebbet. Kár, hogy itt nincs szabályozva, ahogy a németeknél. Ott már ezzel nem lehet trükközni.
2016. okt. 5. 20:28
 8/11 anonim ***** válasza:

1 m3 ömlesztett fát ha te rakod sorba és nagyon precízen, akkor kb. 0,6 m3 lesz. Ha a kalodába rakja vállalkozó, akkor még ha nem trükközik is, akkor is lesz vagy 0,7 m3, trükközéssel még több. (Pl. ha a kaloda belsejében ritkábbra rakják, vagy éppenséggel szórják.)

Pontos m3-t nyilván nem lehet mondani, de ilyesmi szokott lenni átlagban.

Vagyis, ha a két mennyiséget beszorzod, akkor nagyjából hasonló adat jön ki, szerencsétől és vállalkozótól függ.


1 m3 súlya meg átlagban 7-8 mázsa, de ezt is csak tippelni lehet. Vagyis, ha tovább szorzod, a 10 m3 súlya 42-48 mázsa (ilyen esős időben inkább 48), tehát a 40 mázsa ennyiért semmiképpen nem éri meg.

2016. okt. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. okt. 6. 18:20
 10/11 anonim ***** válasza:
Már hogyne volna erdei köbméter!! A mérete 1*1*1,7m ekkorára készítik a kalodát és az 1 erdei köbméternek felel meg. Erdőn is a méter vagy 2 méteres fát általában 1,7 m-re rakják hogy az erdész könnyedén köbölje a rakatot! Ömlesztett köbméter csak akkor derül ki mennyi pontosan ha összerakod a faházba és megméred! A kalodást meg tudod ha 1*1*1,7 be veszed akkor az tuti annyi köbméter ahány kaloda. Meg azt is láthatod hogy van megrakva! Ha pld 33cm-es méretet veszel azt 3 sorba rakják. Igy egyértelmű hogy a kalodás a jó vétel ,az ömlesztett azt csak ránézésre saccolni tudod. Tehát zsákbamacska úgymond. Mázsára meg megint nem érdemes mert ott a nyers fa részesül előnyben. Jóval kevesebbet kapsz mintha köbméterre vásárolsz! Ugyanis a vállalkozó vagy más kitermelő nem fog száraz fát árulni mert az nem biznisz. Nem fogja neked tárolni,szárítgatni a saját üzletét ezzel jócskán lerontva és hát valljuk meg a száradásnak is kell 6-7 hónap kb Fafajfüggő általában az akácot árulják mázsára,de más fafajok is szóba jöhetnek nyilván. azt irtad 5*2*1 ömlesztve nagyjából az is kijön szerintem 3,5 - 4 köbméterre ha összerakod otthon. Szerintem menj biztosra,mert az ára is mondod egyforma nagyjából akkor a biztosat vedd meg ne a bizonytalant.
2016. nov. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!