Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Energiatakarékos gázkazán...

Vurugya béla kérdése:

Energiatakarékos gázkazán lett felszerelve. Zabálja a gázt! Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Ez a hővisszaforgatós kazán - nem jut eszembe a hivatalos neve. 4 órán át fűtöttünk két szobát 18-ról 21 fokra - ez öt köbméter gázt vitt el... Mi lehet a gond? Valami rosszul van beállítva?

Tavaly ugyanennek a két helyiségnek a rezsije havi 45 ezer volt ezzel a kazánnal - ezt is sokalltuk, arra gondoltunk, hogy azért, mert 5 fokról indult. De most idén külön lemértük! És ez azért tényleg sok...



2016. okt. 23. 23:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kondenzációs kazánra gondolsz ?

Én 6 éve használok ilyet. A gázszerelő mindig elmondja, hogy 45 fokos vízzel működik a leghatékonyabban.

A 45 fokos víz padlófűtéshez ideális, de radiátorokhoz egy kicsit kevésnek tartom. Amikor nagy hideg van, vagy fel kell fűteni a helyiséget bizony hosszú fűtési ciklusok mennek nálunk is. Ilyenkor feljebb tekerem a fűtővíz hőmérsékletet a kazánon és ezzel rövidítek a fűtési időn.

A másik kérdés, hogy hol van a termosztát. Lehet, hogy egy olyan helyen ami lassabban melegszik fel mint a környező helyek.

2016. okt. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

4 oras mukodesbol akartok kovetkeztetni barmire is?


Hasznaljatok egy evig, aztan majd meglatjatok hogy sokat fogyaszt-e vagy nem. 4 orabol nem derul ki semmi.

2016. okt. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézegettem kondenzációs gázkazánok terméklapjait. Elvétve közölnek gázfogyasztási adatot. Két gyártónál találtam ilyen adatot. Házaknál elég elterjedt a 24 kW körüli gázkazán. Ilyen teljesítmény körüli kondenzációs gázkazánnál Hajdú 0,59 – 2,30 m³/óra; Saunier Duval max. 2,7 m³/óra. Úgyhogy, az 1,25 m³/óra belefér. Különösen most, amikor még nem alacsony a kinti a hőmérséklet és esetleg magas előremenő vízhő volt állítva. Így, feltélezhetően magas volt a visszatérő víz hőméréklete ahhoz, hogy kondenzáljon, pláne, hogy hatékonyan.


Márpedig, ahhoz, hogy ne gyengébb hatásfokú hagyományos kazánként, hanem jó hatásfokkal működjön, az kell, hogy a visszatérő víz minél alacsonyabb hőmérsékletű legyen. Nálunk, téli hidegben, hagyományos, zárt égésterű kazánnál, 70-75 °C előremenő vízhőnél a visszatérő víz hőmérséklete 35-40 °C. Most 55 °C-os előremenő vízhő van állítva, ennél adódik 40 °C körüli visszatérő víz. (Ez fűtési rendszer méretezési kérdése.)

Bár kondenzációs kazánnál kritikus, úgy tudom, mégsincs visszatérő vízhő mérési lehetőség. Én, kíváncsiságból, hogy nálunk egyáltalán alkalmas-e a kondenzációs kazán – akkor még választható volt, nem kötelező – párszáz forintért vettem egy cső-hőmérőt (spirál rugóval csőre rögzíthető, elég nagy számlapú, mutatós hőmérő), és elhelyeztem a kazán elé, a visszatérő víz csövére.

Ha valóban nincs visszatérő vízhő mérési lehetőség a kazánon, akkor célszerű ilyet venned.

Az első képen látszik a „felszerelése”, a másodikon olyan van, amilyet én használok.

[link]

[link]


Ha a kellően alacsony visszatérő vízhőhöz kellemetlenül alacsony előremenő vízhő kell; többféle módszer van a visszatérő hő csökkentésére (az előremenő- és visszatérő víz hője különbözetének növelésére): fűtési rendszer tervezőtől célszerű tájékozódnod.

2016. okt. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1. igen, kondenzációs, ez a pontos neve.

2. Írtam: "Tavaly ugyanennek a két helyiségnek a rezsije havi 45 ezer volt ezzel a kazánnal - ezt is sokalltuk, arra gondoltunk, hogy azért, mert 5 fokról indult."

Tehát tavaly már rengeteg volt a gáz, de most lemértük, hogy legyen konkrét adatunk.

3. Ugye Ti is sokalljátok a fogyasztást? Barátom egy egész kétszintes házat fűt kondenzációssal és kevesebb a gázfogyasztása. Ez meg csak két helyiség!!!

2016. okt. 25. 22:14
 5/5 anonim ***** válasza:
54%
Milyen a fűtésrendszered? Gravitációs vagy szivattyús, ha az előbbi, akkor bizony az új kazán csak rontott a helyzeten, ugyanis az a sok víz kb. 70-80 foknál kezd éledni, aminek következtében a kondenzációs kazán sem tud ebben az üzemmódjában működni. Továbbá ez a 18-ról 21 fokra való felfűtés sem a leggazdaságosabb, mindig újra és újra fel kell fűteni a levegőt, egy állandó, mondjuk 20 fokos szobahőmérséklet lenne a legmegfelelőbb.
2016. okt. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!