Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mindenhol ilyen macerás...

Mindenhol ilyen macerás megszabadulni a veszélyes hulladéktól?

Figyelt kérdés

Autógumira és festékesvödörre gondolok.


Egy nagyobb városban lakok, vidéken. Egy az, hogy érdemi információ a neten szinte nincs is fent erről, ami van, az már több éves. A városi hulladékgazdálkodással foglalkozó céget/osztályt/nem tudom mit felhívva, fingjuk sincs a hulladékudvarokról, csak arról, hogy nekik ehhez semmi közük, csak valami fizetős helyet ismételgetnek, ahol szerintük valamikor lakossági mennyiségben lehet(ett) ingyen leadni valamit. Fizetősék szerint nem, két dekáért is fizetni kell. Nem is keveset, ingyen nem vesznek át semmit. Anyád.


Mondom ilyen nincs, tuti kell, hogy valahova lehessen ingyen is leadni, ha nem ipari mennyiségben nyomom. Nagy nehezen kinyomozom a városi hulladékudvar(ok) elérhetőségét (mert nem is csak egy van, csak azt nem tudom, hogy a hulladékgazdálkodók, akiknek jó sokat perkálok miért is nem tudnak, csak a fizetősről?), amiknek egy szintén több éves tájékoztatója van fent a neten, hogy miből mennyit lehet leadni. Mikor felhívom őket, akkor érdeklődésre, hogy náluk lehet-e elmondják, hogy hát persze, náluk kell leadni. Mikor azonban konkrétan mondom, hogy oké, akkor nekem lenne mit, akkor már nem is tudják, hogy át tudják-e venni. Majd adnak egy számot, amit hívjak fel, hogy át tudnak-e vajon venni tőlem egy garnitúra személyautó gumit és mikor. A végén meg közlik, hogy igen, leadhatom, ha viszek számlát arról, hogy befizettem a szemétdíjat. Társasházban lakok. Közösköltséget fizetek, nem szemétdíjat, azt a ház fizeti egyben, nekem arról nincs számlám. Hát akkor nem tudják.


És akkor csodálkoznak, hogy az emberek kibässzák az erdőbe, ahelyett, hogy össze-vissza telefonálgatnának, meg egyezkednének meg fizetnének egy rakás pénzt, festékes vödrökért?


Egyik ismerősöm másik városban szintén úgy járt, hogy a festékes vödreit akarta leadni, de elküldték a hulladékudvarból, hogy ők azzal nem foglalkoznak, vigye oda vissza, ahol vette. Onnan meg a hulladékudvarba küldték, hogy ott kell leadni.


Miért megy ez ilyen nehezen a huszonegyedik században?


2016. nov. 8. 13:54
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk a hulladékudvarban van veszélyes-hulladék lerakó hely, külön az akkumulátorok, külön a festékek, külön az elektronikai cikkek. Ingyesen átveszik. Sőt, az akkuk-ért egy másik helyen még fizetnek is.
2016. nov. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De jó nektek, én is azt hittem, hogy megnézem hol a hulladékudvar és nyitvatartási időben odamegyek a motyóval és ennyi. Aztán nem.
2016. nov. 8. 14:16
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk a hulladékudvarba lakcímenként évi 4db autógumit lehet ingyenesen leadni akkor ha a hulladékszállítási díj rendezve van.

Veszélyes hulladék leadását az udvarba nem ismerem,de évi 2 alkalommal tavasszal és ősszel most először a 2 nap helyett 4 nap szerveznek a város különböző részeire időre beosztva gyűjtést amikor oda lehet vinni a veszélyest és leadni.

2016. nov. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk évi 8 gumit lehet leadni a hulladékudvarban, bármikor, kivéve vasárnap.

Be kell mondani nevet-címet, a gépben megnézik, rendezve van-e a díj, és lehet lerakodni.


Ha nincs messze, menj el a helyszínre, és ott érdeklődj. Aki ezzel foglalkozik, lehet, hogy többet ért hozzá, mint valami irodista.

Ha mégsem, akkor meg kérj meg egy családi házban lakó illetőt, hogy adjon kölcsön egy számlát.

2016. nov. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Nem tudom, milyen festékes vödörre gondolsz. De mindent fel lehet darabolni apró részekre, azokat be lehet csomagolni és ki lehet dobni a vegyes háztartási hulladékba. Legfeljebb kukázó fogja kibontani a gondosan becsomagolt szemetet. Légy öntevékeny és ne akadj fenn a bürokrácia hálójában.
2016. nov. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Első vagyok. Áruljátok már el, miért pontoztátok le a válaszomat? Kinek, és miért fáj az, hogy nálunk van lehetőség a veszélyes hulladékokat a hulladék-udvarba szállítani?
2016. nov. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%

Nálunk is le lehet adni ilyeneket a hulladékudvarban. Szemétdíj számla kell hozzá.


Én sose telefonálgatok, viszem amit kell, nem igazán számolgatják mi mennyi hisz a legtöbb ember úgysem visz semmit, pedig mindenkinek megvan ez s kerete.

2016. nov. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nekem azért kellett telefonálgatni, mert nem derül ki sehonnan egyértelműen, hogy akkor hova lehet vinni az ilyet. Aztán meg passzolgattak ide-oda, míg végül a neten véletlen találtam meg a hulladékudvar egy pár évvel ezelőtti eltemetett dokumentumát, ami alapján felhívtam őket, hogy egyáltalán vannak-e még vagy mi van. Aztán az igen persze után azok is tovább passzoltak, hogy telefonáljak xy-nak mert majd ő konkrétan tudja, hogy átveszi-e meg mikor... Hihetetlen.


Amúgy egyik válaszoló tudom, hogy bevághatnám a rendes szemét közé, de nem akarom. És pont ezért szakad le a pofám, hogy ahelyett, hogy hülyebiztos módon lenne közzé téve, hogy emberek kíméljük a környezetet, gyertek adjátok le, még inkább titkos és kacifántos módszert használnak és senki se tud semmiről, akinek amúgy kéne.


Nálunk ilyen kampány-szerű gyűjtés sincs. Lomtalanítás van egy évben egyszer, amikor külön kiemelik, hogy semmi veszélyeset nem lehet kitenni. De a lomtalanítást se hirdetik meg minden évben normálisan, néha úgy kell nyomozni, hogy most akkor lesz vagy nem lesz.

2016. nov. 8. 23:51
 9/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


Aha, hát nálunk hetente kétszer van nyitva a lomlerakó, itt ez köztudott dolog, van nyári, meg téli nyitva tartása. Nálunk elég nagy forgalom van ott, teljesen jól működik. Sőt még ami használható az ki is van válogatva.


Sőt, mi pl. ami komposztálható komposztáljuk, ami olyan azt nekiadjuk az állatainknak, ami műanyag, fólia bármi leadható a lomlerakóba azt oda visszük, ami a szelektívbe dobható oda dobjuk, fa hulladékkal fűtünk, gyakorlatilag alig van szemét amit a kukásautó visz el. Ami külön jó, mert itt számolják melyik kukát hányszor ürítették és aszerint kell fizetni, így aki foglalkozik ezzel még spórolni is tud.


Amikor városban laktam társasházban az önkormányzat küldött mindenkinek egy kártyát ott azzal lehetett lomlerakóba menni.


Nem tudom nálatok mi a baj, talán mivel a társasház szerződött szemét szállításra lehet nekik küldik meg az információkat mit mikor hova lehet, talán ők nem adják tovább.

2016. nov. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!