Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A vegyes tüzelésű kazánban ha...

A vegyes tüzelésű kazánban ha ég a tűz, zörög a kémény a kazánházba nyíló ajtaja, amin a kikotort kormot szokták kiszedni, van okom félni? Mi történhet, miért zörög?

Figyelt kérdés
2016. dec. 5. 16:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne keressétek majd a mikulás csomagot a gumicsizmákban.
2016. dec. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Huzat játszik veled valahogy. Ha nem forr a víz a kazánban, akkor semmi gond nem lehet. Ha nagyon zavar, cseréld ki ilyenre: [link]
2016. dec. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vagy ha nem akarsz rá költeni, akkor ékeld ki egy darab fával vagy facsavarral, és nem fog zörögni.
2016. dec. 6. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor megnyugodtam:) 70 fok maximum a víz, ahogy nézem, 65-70 foknál kezd fűteni, és (ha jól értelmezem, a visszajövő(?) víz megy a padlófűtésbe? Az talán 35 fokra van állítva, mindent a szerelő állított be, én nem értek hozzá.

Általában hétvégén, meg ünnepekkor, most a mínuszok miatt fűtünk fával, alapból gázzal szoktunk. De nekem nagyon kellemes hőérzetet ad a fával való fűtés.

Tegnap este fenn 21 fok volt, este 7-kor raktam utoljára a tűzre, és reggelre 20 fokra ment le a hőmérséklet. Úgy, hogy kinn reggel -6 fok volt.

2016. dec. 6. 09:12
 5/6 anonim ***** válasza:
A kémény tisztító aknájának az ajtaja nem passzosan illeszkedik, hanem a huzat által szívott fals levegő mozgatja, és emiatt "zörög". Attól függ mekkora a rés mellette, ahogy már előttem javasolták, faékkel vagy fogpiszkálóval ki kell ékelni, hogy ne mozogjon, hanem mozdulatlanul álljon a helyén...
2016. dec. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tényleg ez volt a gond, "beütöttük" a helyére. Nyáron kotorták a kéményt, gondolom, ekkor nem illesztették pontosan a helyére.
2016. dec. 6. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!