Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Járólapra járólap. Lehetséges?

Járólapra járólap. Lehetséges?

Figyelt kérdés

Néhány éve járólapoztuk le a lakást, de olyan ócska minőségűvel, hogy magától pattog fel a máza. Ezerszer megbántuk, hogy spórolni akartunk, és mivel ronda, szeretnék újralapozni. Arra gondoltunk, hogy a régire tennénk az újat, hogy ne kelljen felszedni (társasház, és idegbeteg az alsó szomszéd), csak nem tudjuk, lehetséges-e. Ha igen, akkor kell-e valamit tenni a régivel, stb.

Láttam, hogy van ilyen kérdés, de mivel a régi lap alatt cementlap van, na meg ennek pattog a máza, nem tudom megítélni az oda tartozó válaszokat.


2010. máj. 5. 13:29
 1/8 anonim válasza:
100%

a legjobb, ha 1 szakképzett burkolót kérdezel meg erről. de az én véleményem az az, hogy szerintem lehetséges, mert alatta az alap az jó. mert neked nem azzal van a gondod, hogy az alap vagy a ragasztó elengedte volna a csempét, hanem magával a csempe felületével van a gondod.

namármost, ha erre a járólapra még teszel ragasztót+csempét, akkor az nem hiszem hogy utána feltudna válni valaha is.

2010. máj. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az ősrégi járólapra lett tavaly rárakva az új járólap. Semmi baj nincs vele, csak eltűntek a küszöbök :)
2010. máj. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Ha az eredeti lap normálisan ragasztva simán lehet, de mindenképen használnod kell tapadást növelő alapozót.

pl.:

[link]

2010. máj. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Üdv!

Mélyalapozás után csemperagasztóval dryvit hálót kell felhordani a régi mettlachira vékony rétegben. Miután a ragasztó megszáradt, vagyis "kiszürkült" a továbbiakban el lehet kezdeni az új mettlachi letételét, ragasztását erre a rétegre. Mivel így a padlószint emelkedik kis mértékben, meg kell nézni, hogy az ajtók nyithatóak lesznek-e majd megfelelően (nehogy felüljön).

2010. máj. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
persze, hogy lehetséges. több féle tapadóhidat is tudok javasolni, valamint olyan csemperagasztót, ami a csempe-csempére ragasztásnál is alkalmazható. ha érdekel, írj privátba
2010. máj. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Ezek szerint megoldható, de nem elég a direkt erre való ragasztó, hanem kell háló is.
2010. máj. 5. 16:20
 7/8 anonim válasza:

Ennek a hálónak nem én látom gyakorlati hasznát, a tapadóhíd a lényeg ami lehetővé teszi a kerámiához történő ragasztást.

Mire kell a háló?

2010. máj. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Melyik az olcsóbb megoldás? Felszedni a régit és újratenni?

Meglévőre tapadóhíddal rádolgozni?

Vagy mennyi nagyvonalakban az anyagár különbség?

2020. dec. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!