Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Érdemes később vidéken élnem?

Érdemes később vidéken élnem?

Figyelt kérdés

Imádom az Alföldet, a nyugodt falusi utcákat, a természet közelségét, az erdőket, a folyókat , a tavakat és a fürdés- illetve biciklilehetőségeket,az udvaron tartott háziállatokat, azt hogy az ember mindenkit ismer, nincsenek nagy épületek,gyárak (esetleg a falusi külső körzetében kint a határban). Már egészen kicsi korom óta lejártam(lejárok) a nagyszülőkhöz,dedszülőkhöz,unokatesóhoz.


Viszont születésem óta Budapesten élek. Nem rossz, mert rengeteg előnye van (milliónyi bolt,éttermek és étkezdék, bankok, orvosi rendelők, gyógyszertárak,BKK és minden más) de ugyanakkor zavar a tömeg, a sok leharcolt szakadt arc a városban, a pörgés és a kosz.

Jelenleg gimis vagyok, németül jól tudok és angolul is megértetem magam. Érdekel a természet,az utazás és a messzi országok.


Szerintetek érdemes lenne felnőttkoromban, mire már beutaztam több országot vagy sok helyen jártam és erősítettem a nyelvtudásom vidékre költöznöm?

Arra gondoltam, hogy olyan 50-60 km-re budapesttol, hogy mar tenyleg az igazi vidéken legyek, viszont budapesthez közel legyek, hogy bármikor fel tudjak ugrani ha

kell.


Gondolatok,érvek,ellenérvek?



2017. jan. 18. 21:12
 1/7 A kérdező kommentje:
16/f
2017. jan. 18. 21:14
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha találsz munkát a közelben vagy feltudsz járn Bp-re ha kell akkor miért ne? Én 60 kilóméterre lakom Bp.-től. Falun . Mondjuk én kinem állhatom a fővárost. Én szeretek falun . Nagy kert gyümölcsfák kertitó van minden amit szeretek. Közel a Duma a pecahely. Nekem ennyi elég is.
2017. jan. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
(Duna)
2017. jan. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt neked kell tudnod, hogy mi a legfontosabb az életedben.


Én csak a saját példámat tudom felhozni:

Gyerekkoromban kis falun éltem, de a szülői ház és nagy kert még most is megvan, tehát járok oda hetente legalább egyszer. Szeretem a helyet, de ott élni utálnék, mert semmit nem lehet elintézni, venni, stb. Minden apróság miatt egy komolyabb autóútra kellene vállalkoznom. A megélhetés is sokkal drágább. A napi munkába járásról nem is beszélve, ami leginkább csak kocsival megoldható.

Aztán egy közepes város paneljébe költöztem tizenvalahány évre. Amikor otthon voltam, akkor pár m2-en kellett lennem folyamatosan, miközben a szomszédok ordítozását hallgattam a falakon keresztül.

Közben Budapestre jártam iskolába egy darabig, plusz voltak ottani barátnőim. Rájöttem, hogy a budapesti tömegtől nincs borzasztóbb.

Végül egy közepes város külső részén találtam meg a nekem való helyet.

Családi házas környezet, de 5-10 perc autózással elérem a város minden pontját, ha bármit venni vagy intézni akarok. Vannak telkeim a zöldség-gyümölcstermeléshez.


Ha neked fontos Bp, akkor talán még közeli városig se kell elmenni, elég valamelyik peremkerület falusiasabb része.

2017. jan. 19. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szép az álmodozás, de ilyen korbban megszokott
2017. jan. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, felhívnám figyelmedet, hogy valamit kívülről idealizálni egészen más, mint benne élni a hétköznapokat.
2017. jan. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Majd változik ez még, nyugi. Szerintem most egyszerűen csak egy picit eleged lett a nagyvárosból.
2017. jan. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!