Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek, személyes...

Mi a véleményetek, személyes tapasztalatotok, tanácsotok tűzoltó készülék otthonvédelmi, önvédelmi alkalmazásáról? Nyilván porral lefújom a támadót, időt nyerek. De pl CO2-vel mi a helyzet. Lefagyassza az arcát? Esetleg elájul?

Figyelt kérdés

2017. márc. 10. 08:43
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Esetleg kiröhög és agyon ver a feszítővassal...
2017. márc. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kovpet ***** válasza:
Ne barkácsolj, azt használd, amit erre találtak ki: gázsprayt, gázpisztolyt vagy gumilövedékest.
2017. márc. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem akarok barkácsolni(az említett eszközök meg vannak, köszönöm) csak aszituáció érdekelt de erre nemigen válaszoltatok.

Mindenesetre találtam olyan cikkeket amelyekben az van hogy:a kiáramló szén-dioxid hőmérséklete kb. -78 Celsius, ami súlyos fagyási sérüléseket okozhat.


Na meg, hogy:szén-dioxid koncentrációja a szokásos 0,039%-ról 4-5%-ra emelkedik, szaporább és mélyebb légzés alakul ki, míg 20% felett légzésbénulás következik be.


Nos ennyit a kiröhögéses pajszeros támadásról:-))


Egyébként én pl. venni akarok otthonra tűzoltókészüléket, tűzoltási célra, ha szükséges. Csak felmerült egyéb felhasználási lehetősége is.


Kis türelemmel megtaláltam a választ.

2017. márc. 10. 18:11
 4/5 anonim ***** válasza:
-78fok igen okozhat fagyási sérüléseket, de nem két pillanat alatt... a reumás nyakammal hidegkamrás kezelésre járok -120fok... ha -78 fokkal lefújsz, kinevetlek.
2017. márc. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Kitetted gyik.-re, aztán rágugliztál? :D

Pont azt akartam írni, amit az előttem kommentelő, hogy ahhoz sokáig kell fújnod, hogy tényleg sérüljön. Nézz meg pár idiótát a youtubeon, ilyesmivel szórakoznak, vígan fújkálják egymást. Maximum arra jó, hogy egy kicsit megijeszd, szerencsére kishazánkban kevés az N.C.I.S-es gyilkosság, általában, ha valaki betör, és rajtakapják, elmenekül.

Egyébként, ha nő vagy, vagy gyengébb testalkat, még jól is jöhet, mert a betörő nem látja tőle, ki fújja le, elmenekül a 40kilós nő elől is, ha eléggé megijed. :)

2017. márc. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!