Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Amikor otthon vagytok ti be...

Amikor otthon vagytok ti be szoktátok kulccsal zárni a bejárati vagy utcaajtót?

Figyelt kérdés
És ha vendég jön?
2017. márc. 21. 15:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindig bezárom, nehogy csak úgy bejöjjön valaki. A vendégnek meg értelemszerűen kinyitom.
2017. márc. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Mi nem szoktuk zarni, de csak kulccsal lehet bejonni, vagy ha belulrol valaki kinyitja, mert kivul nincs kilincs, csak ajtogomb.
2017. márc. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindig bezárjuk, ha vendég jön majd csönget és kinyitom neki az ajtót.
2017. márc. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A kapu mindig zárva van, az ajtó csak éjszakára. Ha vendég jön, kapuzik. De nem nyitom ki a kaput bentről, mert a kutya miatt úgysem tud bejönni. (felnőtt gyerekeimnek kulcsuk van, ők be tudnak jönni bármikor családostól.
2017. márc. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%

Csak az utcaajtót zárom, mert megbízom az őrző-védő szolgálatomban.

[link]

2017. márc. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Éjjel-nappal csak a kocsma és a kupi van nyitva!

A mai világban az a természetes, hogy a lakás be legyen zárva.

Kivéve, ha családi ház és a kertkapu zárva van és van kutya, aki jelez.

Bár manapság már egyes környékeken az sem garancia.

A vendéget meg beengedjük, ha hívtuk.

A hívatlant pedig, ha a kedvünk úgy tartja.

2017. márc. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én társasházban lakom, az ajtó kívülről gombos, és régebben csak akkor zártam, ha elmentem itthonról. Aztán egy éjjel megpróbáltak betörni. A marhája egy csavarhúzóval simán kinyithatta volna az ajtót, de a felső kisablakot feszegette és erre felébredtem, elzavartam. De azóta éjszakára is bezárok.
2017. márc. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Társasház, a kertkapukat nem lehet bezárni, a lépcsőház ajtaját igen, de nem szoktuk. A bejárati ajtónkon nincs kilincs, azt csak kulccsal lehet zárni. A folyosón van rács, az is folyton zárva van.
2017. márc. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

Mikor panelben laktunk, az elején még nem zártuk az ajtót, de a '90-es évek első felében rászoktunk az állandó zárásra, akkorra romlott annyit a közbiztonság.

Most kertes házban lakunk, a kaput zárjuk, a házat csak éjszakára, mert nappal százszor ki-bejárunk rajta, hetente kétszer kellene zárat cserélni, ha mindig zárnánk.

Erre tartjuk a kutyát, hogy ne másszon be senki a kerítésen.


A szörnyűséges komenista elnyomás idején a falusi házunknak nem volt zárható a kapuja, és a ház bejárati ajtaját is csak akkor zártuk kulcsra, ha hosszabb időre elmentünk. Ha csak egy félórára elugrottunk valahová a közelbe, akkor csak kilincsre csuktuk, hogy a csirke ne menjen be.

Nyilván azért lehetett így, mert a betörők is úgy el voltak nyomva a komenisták által, hogy nem mertek betörni.

2017. márc. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
41%
Nekünk beugráltak a füstölőbe kilopkodni a kolbászt, szalonnát, megy tyúkot az udvarból... Akkor még annak volt értéke, nem egy ájfonnak. Loptak akkor is ugyanúgy, mint ma, semmi köze hozzá milyen idők voltak.
2017. márc. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!