Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha nincs lift, a postás...

Ha nincs lift, a postás köteles felhozni a tértivevényes levelet?

Figyelt kérdés

Néhány évig nem volt gond, a fiatal (most kb. 25-26 éves) postás felhozta a 3. emeletre az ajánlott és tértivevényes leveleket.


Később egyre gyakrabban fintorgott, és megjegyzéseket tett, hogy "hú, de sok a lépcső". Végül még nekem volt kellemetlen, hogy néha, max. 3-4 hetente hivatalos levelet kapok.


A következő időszakban nem csengetett fel, csak bedobta az értesítőt a postaládába, ezért kénytelen voltam miatta bemenni a postára, ami nincs közel, és ott kivárni a sort. Bérletem nincs (otthon dolgozom), ezért minden alkalommal a metróra jegyet vásároltam oda-vissza.


Végül ebből elegem lett, és írtam a Postának egy panaszt (név nélkül).


Feltételezem, hogy leszidták, mert a következő 2-3 hónapban rendesen kézbesítette a leveleket.


Most ismét kitalált valamit: legújabban nem jön föl az emeletre, hanem felcsenget, és azt mondja, hogy "Le kéne jönni, mert levele jött!"


Első alkalommal azt gondoltam, hogy valamilyen probléma van, nem nyílik az ajtó, vagy hasonló, ezért lementem.


És vajon mit látok a bejáratban: két szomszédasszony már lent volt, és szó szerint sorban álltunk, hogy a kedves postás átadja a küldeményeket és aláírjuk, hogy átvettük!

Első volt a sorban a 72 éves szomszéd néni a harmadikról, második a 65 év körüli nyugdíjas néni a második emeletről...


Persze, megkérdeztük a fiatalembertől, hogy miért nem hozta fel a küldeményeket, erre azt válaszolta, hogy erre nem köteles, és egyébként is sok neki ez a sok mászkálás.



2017. ápr. 7. 14:03
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
4%
Ahelyett, hogy itt és a postán panaszkodsz, inkább adj neki mindig egy 1000-est vagy 500-ast... Hidd el azután fel fog menni... Te meg nem halsz bele abba a 6000 forintba évente. Mai világba minden pénzért van...
2017. ápr. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!


500-1000 forint? Nem túlzás ez egy kicsit? Annyiért kis túlzással még a 90 éves néni is le fog menni a negyedik emeltről, sőt szerintem te is.

2017. ápr. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
83%
Akkor nézzük azt a részét, hogy ez alapvetően egy szolgáltatás, ami pénzbe kerül. Hogy Jézus koporsóját sem őrizték ingyen az így van, de szolgáltatás, annak megvásárlásakor ki lett egyenlítve. Az, hogy a postásnak mennyi a fizetése, ahhoz csak neki és a munkaadójának van köze. Igenis ezt a foglalkozást választotta vigye fel címhelyre. Ha napi negyvenszer, akkor napi negyvenszer. Az én főnököm se szokta megkérdezni, hogy van-e kedvem elvégezni a feladatomat.
2017. ápr. 8. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
26%
Nem tudom, de ennyit igazán megtennék érte, hogy lemegyek. Fsza lehet egy 10 emeletest végigmászkálni még lifttel is.
2017. ápr. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
14%

Már nem azért, de ha úgyis egész nap otthon vagy, akkor miből áll havonta egyszer lesétálni? Legalább meglesz a napi testmozgásod.

Hihetetlen mennyire elkényelmesedtek az emberek.

Inkább csessze szét még jobban az ízületeit a postás, mert te képtelen vagy havi egyszer lemenni, amikor még a 70 éves öregasszonyban is van annyi, hogy lemegy.

2017. ápr. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Térdízület gyulladásom van, nagyon fáj, akár lefelé megyek a lépcsőn, akár felfelé.


Most érted?

2017. ápr. 8. 10:42
 17/23 anonim ***** válasza:
14%
Te vagy az, aki takarítót keresett bagóért néhány napja ebben a topikban? Se takarítás, se emeletről lemászás? :D Ne unatkozz ennyire...
2017. ápr. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
17%
Nálam kizáró ok lett volna lakásvásárlásnál, térdízületesen egy lift nélküli többemeletes. Ez tutifix.
2017. ápr. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Ki keresett takarítót? Van itt normális ember, aki nem ír hülyeségeket?


A lakást örököltem 18 éve, ki mondta, hogy vettem? 18 éve még egészséges voltam.

2017. ápr. 9. 00:19
 20/23 A kérdező kommentje:

Kaptam a Postától írásban egy tájékoztatást:


A KÉZBESÍTŐ KÖTELES FELVINNI A LEVELET AZ EMELETRE!

2017. ápr. 12. 09:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!