Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nagyon sok muslicám van....

Nagyon sok muslicám van. Mivel tudnám őket kiirtani? Pedig semmi gyümi, semmi sincs kint amire esetleg jönnének.

Figyelt kérdés
Nagyon idegesít.
2008. okt. 25. 16:50
 1/2 anonim válasza:

Szia! Nekünk is volt már ilyen sajnos, még pedig a virágföldből jönnek elő. Ezt nekem még egy virág üzletben dolgozó hölgy is mondta, általában a pangó víz miatt van, kikelnek a földből. Át kellett ültetnem az összes virágomat, ahhoz hogy megszabaduljak tőlük. :)

Sok sikert a kiírtásukhoz! Szép napot!

2008. nov. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Az említett kis "muslicák" valójában tőzeglegyek, tényleg nagyon idegesítőek, de tapasztalatom szerint nem csak a túlöntözés miatt vannak, sokszor a bolti virágföld már eleve fertőzött.


Valaha nekünk is nagyon sok tőzeglegyünk VOLT. Átültetés nélkül használható 100%-os hatékonyságú ellenszerük, mely szerintem bármely gazdaboltban kapható: ACTARA 25WG. Ez egy por, melyet 2g/l koncentrációban oldj fel a virág(ok) öntözővizében, és 1-2 locsolás után el fognak tűnni a tőzeglegyek. Szerintem ajánlatos a látszólag nem fertőzött növényeket is meglocsolni ezzel, nehogy véletlenül odapetézzenek a kezelt növény földjéből a haldokló rovarok.

2009. ápr. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!