Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egyéni vállalkozóként (esetleg...

Egyéni vállalkozóként (esetleg alkalmazottként) egy villanyszerelő Nagy-Britanniában, Olaszországban, vagy Ausztriában mennyit kereshet?

Figyelt kérdés
EUR, HUF, mindegy.

2018. ápr. 8. 12:27
 1/8 A kérdező kommentje:
Magától értetődően nettó fizetés, vagy nyereség érdekel (euróban, fontban, vagy forintban).
2018. ápr. 8. 12:31
 2/8 anonim ***** válasza:
Én azt tanácsolom, hogy maradj itthon, alapíts egy egyéni vállalkozást. Meggazdagodhatsz, ha tényleg értesz a munkádhoz!! Nincs sok villanyszerelő, kőműves, ács, burkoló, építőipari munkás Mo-n.
2018. ápr. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

ITTHON + GAZDAGSÁG egy mondatban? Nem hülyíteni akarlak, nagyon komolyan kérdezem!


Én azt hittem a - valóban - nagy fizetések/nyereségek hazája kizárólag csak valamely nyugati állam lehet.


Csak mert nyugaton millió feletti tiszta nyereségekről (vagy nagyon jó eset(ek)ben (és irdatlan nagy szorgalom/munkabírás megléte esetén) akár TÖBB milliós nyereségekről) beszélnek.


Szerinted EZ Magyarországon is összejöhet egy nagyon szorgalmas embernek?


(Most a csókosokkal felvértezett embereket hagyjuk ki az egyenletből, átlag emberekről van szó, akik önerőből akarnak egyről a kettőre eljutni.)

2018. ápr. 8. 16:05
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is kint jobban jársz. Kolbiból van a kerítés sok haverod lehet egy szobában és rengeteget lehet keresni.

Amúgy aki kutyaütő itthon az kint is hamar lemorzsolódik.

2018. ápr. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ezért kell elkerülni a kutyaütő, mihaszna, lusta embereket - na látod ebben egyezik a véleményünk! A kolbiból a kerítést ugye te sem gondoltad komolyan?

Nagyon remélem, már csak magad miatt... :) És mégis miféle ember akar együtt lakni századmagával egy nyavalyás szobában? Mert vannak ilyenek, de hogy én nem fogom őket megérteni soha, az biztos!


Mostantól a kérdéshez szóljatok hozzá, ha kérhetem.

2018. ápr. 8. 16:48
 6/8 anonim ***** válasza:
A kérdés megválaszolását nagyban befolyásolja, hogy beszélsz angolul, németül vagy olaszul?
2018. ápr. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Angolul és németül igen. Olaszt másfél év alatt szépen meg lehet tanulni - eme két nyelv ismerete után meg pláne.
2018. ápr. 9. 22:22
 8/8 anonim ***** válasza:

Én sokat dolgoztam kinn külföldön, tudnék miről mesélni, de a kérdésedre válaszolva csak annyit:

Angliába most nem mennék, ha csak nincs egy fix kontakt, aki ellát munkával mindenesetben! Itt most vállalkozásról beszélek, de ha segítség nélkül belevágsz a legnagyobb a kockázat a 3 közül anglia.


Ausztria biztosabb és közelebb van, keresett a jó szakember, azért a komák nem utálnak minket annyira mint azt sokan hiszik. Viszont rengeteg kinn a magyar szaki minden területen, ami nem mindig áldás, lehet hogy éppen segítenek, de lehet hogy nem. Nekem a kinn dolgozó magyarokkal nem volt jó tapasztalatom, de ez az én utam, mindenkié más.


Olasz jó hely és még a spanyol sem rossz teljesen más az emberek életvitele és a hozzáállása nem ez a rohanó idegbeteg stílus mint az itthoni építőiparban lenni szokott. Vállalkozóként kihozható az egy milla forintban és nettóban, ha megvan a kellő tapasztalat és szakmai rutin, a nyelvismeret az alap. A problémát a vállalkozás jelenti annak a megalapítása. Kell hozzá egy jó könyvelő és egy ügyvéd vagy egy olyan cég aki ezzel foglalkozik és segít neked a jogi és az adózási ügyekben. A jogszabályok az adók és annak bevallása minden országban más és mindig változik.


Olaszban és spanyolban vannak felvehető segélyek, megvannak a jogi feltételei és van vállakozói támogatás, hasonló mint a munkahely teremtő projekt itthon, vissza nem téritendő támogatások. De, ezeket kinn is meg kell pályázni, amit egyedül nem fogsz tudni megoldani. Spanyolban 5 milliót tudott felvenni hasonló jogcímen egy ismerősöm és nem kellett visszadni. Persze ha nem akarsz felvenni kezdő támogatást a vállakozáshoz és rendelkezel induló kessel, az más tészta. Ha odateszed magad és tényleg jól értesz a szakmához akkor 2 milliót is szakíthatsz, de ahhoz minden munkát el kell vállalnod.

2018. ápr. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!