Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hőszigetelő fólia szigetelne?

Hőszigetelő fólia szigetelne?

Figyelt kérdés
Egyik szobám északra néz, ráadásul dupla erkély ajtós, nagy az üvegfelület, fa ablak, 20 éves kb. A hézagokat purfixes szigetelővel beragasztottam, az üvegre pedig áruházban kapható fóliát raktam. Lehet placebo, de a szoba érezhetően melegebb, nem kell radiátort 5-re hajtani. Előtte mindig fújt a szél be, most, ha oda állok az ajtóhoz, kb úgy szigetel, mint anyuéknál a műanyag ablakok. De lehet én hülyültem meg.
2018. dec. 10. 19:07
 1/6 A kérdező kommentje:
A dupla kétszárnyú akart lenni, szimpla hőszigetelt ajtó.
2018. dec. 10. 19:07
 2/6 anonim ***** válasza:
A tömítés érhet rengeteget, a fólia szerintem nem.
2018. dec. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, akkor lehet fólia semmit nem ér, de talán annyiban igen, hogy nem csorog a pára az üvegről.
2018. dec. 10. 19:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy milyen fólia. A fóliáknak 3 fajtája van. Az első, amit kicsit bevizeznek és közvetlenül az üvegre raknak. Véd a párásodás ellen, a homályos típus meg a betekintés ellen. Hőszigetelése gyakorlatilag nulla.


A második, ami hővisszaverő réteggel rendelkezik. Iránytól függően a nyári meleg ellen, vagy a téli belső meleg megtartására használják. 2-3 tizedet javít a K tényezőn (a régi, kapcsolt gerébtokos ablakoknál alapból nagyobb egyenlő 2.2).


A harmadik egy fólia, amit a keretre ragasztanak és alatta kb. 1 cm levegőréteg marad. Ha jó a ragasztás, az szigetel. Szigetelése majdnem egyenlő a 2 rétegű üveggel (1 körüli K tényező). (Csak ráncosodhat, leválihat, foltosodhat stb.)

2018. dec. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A harmadik lesz, a keretre kellett szalagot ragasztani, arra a fóliát hajszárítóval rányomatni. Tesa a márkája azt hiszem. Nos, ha tényleg nem placebo, akkor szerintem még a nappalit is megcsinálom, mert ott is rengeteg az üvegfelület, esetleg még a fürdőszoba, hogy az üvegről lefolyó pára ne tegye tönkre az ablakot. Jó nem azt mondom, hogy a legszuperebb, legszebb, de érezhető a különbség, pedig ma az idő is igen szeles volt.
2018. dec. 10. 22:50
 6/6 A kérdező kommentje:
Bár ezek is elvileg hőszigetelt üvegek, csak még argon nélküliek, valami 2.8-as k értékkel, vagy mivel.
2018. dec. 10. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!