Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy adjak ki albérletet...

Hogy adjak ki albérletet fiatal párnak, vagy két lánynak, ha a harmadik lakó fiú?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Lehet, hülye kérdés, de nekem nagy dilemma.


Van egy lakásom abban városban, ahol egyetemre járok. Szeptembertől a nagyobbik szobát szeretném kiadni albérlőknek, de lehetőleg fiatal/egyetemista párnak, vagy két lánynak. A probléma az, hogy fiú vagyok és ez kérdéseket vehet fel: miért akarok két lányt?


Azért, mert eddig mindig fiúkkal laktam, akik nem tartottak rendet a szobában és a közös helyiségekben. Nem tudom mások hogy vannak vele, én 23 évesen vagyok annyira igényes, hogy elpakolok magam után és ezt elvárnám a lakótársaimtól. Nem örülök neki, hogy minden nyáron festetni kell a konyhát, mert a falnak tolják a széket, leöntik valamivel egy buli alkalmával, vagy órákig kell az odaragadt mocskot vakarni a konyháról.


Nyilván amikor lebasztam őket rendet raktak, de nem szeretném, hogy a lakás le legyen lakva állandóan, ezért gondoltam, hogy egy lány talán nagyobb rendet tartana, igényesebb lenne, jobban oda figyelne az apróságokra. 2 éve vettük a lakást és akkor szépen fel is újítottuk, tök modern, de évről évre rosszabb állapotban van, pedig folyamatosan költünk rá szüleimmel.


A kérdés tehát az, hogy hogyan tudok két lányt, vagy egy párt szerezni albérlőnek? Oké, hogy úgy hirdetem meg, hogy fiatal párnak, vagy két egyetemistának, de ha jönnek mondjuk olyanok, akiről lerí, hogy nem az igényesebb fajtából való, mit mondjak, ha nem akarom kiadni neki?


Én ilyenre gondoltam, hogy "Most várok, hogy visszajelezzen az előző érdeklődő, de ha nem veszi ki telefonálok"? Vagy mi?


Bocs a szófosásért, várom a válaszokat!


2010. júl. 8. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
ha te ezt ilyen naívan gondolod, talán nézz körül egy lánykollégiumban! Le fog esni az állad, ők is rendetlenek.
2010. júl. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Az jó, amit írtál. Ha ki akarják venni, akkor azt mondod, hogy pl. péntekig mindenképpen visszaszólok, ha aktuális, ha nem, mert van már egy komoly érdeklődő és az ő válaszát várom. Ennyi. Egyébként (bár én is lány vagyok) ne várj csodát lányoktól (tiszt. a kivételenek), volt olyan lány lakótársam, hogy az ellenségemnek se kívánom.
2010. júl. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
mondasz egy szemérmetlenül magas árat és kész.
2010. júl. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem egyszerűbb szigorúan lefektetni az alapszabályokat. Ha érdeklődő jön, megmutatod a szobát, és elmondod, hogy mit vársz el a lakótól. A kaució pedig arra jó, hogy ha megszegik a szabályokat, vagy kárt okoznak a szobában, akkor abból fedezheted a költségeket, miután kidobtad őket. Legyél következetes főbérlő.
2010. júl. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

minimum hogy 1 havi kauciót kérsz tőlük!

ez fedezi azt hogyha kárt okoznak neked!

ha érdeklődnek, akkor csinálj úgy mintha sok érdeklődő lenne, tehát felhív, hogy érdeklődne az albi miatt, akkor véletlenszerűen említsd meg, hogy jajj nem veled beszéltem tegnap is,mert akkor azt fogj ahinni, hog ytöbb érdeklődő is van, ha személyesen eljön, megnézi,de neked nem tetszik, akkor mond meg hogy van 1-2-3 műásik érdeklődő és azokra vársz mert ők 2 napj anézték meg és ma estig viszazsólnak, tehát nézzen körül,de ha ők szólnak előbb akkor övék, mivel ők nézték meg előbb a kecót!

de sok a link, trehány lány... vigyázz velük!

2010. júl. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

drága szívem, tudok nekem mutatni nem egy, olyan igénytelen lányt, h leköröz egy hadseregnyi fiút!


szóval a lány lakótárs sem életbiztosítás.


megmondod a kedves bérlőnek, hogy ez van anyukám/apukám, ha nem takarítasz, akkor az nálam felmondási ok, és másnap lehet csomagolni.

hidd el, ha érdeke, hogy ott lakjon, akkor összeszedi magát. ha nem, akkor cső.

persze adj neki legalább 1 hibázási lehetőséget.


szépen írsz egy szabályzatot, kiragasztod a konyha falára, és akkor tudni fogja, h mi a dolga.


szabályozott keretek közt könnyebb az együttélés.

2010. júl. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!