Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Amerikában miért szokás az...

Amerikában miért szokás az hogy az emberek nem építettnek kerítést a házuk köré?

Figyelt kérdés
Hogy lehet úgy élni? Bárki bemehet. Meg belátnak. Én nem tudnék úgy élni.

2019. nov. 27. 14:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
47%
Mert nem bizalmatlanok, legalábbis jóval kisebb mértékben. Neked azért furcsa, mert itt nőttél fel, ebben a kulturális közegben. Ne feledd, ők már több mint kétszáz elindultak a polgárosodás útján az alkotmányuk által (magántulajdon tisztelete, stb.)
2019. nov. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%

Nem csak amerikában van, hanem németországban is rengeteg helyen nincsen kerítés vagy csak egy aprócska dísz kerítés van.


Ennek oka talán az, hogy a házakat eléggé az utca elejére építik. Az egész hátso rész a ház által takarva van, eleve van hátsó kijárat is, ez általából a konyhából, így bármit csinálnak a kertben azt senki nem látja az utcáról. Bokrokkal és fákkal simán mindent ellehet takarni.

2019. nov. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
73%

Mert NEM megy be senki és NEM néz be senki!

EZ van Amerikában is, Németországban is és senkinek nincs gondja ezzel, ott ez a természetes, és senkinek eszébe sem jut, hoyg önszántábol bezárja magát valahová!

2019. nov. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 mindentudó99 ***** válasza:
64%
Nálam sincs kerítés csak sövény az utca felől hogy ne lássanak be. Hiú ábrád azt hinni hogy majd egy kerítés megvéd a betörőktől.
2019. nov. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%
Mert náluk nem szükséges. Nekem 1 hétig nem volt kerítésem, bejött a kertbe egy kutyasétáltató, 2 túrázó és még ők voltak felháborodva mikor mondtam hogy menjenek ki a kertből..
2019. nov. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Ja errôl beszélek én is. Tudom hogy nem véd meg a betörôktôl, de legalább nem tud bejönni mindenféle jött ment. Pl házalók de még sorolhatnám.
2019. nov. 27. 16:49
 7/19 anonim ***** válasza:
81%
A mi városunkban is van 1 "amerikás" lakó park.Bizony itt sincs kerítés .
2019. nov. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%
Ez a bezzegamerikázás nevetséges. A kerítés a vetemény, de főleg a háziállatok védelmére épült, az állatok nem kóborolnak el, a ragadozók sem mennek be. Olyan településeken, ahol nem a háznál tartották az állatokat, nálunk sincs kerítés. Később megmaradt ez a szokás, a mai zsúfolt világban pedig nem árt kijelölni és védeni azt a kis területet, ami a mienk.
2019. nov. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
61%

Azért nincsen kerítés Amerikában, mert nem az véd meg az illetéktelen behatolóktól, hanem a törvények.

Vagyis senki nem fog a telkedre lépni, mert tisztában van vele mindenki, hogy se ggbe lőheted egy legálisan tartott önvédelmi fegyverrel.

2019. nov. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
76%

9-es, kevesen vannak tisztában vele, de ez egy ideje nálunk is így van.


A hátsó kert viszont előfordul, hogy náluk is le van kerítve, elsősorban azért, hogy a szomszéd ne lásson be, de ez sem általános. Az is előfordul, hogy az előkert is le van kerítve, változó, hát még olyan környéken, ahol le van kerítve, ott mit értetlenkedhetnek azokon, akik nem kerítik le... :) Nem jártam Amerikában, szóval ezek csak amolyan filmekből gyűjtött tapasztalatok, példának okáért Sliders-ben nyikorgó kapu esete, ott le volt kerítve az előkert. :)

Számomra nem otthonos, ha egy családi ház nincs körbekerítve, olyan érzésem van, hogy az még nincs kész. Ehhez hasonló érzés kap el, ha olyan házban járok, ahol nincs függöny. Hogy bárki bemehet az lényegtelen, hacsak nincs kutya, így is, úgy is bárki bemehet.

2019. nov. 28. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!