Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Panel rácsos kerìtést szeretné...

Panel rácsos kerìtést szeretnék. Jelenleg régi beton oszlopos drótháló van. Tele gazzal gyökerekkel. Szeretnék alá egy kis beton alapot . Az anyagot megvettem. Munkadíjra lennék kìváncsi? Helyileg szabolcsban vidéken lakom .140 méterről lenne szó.

Figyelt kérdés
2020. márc. 19. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindig jókat röhögök az ilyen kérdéseken. Tanuljátok már meg, hogy ez nem egyenértékű a kiló alma piaci árával. Azt meg lehet mondani, mert az annyi amennyi, de ez millió tényezőtől függ. Ki kell hívni egy szakit, aki LÁTVA a helyszínt-terepet-talajt-körülményeket-stb majd ad neked ajánlatot.
2020. márc. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem pontos árat kértem hanem megközelítőt.Tudom,hogy a bontás ásás mind külön szamolandó.Tisztában vagy vele , csak felmérés után tudnak pontos árajanlatot adni.
2020. márc. 20. 20:15
 3/7 A kérdező kommentje:
Kaptam ár ajánlatot a mai nap.Felmérés után .Bontás és kerítés építése.950000ft.Reális ez az ár?Ez csak munka díj.
2020. márc. 21. 15:14
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor még egyszer: itt senki nem fogja neked megmondani, hogy reális-e az ár. Eleve mit jelent az, hogy reális? Te meg akarsz csináltatni valamit, arra keresel egy vállalkozót, aki meg úgy ítéli meg, hogy neki annyiért éri meg veled és a problémáddal foglalkozni. A szám ismeretében te eldöntöd, hogy az úgy neked oké lehet-e. Ha oké, egymás tenyerébe csaptok. Ennyi.

Kérjél be annyi ajánlatot, amennyit tudsz és válaszd ki a számodra legkedvezőbbet. Hogy nem lehet ezt érteni. Eleve mit gondolsz, majd pl én véleményem, innen a nyugati végekről miben fogja befolyásolni a körülötted élő szakik árajánlatát?

Mit vársz, írjam azt, hogy a szám tökoké és akkor megnyugszik a kis lelked, hogy nem húznak le; vagy írjam azt, hogy ez rohadt sok és akkor tovább hergelheted magad.

A problémád megoldása szempontjából előbbre nem kerültél.

2020. márc. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Viszonyítási alapnak jó lett volna egy építési ár/méter.anyag nélkűl.De olyanoktól akik már csináltak vagy csináltattak ilyet.Nem azon van a hangsúly h nekem jó e az ár, bírja e a pénztarcám vagy sem.Nem feltételen fizetnék horibilis árat ha nem muszály.Mióta bejött a CSOK azóta a munkadíjjak a fellegekben.Kicsit el vannak szálva az emberek.És ezért kérdeztem h a jelenleg állapotokhoz REÁLIS ez az ár.Én nem ezzel foglalkozom teljesen más terület de a felmérés nálam is szükséges.Kaptam még ajánlatot, de huzós.1 méter építése. 8000.A másik 11000ft /méter.Plusz bontás.Na ezért variálok.
2020. márc. 23. 18:56
 6/7 anonim ***** válasza:

Próbálok máshogy fogalmazni.

Vegyük a burkolást, ami folyamatosan visszatérő kérdés itt, a gyakorin:

Mennyi egy négyzetméter munkadíja? Ez ugye egy elég jól behatárolható kérdésnek tűnik ( nem úgy, mint a te problémád). Igen ám, de hol, mit burkolunk? Panel fürdőszobáját a 7. emeleten, ami egy luk, ráadásul barkácsáruházi lapokkal, de legalább diagonálba rakva, nem beszélve a kiékelt sarkokról, innentől kezdve alig hárommillió vágással lehet csak a feladatot megoldani, nincs benne egy összefüggő sík négyzetméter;

vagy egy új, gépivakolt, töksík falú családi ház bazinagy fürdőszobáját, jó nagy méretű, mérethelyes lapokkal, hálóba rakva, a kocsimmal beállok az udvarra, földszintes az egész, nincs szívás, és még halad is a munka.

Na szerinted ezekre látatlanban ki az az idióta, aki árat ad?

Máshogy fogalmazva, aki ezekre a feladatokra látatlanban ad árat, azt sürgősen felejtsed el, mert kb fogalma sincs semmiről.

És ez a te esetedben fokozottan él. Semmit nem tudunk. Sem a terepről-talajról, hozzáférhetőség, milyen panel, mennyi beton, stb, stb...

2020. márc. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

És még egy gondolat, aztán lekattanok a témáról:

"Ezen a nem fizetnék horror árat" témán mindig nagyokat nézek. Nem tudom a te fizetésed mennyit emelkedett az elmúlt években (remélem szépen) és azt sem tudom te mivel foglalkozol, de tudod az ilyen építőipari mókusok 50 éves korukra tropák lesznek, így addigra illene megkeresniük a hátralévő életükre a nyugdíjukat. Azt ugye el kell felejteni, hogy alkoholista Józsibácsi majd felnagyolja a vakolatot kétszázért, mert azok az idők elmúltak. A szakemberek rég elhúztak innen (ez a csokos szarság semmit nem számít ebben a kérdésben), azon kevesek akik meg maradtak, na azok meg válogatnak a feladatok között és bizony elkérik a munkájuk árát, mert megtehetik, mert nektek szükségetek van a munkájukra.

És ugye el kéne gondolkodni azon, hogy te a kerítéseddel mekkora értéknövekedést fogsz elkönyvelni a telkeden, és ha az anyag és munkadíj összege kb azon a szinten van, akkor minden a helyén van. Ha pedig drágább a beruházásod, mint az értéknövekedésed, akkor megfontolandó a kérdés.

2020. márc. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!