Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy ilyen házat itthon is fel...

Egy ilyen házat itthon is fel lehetne építeni? Ha igen kb. mennyiből?

Figyelt kérdés

[link]


Ha Tadao Andonak nem lenne hozzá semmi köze, akkor is hasonlóan gigantikus összegekből lehetne csak felépíteni, mint ennek a vételára?



2020. szept. 14. 00:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudni használtak -e valamilyen különleges technikát, vagy anyagokat. Egyszerű betonháznak tűnik vagy 5 méteres belmagassággal. Valószínűleg meg lehetne épiteni 200 millio ft alatt összegből is. De ennek a háznak az értékét az adja, ahol található, és ki tervezte.
2020. szept. 14. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ott kezdődik, hogy Tokióban valószínűleg a telek is elég drága, azt is még fizeted, hogy ide nem ikerház, néhány lakásos társasház épült. A ház formája, anyaga egyből eléggé leszűkíti az építők körét. Nagyon sok benne a nem szabványosnak tűnő megoldás, amit egyedileg kell gyártatni. Aztán például a hatalmas ablak: egyedi gyártás, problémás szállítás, daruzás, stb.

Lehet itthon nem kerülne 2milliárdba. De egy nagyon jó környéken kell előszöris egy telek/bontandó ház Budán (szerintem kicsit nagyobb kellhet itthon a beépíthetőség miatt) , ez eleve drága. Akkor limitált azok köre, akik ezt meg tudják és akarják neked csinálni, ezek nem az olcsó cégek lesznek. Komoly épületgépészet, sok mindent változtatni a klímák miatt, stb. Szerintem 800milliótól felfelé lenne az ára itt is.

2020. szept. 14. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Mindkettőtöknek ment a pont... Köszönöm a válaszokat!

Még jöhetnek!


Egyébként 2-3 hónapja még 1 millió dollárral olcsóbban hírdették, ebből lehet valamire következtetni?


#2. Miért pont Budát írtad a példádban? Ott valamilyen oknál fogva esetleg nagyobb eséllyel mennének bele egy hasonló ház megépítésébe?

2020. szept. 14. 06:32
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Olyat mindenképpen lehet, ami így néz ki. Az ilyeneknél a műszaki megoldások is nagyon komolyak, tehát ha tényleg ilyen házat akarnál, az azért 2-300 millió biztos lenne. Ráadásul ilyen házat valami komoly helyre érdemes építeni, ott a telek sem 2millió, hanem lehet 100, vagy 200 is. És akkor már a berendezést sem a Ikeából kéne venni...
2020. szept. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: elsősorban az összevethetőség miatt Budapest (mindkettő főváros) azon belül a potenciális vevőket figyelembe véve nekem az adódik, hogy egy ilyen házat a Budai-hegységben érdemes felépíteni. Igen szűk a vevőköre egy ilyen háznak, egy számukra nem megfelelő lokáció annak is a nagyját kizárja.
2020. szept. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%
Hát én biztos nem épitenék ilyet, hamarabb néznék silónak vagy krematóriumnak mint lakóháznak.
2020. szept. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!