Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Könnyűszerkezetes bővítés alá...

Könnyűszerkezetes bővítés alá milyen alapot rakjak?

Figyelt kérdés

A könnyűszerkezet itt főleg fa lesz, azt borítják be OSB lappal és szigeteléssel. A tető lapos cserepes lemezzel lesz, tetőtere nem lesz.

Tehát maga ami rákerül az könnyű lesz. Ezért nem gondolnám, hogy olyan alap kell neki mint egy tégla háznak.

Az építő annyit mondott hogy 80 cm mély, 40 cm széles sávalapra tudja rakni.


Milyen alapot csináljak neki? A sávalapba nem elég sok betontörmelék? Valaholnazbolvastam az is elegendő lehet!

Acélháló? Vagy mi kell még?

Sajnos kicsi kb 40 nm amihez kéne alap. Én nem betonoznék a telken, mixert hívnék. A sávalapot, és a szerelőbetont ki tudom egyszerre önteni? Kis mennyiséget nem hoz a mixer, ezért lenne jó egybe önteni.

Előbb kiöntené a sávalapot, majd még az acélhálót berakjuk, addig vár, majd kiönti a többit is, és szintre húzzuk. Ez működhet így?



2021. máj. 9. 15:11
 1/5 A kérdező kommentje:
Mire kiírtam a kérdésem addig találtam olyat aki azt mondja 10-12 cm lemez alap vashálóval elég, mert nem lesz rajta nagy súly. A talajt egyébként nem tudom, de ha van víz az lefelé folyik, mert dombon van a ház Budakeszin.
2021. máj. 9. 15:44
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Amit a tervező előír.

Egyébként, ahogy mondta az építő, 80-100 cm sávalapot szoktak csinálni. Én is ezt preferálnám, a lemezalap nekem annyira nem tetszik. De ez, hogy semmit nem rakok alá, csak építési törmeléket, az gáz.

2021. máj. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lemez alap (a legprofibb megoldás,cserébe drága)Kiszeded a tükröt,ezt fel kell tölteni 20-30 cm vastagon 30-50 frakciójú kő zúzalékkal,mely alá egy réteg geotextilt helyezel. Ez fontos, ezt hagyják el a viacolorozásnál is(ilyenkor a kövek egy idő után belenyomódnak a talajba,keverednek)Erre kerül egy 8 cm szerelőbeton réteg (illik beleteni egy 6-os hálót),majd erre teljes láng olvasztva egy bitumenes víz és talajpára elleni szigetelés,melyet körben túllögatsz mindenhol 20-20 cm.-ert.Erre tetszés szerinti (pénztárca függő ) vastagságú Hőszigetelés pl. Austrotherm TOP P 50 felület folytonosan.Erre jön a lemez alap min. 15 cm. vastagon felső 8 mm es 150x150 vashálóval,sarok erősítéssel,pipa vasalásokkal.A tükröt olyan mélyre szeded ,amennyire szeretnéd,hogy a lemez alap kiemelkedjen a környező terepből.A terepre rá kell számolni a későbbi tereprendezés (viacolor fűrács szint emelkedését) Mindennel együtt a végső terep magasságtól 30 cm. magasabban legyen a lemez beton teteje.(vissza pattanó eső védelem,(eddig tart a lábazat) Azért kell a túllógása a vízszintes vízszigetelésnek,hogy össze tudd olvasztani a lábazaton levő függőleges vízszigeteléssel.Ez így összességében 2,5x drágább,mint a sáv alapos megoldás hőtechnikájában viszont verhetetlen.

Sávalap(olcsó ,idejét múlt ,hőetchnikájában lemarad a mai előírásoktól,nehez jól víz és hőszigetelhető) 80 cm mélyen kitermeled a földet,igyekezz ne túl szedni ,mert ahova vissza kell tenned a földet ott azt a részt vibrátorral tömöríteni kell.A sáv alap szeret termett talajon nyugodni!!A szélesség:Ha pontos a kitűzésed ,akkor mehet a 40 cm,A gyakorlatban ez inkább 50 cm,mert ha nem sikerültek a derék szögek ,akkor a szélesebb alapon lehet korrigálni a falazatot!!Égetett kerámia ,sitt nem mehet a betonba (az égetett kerámia vizet vesz fel ,ha a talaj átfagy ez a víz megfagy és repeszti a betont.Ha van földtől megtisztított ,beton törmelék azt lehet az alapbetonba dobálni ,egyebet nem !!Az alapba itt is illik előre beletenni a bélés csöveket ,ahol a 230V bejön az épületbe ,a víz és a lefolyó csöveket is elhelyezed ,hogy később kevesebbet kelljen vésni!!

2021. máj. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3: Laikusként kérdezem, miért jobb hőtechnikailag a lemezalap?
2021. máj. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert felület folytonos hőszigetelést lehet vele elérni ,mint a sávalapos szigetelésnél.Lemez alap alatt levő hőszigetelést össze tudod kötni az oldalfali hőszigeteléssel ,így a termikus burkod megszakítatlan.
2021. máj. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!