Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Megéri manapság egy családi...

Megéri manapság egy családi ház nappalijába hagyományos kandallót építtetni dísz gyanánt, melyet csak alkalmanként (karácsony, szilveszter, illetve hidegebb téli esténként) használnánk elsősorban a hangulat miatt?

Figyelt kérdés

Tehát nem a ház felfűtése a cél, hanem a hangulat fokozása, főként advent, karácsony illetve a hidegebb téli estéken gyújtanánk be.


Van ennek hangulata? Megéri vagy inkább nyűg az egész?

Sosem volt még kandallónk.



2021. aug. 3. 15:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%

Ha meg tudod építeni magad, akkor nem nyűg.

Elektromosat műlánggal már fillérekért kapsz.

Ezt körbeépíted pl. dísztéglával vagy ami neked tetszik és kész.


Olyannal ne is kínlódjál amibe majd valóban begyújtasz!


Avagy vehetsz rá egy kész keretet is.

[link]

2021. aug. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 mindentudó99 ***** válasza:
91%
Elmúlik a varázsa idővel aztán egyre ritkábban gyújtasz be vele. Koszol is. Rá unsz. Innen nézve felesleges pénzkidobás mert azért nem olcsó. Bátyám csináltatott. De az lett amit írtam. Végül el is lett bontva egy belső átalakításnál.
2021. aug. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%

A youtubeon sok DIY video van hogyan lehet nagyok hangulatos a valódihoz hasonló kandallót csinálni elektromos betéttel.

Ha ragaszkodsz az igazi lángokhoz léteznek alkoholos tüzelésű látvány kandallók Füstmentesen ég de elég húzós bele a folyadék. Biokandalló néven keresd.

2021. aug. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%
Mi egy elektromos kandallót vettünk, illik a szobába. Ha úgy adódik, kicsit rásegít a fűtésre, de inkább hangulati elemnek vettük.
2021. aug. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%
Szerelj be egyet. Ki tudja,mikor veszik el tolunk agazszolgaltatast vagy aramot.
2021. aug. 4. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az elektromosnak mi az értelme? Mert azt a karácsonyi tűzropogós hangulatot soha a büdös életben nem adja vissza mint egy normál szilárd tüzelésű betét.

Ennyi erővel vesz az ember használtan valami 120 centis FHD LCD tv-t, lerakja az aljzatra, körbe falazza valamivel dizájnosan, pendrivra letölt egy végtelenített lobogó tüzes videót, csatlakoztatja a tv-be és közben örül magának ahogy nézi a "digitális" tüzet. Megvan 50-80 ezerből.


Mindamellett amit a #2 írt valóban úgy szokott lenni.

Egy normális kandalló kéménnyel munkadíjjal alaphangon is 1 millió. Szóval ha ez anyagilag belefér nektek akkor hajrá. Mert tényleg hangulatos és a ropogó tűz, a lobogó láng, és a fa elégetésénél keletkezett hősugárzás hangulatát semmi más nem tudja pótolni.

2021. aug. 4. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

[link]


Normalis kandallohoz kemeny is dukal (koszol es kormol) ... biokandallo alkohollal mukodik es kemeny sem kell (tiszta).

2021. aug. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%
Ha volt kandalló ott, ahová vendégségbe mentünk, mindig kérdezősködtem. De néhány begyújtás után mindenki rájött, hogy balgaság a nappali közepén hamuzni. Úgyhogy utána sosem használta. Ezek tudatában amikor a jelenlegi házamat megvettem, a felújításkor én is elbontattam. Óriási hely lett a nappaliban :-)
2021. aug. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
38%
Azt gondolom, most nagyon megéri. Nekünk ugyan nincs, de van a gáz mellett vegyes tüzelésű kazánunk is, és teljesen más a melege. Vettünk fát, még tavasszal, csak hogy tele legyen a fatároló, sosem lehet tudni.... aztán most milyen jó, hogy vettünk. Ki tudja, milyen lesz az idei tél, mit hoz ez a rezsi-probléma. Jobb több lábon állni. Nekünk jelenleg gáz padlófűtéssel, radiátor, vegyes és klímás fűtésünk van. Próbáljuk úgy használni, hogy beleférjünk a keretbe. Most jó egy kandalló vagy cserépkályha a gáz mellé...
2022. szept. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
5% áfával ház építésekor kértük, 1,2M volt. Mi mindig begyújtunk ha van idő rá. Egy hamuporszívóval nincs kosz sem (20 e ft) kosárban hordom be a fát, nem néz ki rosszul. Ha hétvégén tüzelek vele a nappaliban akkor a teljes házban! Ki lehet kapcsolni a gázt egész hétvégére. Ha nincs áram vagy gáz, utóbbi nyilván ritka akkor is meleg van. Én nagyon nem bántam meg. Szívesen küldök képet is privátban.
2022. dec. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!