Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hova epitkeznek ennyien ha...

Hova epitkeznek ennyien ha 2xes aremelkedes volt?

Figyelt kérdés

A kornyeken nincs olyan het amikor ne latnam valahol a beton szivattyut. Amikor a betonnak napi ara van.

Akkor csak nincs elszegenyedve a magyar nem?


Az emberek megveszik az ujepitesut akkor is ha dagonyaban van az egesz.


Nem ertem az embereket, mintha ingyen lenne.


2021. aug. 17. 13:10
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
31%
Biztos jó környéken laksz.
2021. aug. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
74%
Na igen. Sokszor én is látom itt a környékünkön, hogy majdhogynem palotákat építenek és nem értem, hogy a francba van valakinek ennyi pénze. Persze tudom, hogy vannak kedvezményes hitelek (babaváró) és ott a csok plusz a hozzá felvehető kedvezményes hitel de ez még édes kevés ahoz, amilyen házak épülnek és ezeket a hiteleket sem adják a semmire. Mi is most vettünk házat. Igaz, hogy nem új építésű de ez miatt is 20 évre eladósodtunk.
2021. aug. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
40%

"nem értem az embereket, mintha ingyen lenne"

Mit nem értesz? Van rá pénzük és ennyi.

2021. aug. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Rackeve. Nem rossz hely de nagyon az agglomeráció hataran van.
2021. aug. 17. 13:55
 5/25 A kérdező kommentje:

Mar akkor is erdekes volt amikor 20m-ert vett valaki egy hazat videken de most hirtelen ez duplazodott. Kicsi hazakat adnak 40m-ert. Meg ha van 40misim akkor se biztos, hogy egy hirtelenn ugras utan azonnal perkalok 2x annyit. Ez penzugyileg egy ostoba dontes. Kivetel azoknal akik ra vannak kenyszerulve.


Persze ott a csok meg tarsai. Az egy masik sztori mar. Foleg, hogy nem olcsobb veluk semmi csak a dragulast fizeted max meg mint kenyszer. Megis azt hiszik az emberek, hogy ingyen penz.

2021. aug. 17. 14:01
 6/25 anonim válasza:
56%
Ja értem, hát aki a csokra és társaira ingyen pénzként tekint az később nagyon meg fogja szívni. Pont ez volt anno a deviza hitellel is, mindenki vette fel a semmire, tudom mert anyám is kapott 10 misit anno mikor csak 4 órába dolgozott, gondolhatod... El is vitték a házunkat.
2021. aug. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Ugyanez a felujitasi tamogatas. Nezd meg hanyan ujitjak a tetot. Ami eddig 4millio volt az most 6-8. Lenyegeben most annyit kapsz vissza belole (ha visszakapsz), hogy a felujitas ara a korabbi arnak felel talan meg. Nah de akkor korabban miert nem vagtak bele? Szoval fura a gondolkodasa az embereknek.


Mi most ablakot csereltetunk a felujitasi tamogatasal. Az tenyleg megeri mert az nem dragult annyit.


Persze ez mind nem az en dolgom. Mindenki annyit kolt amennyit akar, csak furcsa.

2021. aug. 17. 14:16
 8/25 anonim ***** válasza:

2.5-3% hiteleket adnak 1-2 gyerekre 5-10 milliót+ mai hír, hogy 0%-os hitelt is igényelhetnek, azt csodálkozik vki, hogy pörög az ipar? De ahogy a deviza hitellel, ezekkel is be fognak sokan fürödni, mert az alapkamat emelés máris megdobta kb 1 millióval egy átlag törlesztési hitelt.

És sok kormányhoz lojális vállalkozó van, akikhez dől a közpénz, azok építik a 100 milliós házakat.

2021. aug. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 mindentudó99 ***** válasza:
A műanyagnak is napi ára van. Mert hiánycik. Úgy hogy nem igaz hogy nem drágult jelentőse. Akkor te miért most cseréled miért nem cserélzed korábban. A drágulás elviszi a támogatást. Egyébként Ráckeve egy jó hely miért ne építkeznének ott sokan?
2021. aug. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Azert nem igaz, hogy jelentosen dragult volna a muanyag ablak mert 3-4 eve kertunk ajanlatot igaz mashonnan es nincs nagy kulonbseg. Nem ugy mint pl a vasnal. Megneztem pl a vas gerenda arat. 2xes az ara. A fa szinten 150-200%. Szoval huzos.


A dragulas es tamogatas. Ezt azert irtam, mert pl nagyon leegyszerusitve:

Tetofelujitas mondjuk 4millio 1 eve. Most legyen 7millio. Visszakapsz 3 milliot. (Tleg csak egyszerusitve)

1 eve ha megkerdeztek, ujitasz e akkor azt mondtad, hogy nem, mert a 4millio draga. Most viszont igen mert tamogatjak. Kozben ugyanannyiert csinalod, nem yertel cele semmit vagy nem sokat.

2021. aug. 17. 17:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!