Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A magánszemélyek számára...

Pamper kérdése:

A magánszemélyek számára kiírt 100%-os finanszírozású napelemes pályázat elnyerése ill. lebonyolítása esélytelen pályázatíró és projektmenedzser segítsége nélkül?

Figyelt kérdés
Felvettem a kapcsolatot néhány ilyen céggel, és brutál ajánlatokkal kínáltak meg: 250e-től 1milláig van minden. Tudtok esetleg megbízható céget erre?

#pályázatírás #100%-os napelemes pályázat
2021. szept. 29. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Minek ehhez pályázatíró meg prpjektmenedzser?

Nevetséges.

2021. szept. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Több okból is.

- az Otthonfelújítási támogatás egy "faék" ehhez a pályázathoz képest, mégis akik azt igénybe vették eddig, a 10%-uk elutasításra került, s így komoly pénzeket buktak a júzerek (pont ma olvastam erről egy cikket, ahol még a jellemző hibákat is csokorba szedték: 31 volt!)

- szóval ez jóval bonyolultabb cucc lesz: csak a kiírás (ami még csupán tervezet, az igazit csak folyamatosan ígérgeti a minisztérium) 71 oldalas doksi. Ehhez jönnek majd az éles, kitöltendő dolgok, amiket nem biztos, hogy könnyű lesz értelmezni, még ha lesz is hozzá útmutató (ez utóbbiak gyakran csak rontani szoktak a helyzeten)

- beszéltem egy kisvállalkozó ismerősömmel, aki szokott jelentkezni pályázatokra. Mindig alkalmaz pályázatírót, aki aztán jelentős összeget gombol le az elnyert összegekből, de sikertelenség esetén sem keveset

- a pályázat összeállítása bizony időigényes lesz: engedélyeket kell intézni az áramszolgáltatóval, iratokat szerezni a földhivataltól (az ingatlan tulajdoni lapja és használatbavételi engedélye, energetikus szakvéleménye, a hálózat felülvizsgálata és az átalakítási tervek engedélyeztetése, az elkészült rendszerek engedélyeztetése és még sorolhatnám

- most táppénzen vagyok egy műtétből lábadozva, de amúgy fő- és mellékállásom is van, hétvégenként is dolgozok, s ezek mellett nem lesz időm a hivatalokba rohangászni, szerződéseket kötni, a kivitelezőkkel egyeztetni


"Röviden" ennyi... De ha ennyire penge és időmilliomos vagy, akkor sok sikert kívánok, minden rosszindulat nélkül.

2021. szept. 30. 21:27
 3/9 A kérdező kommentje:

Még annyit, hogy más okból sajnos valószínűleg el fogok állni a pályázattól: a tetőmön pala van (a sima, vékony), amit az előző lakó zsindellyel vonatott be.

Ma beszéltem kivitelezőkkel, s nem vállalnák: ha arra rámennek szerelni, az bizony törni fog, amit aztán javítani esélytelen.

2021. szept. 30. 21:32
 4/9 anonim ***** válasza:

Így van, palára nem rakunk napelemet. Zsindellyel vagy anélkül, teljesen mindegy. Ezt mindenki tudja.


Amiket leírtál, teljesen jó. Van egy listád körülbelül 5 dokumentummal, amit be kell szerezni. Áramszolgáltató 30 perc, földhivatal 30 perc, energetikus 1 telefon + 1 óra + elmenni az eredményért, a hálózat felülvizsgálata 1 telefon + 1 óra, és kb ennyi. A többi dokumentum olyan, amit a kivitelező ad neked, és azt oda kell adnod a szolgáltatónak. Ha ez a 4 óra munka neked nem ér meg 250.000-1 millió forintot (tehát 62500-250000-es órabér), akkor természetesen fogadj fel valakit, aki megcsinálja.


De azért érdekelne, hogy mit dolgozol fő és mellékállásban, ha ott ennél jobb órabért kapsz.

2021. szept. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Nálunk is pala van. Az nem járható, hogy nyertes pályázat esetén gyorsan cserepes lemezzel másik vállalkozóval elfedjük a palát? Mostanában sokan így tesznek a pala drága bontása és szállítása miatt.
2021. okt. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kivitelezőn múlik. Ugye ő ad egy Árajánlatot, amivel pályázol. Az árajánlatban benne van, hogy mire telepítik, azaz esetedben palára. Arra nem fognak pályázati pénzt adni.


Ha rá tudod venni, hogy kockáztassa az engedélyét és írjon pala helyett cserepespemezt, akkor persze működhet.

2021. okt. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Falra szerelt napelem nem jöhet szóba? Láttam már ilyet függőleges falfelületre szerelve. Bár mivel lejjebb van, mint a tető, esetlegesen árnyékoltabb lehet, de ahol ez nem áll fenn, akkor miért ne?
2021. okt. 4. 14:48
 8/9 anonim ***** válasza:
Mert a pályázati kiírás egyértelműen tetőre szól.
2021. okt. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
66%

A rohangálást ráadásul nem úszod meg pályázat íróval sem. Egyelőre én sem látom ők mihez kellenek.

Hivatalokba neked kell rohangálni, a pályázat író csak "fogja a kezed" és mondja, hogy xy iratot szerezd be és segít mondjuk, hogy ehhez melyik hivatalba, szolgáltatóhoz kell menjél.

2021. okt. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!