Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mivel lehet betemetni az...

Mivel lehet betemetni az ásott kutat?

Figyelt kérdés

Van egy ásott kút az udvarban, sajnos a lehető legrosszabb helyen, és szeretném eltávolítani. Nem tudom mivel, és hogyan. Sokan azt tanácsolták, hogy az utolsó 2 kútgyűrűt távolítsam el és szórjam te szeméttel. Persze nem flakonokra gondolunk ilyenkor, hanem építési törmelékre pl: beton, tégla, kavics....stb. Kb 10-15 cm víz van benne. Szerintetek mivel lehetne gazdaságosabban megoldani?

Előre is köszönöm!



#kút #Kútgyűrű eltávolítása
2021. szept. 29. 21:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

ha ez kitudódik, igen kövér bírságra számíts. Ezt tilos.

Biztonságosan le kell fedni, de betemetni nem szabad. Itt a környéken volt néhány ilyen kút(sittel temették be)aztán aranyáron ki kellett tistítani+bírág.


Ha már többen tudnak a szándékodról, akkor bizony vékony jégre léptél. Pláne ha a régi térképeken jelölve is van.

2021. szept. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom, hogy jelölve van-e a térképen, de a az adásvételi szerződésben nem szerepel, ahogy a ház alaprajzain sem, pedig pont egy bejárati ajtó előtt van. Mivel lehet biztonságosan befedni? Betonpogácsa? Szeretnék egy teraszt építeni, és pont elfedné a kutat. Tehát lényegében rá szeretnék betonozni. Egyébként a háznak a tetőszerkezete elfedi a kútnak kb 80 %-át. Nem tudom ki volt az a barom aki erre a helyre ásott kutat, de kezet fognék vele az biztos. Egyébként már így vettem az ingatlant.
2021. szept. 29. 21:27
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
"Nem tudom ki volt az a barom aki erre a helyre ásott kutat, de kezet fognék vele az biztos" nem akart sokat gyalogolni a vízért , volt ám élet a vezetékes víz előtt is
2021. szept. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
beásni tilos, de mindenki beássa, mert a hivatalosan bonyolult és drága
2021. szept. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 L.. István ***** válasza:
100%
Mi magunk csináltunk rá egy kb. 10cm vastag vasbeton fedlapot.
2021. szept. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Megértem, hogy volt élet a vezetékes víz előtt is, de ha látnád akkor biztos te is mondanád, hogy lehetett volna még 3 másik helyre is rakni mellette, hogy közel legyen. Bár tény, hogy akkor nem fedné a ház tető szerkezete.
2021. szept. 29. 21:56
 7/18 A kérdező kommentje:
Beton lapon is gondolkodtam, de az mennyire hivatalos?
2021. szept. 29. 21:58
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

#1-es vagyok. Nálunk le volt fedbe egy nagy betonlappal, de a drága csapi víz miatt megnyitottuk, azóta ebből locsolunk. A telken lévő ház bejárata mellett van egy másik kút, az le van fedve, járda van felette. Nincs szükség rá, de amikor még nem volt vezetékes víz, ebből oldották meg a vízellátást.


Betemetni egyszerűbb, mint biztonságosan befedni, de megéri. Én a betonfedél mellé(bele)tennék egy 110-es csövet ledugózva, mert az élet kiszámíthatatlan...


Ne hallgass a betemetést ajánlókra. Bánni fogod, mert egyszer kelleni fog. A felmelegedés miatt rengeteg vízre lesz szükség, akkor jól jön a kút.

2021. szept. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 L.. István ***** válasza:
100%
#7: Úgy feded le ahogy akarod. Sokan betemették aztán megbánták.
2021. szept. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 mindentudó99 ***** válasza:
93%
Pont hogy a felmelegedés miatt egyre több ilyen szárad ki. Pl nálam is . Azért meg nem tartogatom hogy egyerek beleessen pláne hogy remény sincs rá hogy vizet adjon. Régi ház felújítás volt. Kemencét elbontottam és a vájoggal telehordtam. Egyes érdekelne miért nem temethetem be a saját kutam? Kifejthetnéd bővebben mi jogon szóltak bele nálatok?
2021. szept. 30. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!