Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Könnyűszerkezetes ház mivel...

Könnyűszerkezetes ház mivel rosszabb mint egy tégla építésű?

Figyelt kérdés

2021. nov. 22. 11:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2021. nov. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Autóval való ütközést rosszabbul viseli, de földrengés, ár, tekintetében jobb, mert könnyebb, kevesebb anyag van benne.
2021. nov. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Ha te építteted, akkor a jó könnyűszerkezetes sem olcsóbb, mint a tégla.

Annyi az előnye, hogy gyorsan elkészül, semmi más.

A használt könnyűszerkezetesek meg általában jó szarok, mert spórolásból építették.

Ha beázik, vagy csőtörésed van, akkor csúnyán megszívtad. Kártevők is megtamadhatják a szerkezetet (pl a kispórolt kezelés és megfelelő alapanyag hiánya miatt)

2021. nov. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%

Azt leszámítva, hogy a piaci értéke alacsonyabb, ha el akarod adni, az alábbiakkal.

Nem olyan időtálló. Nem fog több száz évig állni. Kb egy generáció kiszolgálására alkalmas. Nem lesz belőle komoly hagyaték a gyerekeknek. A téglát vele szemben kb korlátlanul és korlátlanszór fel lehet újítani, ki lehet tatarozni.

Rossz a hangszigetelése, mármint a belső. A szerkezeten belül viszonylag könnyen terjednek a rezgések, ideértve a hangokat is.

Kicsi a falak hőkapacitása. Ez mondjuk nem feltétlen hátrány, csak megfelelő fűtést kell hozzá választani.

2021. nov. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 mindentudó99 ***** válasza:
65%
Éttéktelen egy téglához képest sose vennék
2021. nov. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

Jobban keres rajta a vállalkozó, mint a téglán. Nagyjából ez az előnye, ezért nyomják annyira a hirdetéseket.


Amúgy annyira nem rossz a könnyű szerkezetes. Nem annyira hibái, inkább csak gyengeségei vannak. Egyet kivéve: jóval gyengébb a hangszigetelése minden irányban, mint a hagyományos tégla és E gerendás házaknak.

2021. nov. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
11%
#1 Pontosan szerinted mi látható az első videóban? Megnyitottam végignéztem, de nem tudtam értelmezni, hogy mit akarsz mondani. Nekem úgy tűnt van a videóban két azonos épület, amiből az egyik ledől. Ez volt a mondandód lényege?
2021. nov. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

Ha előírások betartásával épül nem rosszabb a téglánál. Mint ahogy a téglaház is csak akkor lesz jó sokáig, ha az, az előírásoknak betartásával épül (nagyon sok a rossz minőségű kivitelezés manapság. csak néhány példa amit személyesen láttam:

- 90 cm helyett 70 cm alap

- gyakran kihagyják az alapból a vasalást (a kockaházak repedéseinek is ez az egyik legfőbb oka)

- a szomszédomnak földel töltötték fel a zsalu tégláit...

- lehagyják a toktoldót.

- lesórolják a padló szigetelést (optikai hőmérővel, és 2 táblázattal bontás nélkül kiszámolható: padló min hőfoka adott hőmérséklet és páratartalom mellett)

- nem használnak dagadószalagot a szigetelés és nyílászáó határfelületén

- lehagyják a víz elvezető profilt a homlokzati szigetelésről

- a padlófűtés kialakításakor nem rakják sűrűbben a külső falak mentén csöveken

-....


Élettartalomról még annyit, hogy a fa több száz évig is megmarad (Kanada, anglia, svéd..), ha időben javítják. A fém vázas vázszerkezetének élettartama min 100 év. mint a hogy a tégla ház is kibír ennyit, viszont ha nem tartják karban mindegyiknek bontás a vége.


Ha logikusan végig gondolja mindenki, mi a sorsa napjainkban az 50-60 éves kocka házaknak??

1: bontás

2: teljes felújítás : új tető, új padló szigeteléssel, új nyílászárók, homlokzati és födém szigetelés, új gépészet, új villamosság, új burkolatok.


Tehát akiknek van pénze az szinte újjá építi a régi házát... Ne mondja senki hogy a mai házak 50-60 év múlva nem jutnak ugyan erre a sorsra...


A különbség csak annyi lesz, hogy nem kell a 4 főfalig rombolni a házakat, valószínűleg elegendő lesz a cserepet, bádogot, nyílászárókat cserélni, újra színezni, újra burkolni, villamos kábelek bírják csak a szerelvények a gyengepontok, padlófűtés cső szinte örök életű, viszont a vizesblokkokban használt 5 rétegű cső idomokat azért 50 év után nem árt cserélni.

2021. nov. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Juliusz48 ***** válasza:
83%
Nekem csak annyi jutott eszembe. Amikor megépítettem a sajátomat az első télre rendeltem 60 mázsa fát. A szomszéd szólt hogy kevés lesz mert Ő 120 mázsát is elfűt egy télen. Nekem a könnyűszerkezetesben 40 mázsa egy tél. Az örökkévalóságnak építkezni meg felesleges, mert a következőnek sem pont az kell ami neked jó volt. Könnyebb eltakarítani és igénynek megfelelőt építeni helyette. Az anyagából meg kevesebb munkával lesz újra építőanyag, ha még felhasználható.
2021. nov. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
#9 ami igaz az igaz, mi gázzal fűtűnk, de kevesebb a gázszámlánk, mint egy győri panel távhő díja, pedig 130 m^2-ről beszélünk, nem 50-ről, mint a panel.
2021. nov. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!