Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Agyaggal javítanék vályogházat...

Agyaggal javítanék vályogházat, repedezik eléggé. Hogy kell ezt jól csinálni?

Figyelt kérdés
"Bolti" agyag, nagy zsákokban. A vastagját rögtönzött vályoggal javítom, száradás után szeretnék glettszerű agyaggal fedni. A próba azt mutatja, hogy rondán repedezik, kézzel lesöpröm szinte. Homokkal a glett jellegét vesztené el, hacsak nem valami nagyon finom homok. Glett érzésűre keverem, tenni fogok egy próbát kevesebb vízzel, hátha akkor ésszel zsugorodik... :) Beválhat? Vagy másképp kell?

2022. febr. 15. 13:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Már leírtam, de akkor mégegyszer: Vályogvakolat!
2022. febr. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

#9: Nagyon szépen köszönöm, hirtelen beletekintgetve igazán mély és igazán ritkaságszámba menő, rendkívül hasznos információk. Mindenképpen végigrágom magam rajtuk, és már így, majdnem gyors betekintés után is jó szívvel tudom ajánlani az errefelé tévedőknek, hogy ők is tegyenek hasonlóképpen. Köszönöm.


#10: Igencsak ez lehet a helyzet, és így, homlokra csapás után csak zavart göcögéssel vehetem tudomásul, hogy ennyi lehet a megfejtés. Lehet, hogy külön vizes ronggyal (vagy szivaccsal?) fel is rücskösítették a homokos agyagot, hogy jól megálljon a sűrűbb mészalap. Természetesen ha Te, kedves erre kalandozó, úgy látod, hogy baromságra tippelek, kérlek, oszd meg tapasztalataidat, köszönöm!


#11: Igazán jó megoldás lehet. Úgy emlékszem, árban kissé elszaladtabb, én meg kimondottan az a megtanulom és jól csinálom típus vagyok, de mindenképpen hasznos a válaszod, mert bárhonnan is nézi az ember, tökéletes megoldás.

2022. febr. 16. 21:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!