Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Aki most építkezik annak nem...

Aki most építkezik annak nem lesz háza? Az lesz az általános tájkép hogy félkész családiház telepeket lesznek mint a Balkánon?

Figyelt kérdés

A generálnak megnőnek az építőanyag költségei akkor veszteséges lesz, nem lesz értelme folytatni az építkezéseket, csődbe megy. Ha meg egyáltalán nem lesz építőanyag akkor egyértelmű hogy nem tud folytatódni az építkezés.

Aki nem generállal építkezik annak meg általában nincs plusz 10 millió a zsebében hogy befejezze ugyanazt a házat.


2022. ápr. 12. 13:59
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
nem lehet tudni, mi lesz. túlhitelezés már van, hiperinfláció már van, én azt sejtem hogy hatalmas bukta lesz most ebből, egy 90%-ra behitelezett építkezésnél ugye elég eg, 15%-os ingatlanár korrekció, és a bank már be is nyujtja a számlá a hatalmas egyösszegű számlát, lehet nyomott áron eladni a félkész házat, és örülni ha nem marad adósság a nyakukban.
2022. ápr. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%

Aki most építkezik az gondolom előrelátóan nem pénz nélkül állt neki.


Tegyük hozzá, mióta világ a világ vannak és voltak is félkész, soha el nem készült házak. Plusz lehet részleteiben is csinálni, szinte nincs ismerősöm akinek minden elsőre meglett volna, örültek ha van 1 szoba, konyha, fürdő a többit hozták az évek.

2022. ápr. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
Generálkivitelezővel építkezünk, normális, több tízéves múlttal rendelkező céggel, év elején már megvásárolta az évvégéig elegendő anyagokat pl. tégla stb. , így nem drágább semmi. Csak az olyanok, mint pl. . Csempe, de ott is lehet okosan csinálni, össz-vissz 100ezerrel fizettünk többet érte, mint ahogy a költségvetési tervbe volt. Ezek a plusszok pedig bele voltak kalkulálva
2022. ápr. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Lehet itt mindenféle szép és álnaív meséket írni, de sajnos a kérdező látja jól azt, hogy mi várható.

Van egy óriási infláció ami tovább fokozódik, ha eltörlik az üzemanyagár befagyasztását.

A feketeleves ősztől várható, mert addigra el fog fogyni az építőanyagok nagy része a boltokból, hiszen Sanghajban kijárási tilalom van és mint tudjuk minden Kínából jön..

(A szomszédos háborúról már nem is beszélve.)

2022. ápr. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

Nekem eredetileg piaci hitelem lett volna, de végül zöld hitel lett belőle. 28%al kevesebbre becsülte a ház értékét a zöld hiteles ember, mint a piaci hiteles. Még jó hogy 45% önerővel épül, így csak 800000el kaptam kevesebb hitelt. Ez nagyon friss dolog ma voltam közjegyzőnél a jelzálog miatt.

Ha 30% al indulok lehet kellett volna plusz személyi hitel is a befejezéshez.

2022. ápr. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%

Aki nem generállal építkezik annak meg általában nincs plusz 10 millió a zsebében

Nem tudom milyen arak vannak nalad, de nalunk a general min 2x dragabb mint egy jo komuvesbanda. Nem koklerek, hanem normalisan dolgozo szakik, referenciaval.

Sajat peldam, es egyik baratome.

2022. ápr. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
Hat aki nem igy vag neki egy epitkezesnek hogy van tartalekban 10 millio az hulye.
2022. ápr. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%
7. Hagyd itt ilyet nem szabad mondani, hogy valaki csak addig nyújtózkodjon, ameddig a takarója ér. Ha ő a fejébe vette, hogy házban akar lakni akkor ott fog, akkor is ha nincsen pénze rá.
2022. ápr. 13. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#7: elég sok hülye ember van, emlékezz csak a devizahiteles balhéra. nem tanulnak belőle.
2022. ápr. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Devizahitelről jutott eszembe:

2006-ba egyetemre jártam, ekkorra már nagyon elszaporodtak ezek a hitelek. Így több szaktársammal felhoztuk a témát közgáz órán. A tanár jó fej volt, és a 2x40 perces óra felében ezzel foglalkoztunk.


Nagy arccal mentem haza, és mondtam szüleimnek eszükbe se jusson kiváltani piaci lakáshitelt svájci frank alapúra. Aznap voltak nálunk rokonok barátok stb, már nem rémlik mi volt az esemény.

Én ezzel olyan szintű lebaszást kaptam, amit azóta sem... majd megállapítottak hogy a valamelyikük barátnőjének a banki hitelügyintézője mást állít és neki van igaza, a pénzügy szektorból érkező 2 diplomás phd-val ellátott öregasszony a kb 30 év tapasztalatával meg ne okoskodjon.


Így hát szüleim kiváltották a lakáshitelt chf-esre, kereszt apám megvette az Octaviáját CHF lízingre. Mindenki boldog volt... a többit meg mindenki tudja!


Mikor bedőltek a hitelek, válságstáb alakult itthon is, a szokásos családi összejövetelen, hát megint felhoztam a témát. Majd ismételten hihetetlen mértékű lebaszást kaptam, hogy én miért nem szóltam előre... :))) Szerencsémre nagymamám emlékezett... hirtelen olyan lett a légkör, mint egy halotti toron.


5-6 ével ezelőtt az egyik munkatársamtól kérdeztük a cégnél, ők hogyan építkeztek fel hitel nélkül. És el is mondta, ő szinte minimál bért keresett akkoriban, de a felesége devizahitel ügyintéző volt. És a 2000-es évek közepén átlag havi 6-800000 nettó volt a fizetése, a hitelek után fizetett jutalékok miatt...

2022. ápr. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!