Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Régi emésztőgödörből a sűrű...

Régi emésztőgödörből a sűrű anyagot le lehet adni valahol?

Figyelt kérdés
Értsd, a vastag sz@rt kéne eltüntetni. Ez egy 35 éves nyitott típusú gödör, manapság ritkán van használatban, de már tele van és földszerűen sűrű, a szippantós nem tudta elvinni. Valahová el kellene tenni, de ötletem, ötletünk sincs a családban erre. Másik gödör ásása nem opció. Szállítás is érdekes kérdés, de lapátolható, azt még megoldanánk valahogy.

2022. máj. 16. 12:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát nemtom, én tennék rá földet. Vastagon.
2022. máj. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 L.. István ***** válasza:
Felhívsz egy konténerest, elmondod mi van és ő megoldja. Meg egy mini kotróst aki megpakolja, ha nem akarsz lapátolni.
2022. máj. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Valami árokásó/kombigép kellene, vagy mini kotró, ha eléri az alját. Vagy mezőgazdasági vállalkozó, hátha hajlandó kiszórni ősszel valahova
2022. máj. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A szippantós próbálta amúgy a derítőből kiszívott híg anyaggal szétcsapatni kicsit ezt a sűrű anyagot?
2022. máj. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 L.. István ***** válasza:
#4: Elméletileg lehetséges, de nem foglalkoznak ilyesmivel, jópár forduló kellene hozzá ami sok pénz, meg aztán ha legálisan kommunális szennyvíztelepre visznek holmi ilyen anyagot a telepi dolgozó (pl. én, mert az vagyok) azt mondom, hogy öreg, ezt most visszaszippantod és viszed, ahová akarod.
2022. máj. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#5 Ezt nem értem, akkor a fő emésztőt nem is lehet soha kiszippantani, vagy legalábbis nem veszitek át, csak a derítőből származó anyagot??
2022. máj. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Womás szippantós autóra van szükséged, akinek van veszélyes hulladék elszállítására is engedélye.

Általában 8-10 m3-es tartályal rendelkező autók ezek, a womával fellazítja a cuccot, majd szippantja. Vizet alapvetően magával hozza, de előfordulhat, hogy kell neki további mennyiséget biztosítani. Megj.: ha te adod a vizet az olcsóbb, mintha elmenne vízért és hozna.

2022. máj. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 L.. István ***** válasza:
#6: Az a lényeg, hogy látom, hogy elbírnak-e vele a szivattyúk, vagy nem. Már eleve át kell mennie egy szűrőn és a kérdező által leírt cuccos nemigen, csak ha nagyon-nagyon fel van hígítva az meg sok fuvar meg pénz. Lehet, hogy vannak telepek ahol tudják fogadni, nálunk nem menne. A szippantós se véletlenül nem vitte el és nem is mondta, hogy hígítsák fel. Azt kell csinálni amit a 2-ben írtam. Markoló, konténer.
2022. máj. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem olyan vészesen sok a cucc, szerintem ilyen köbméter környéke, így a konténer még jó is lehet, ha tényleg létezik erre vállalkozó.

#7 ez drága dolognak tűnik (?), víz meg nincs vezetékes, így az nehezen oldható meg helyben.

2022. máj. 16. 20:14
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, hogy tálálnál e olyan gépest aki hajlandó lenne konténerbe pakolni a cuccot :/

Már csak abból kiindulva, hogy mennyi idejébe fog kerülni mire letakarítja szagmentesre, lefertőtleníti, mert még is csak napi szinten ezzel dolgozik

2022. máj. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!