Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ha lebontom a vályog házamat...

Ha lebontom a vályog házamat akkor a helyére épithetek egy ugyanolyan alapterületü házat épitési engedély nélkül?

Figyelt kérdés

2022. aug. 22. 20:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Vagy...ez politikai provokáció? [link]

2022. aug. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Ez úgy nem fog menni.Ez úgy menne,ha szakaszosan bontod,helyéra az újat,mert ez felújtás lenne .
2022. aug. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Viccen kívül ezen én is elgondolkoztam nagyszüleim házánál.


Vályogfalas épület, jelenleg használhatatlan, de elgondolkoztam, hogy ha ugyanabban a méretben újjá építem aztán mondja meg bárki, hogy az át lett építve teljesen.


Mondjuk ha már valaki mindenképp építkezik, akkor engedélyeztetés a legkevesebb.

2022. aug. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Csak hogy az elkészitésének is van határ ideje,meg elő írják a felhasználható anyagokat.Majd használatba vételi engedély is kérni kell.
2022. aug. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#2 hallottam mar ilyet csak nem tudom hogy csinaljak.. Aladucoljak a tetot? Meg sok esetben nincs alap a valyognal ha mar csereled teglara akkor az is kellene.
2022. aug. 22. 22:03
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

5.-re.


Éppen ezért megoldhatatlan/nem éri meg.


Vagy KOMOLY fém vázat raksz bele amíg LEGO-zod, sok milliókért.

2022. aug. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Alap esetben nem.

Masik kerdes hogy milyen szomszedaid vagy joakaroid vannak, es hogy a hivatalban levoket mennyire erdekli.

2 munkatarsam is epitett mar regi helyere ujat, egyiknek maga a polgarmester mondta negyszemkozt hogy ne szorakozzon papirokkal.

Harmadik ismerosom is epitett, neki is kozeli ismerose az aki ellenorizne az epitkezeseket. Megmondta, ot nem erdekli hogy mas hogy boldogul, nincs oka senkinek keresztbe tenni. Max akkor megy ellenorizni ha valaki bejelentest tesz.

Viszont tudok olyan eseteket is ahol meg neki se fogtak joforman semminek es jott a buntetes.

A dontes a tied.

2022. aug. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%
Ismerősöm jó tizenöt éve épített így, de ott volt alap, és hivatalosan, úgyan azt kellett visszaépítenie, az alap nem változhatott. De ezek is változnak időnként.
2022. aug. 23. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%
Hivatalosan nem, de amennyiben külső méreteiben ugyanakkora házat építesz, nem rugózik a hivatal.
2022. aug. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 mindentudó99 ***** válasza:
Sokan csinálják de nem lehet természetesen. Utcabelim is. Ha nem jelentenek fel a szomszédok csinàlhstod.
2022. aug. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!