Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mik a lépései a szabályos...

Mik a lépései a szabályos bővítésnek? (Társasház)

Figyelt kérdés
Kertes társasházban élünk, van egy kertrész, amit használhatunk ugyan, de nem a miénk. Közös képviselő úgy tájékoztatott, először ertekbecslővel fel kell méretnünk, majd megvennünk. És kb. eddig tiszta a menetrend. Kb 8 nm-t akarunk az épülethez toldani. Hol kell elindítani az építkezési folyamatot? Tudom, hogy be kell jelenteni, de ennek a menetéről, a varható költségekről még a neten sem találtam igazán hasznos infót.
2022. aug. 24. 23:26
 1/3 anonim ***** válasza:
51%

Én úgy kezdeném, hogy bemennék az önkormányzatba és engedélyeztetném a bővítést. Ehhez ugyanis ez az engedély kell. Ha valamiért nem kapod meg, akkor szükségtelen megvenned a lakóközösségtől azt a darabot.

Ha megkapod az engedélyt, akkor valóban értékbecslő és a lakógyűlésen eldöntitek, hogy a tulajdonosok számlájára, vagy a ház közösköltségébe utalod a pénzt. Ügyvéd, adásvételi, földhivatal a vásárlás és a tulajdoni lapra felvezetés menete.

2022. aug. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A közös képviselő rosszul tájékoztatott.

Az első lépés, hogy a többi tulajdonostárs belemegy-e, azaz meg kell szavaztatni, jegyzőkönyveztetni és írásban egyenként le kell mondaniuk az adott területről.

Ezek nélkül felesleges engedélyeztetni.

2022. aug. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez a helyzet amit leírtál, először a többi lakónak kell bele menni, mondjunk sok jóra ne számíts, nekünk nem engedték meg ne ott tivornyázzak alapon mikor van saját területem... hozzá szeretnél építeni vagy csak ki téli kert -terasz?
2022. aug. 29. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!