Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kiegészítő fűtésnek, kis...

Kiegészítő fűtésnek, kis helyiségbe mi éri meg jobban, olajradiátor vagy elektromos konvektor?

Figyelt kérdés

2022. nov. 11. 20:48
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Amelyik jobban tetszik,a W ,fogyasztása a lényeges .
2022. nov. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Mindkettő ugyanolyan energiapazarló és gazdaságtalan. A teljesítménnyel arányos a hőleadás és az áramköltsége is.
2022. nov. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mindegy, ugyan annyit fogyasztanak! 1kwh áramból ~0,95-0,99 Kw hőenergia!!!
2022. nov. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

3+

Már megint az általános iskola első osztály matek, és az általános iskola 6. osztály fizika tudás igen csak hiányos...

2022. nov. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

Egyforma a hatékonyságuk ezért fogyasztás szempontjából mindegy melyiket választod.

Én egy hasonlót használok mert tudom úgy állítani, hogy rám fújja a meleget.

[link]

2022. nov. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%
Ha áram, akkor klíma.
2022. nov. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
16%
Ez a kis helyiség fürdőszoba? Akkor én egy elektromos törülközőszárítót raknék. Esetleg ha teljes felújítás, akkor elektromos fűtőkábeles padlófűtést, nagyon kényelmes, ha picit fel van fűtve vele a padló.
2022. nov. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 A kényelem meg a gazdaságosság két külön fogalom...
2022. nov. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%
#8 Azt hittem, hogy az mindenkinek világos, hogy nagyon gazdaságos semmilyen elektromos kiegészítő fűtés sem lesz, hacsak nincs napeleme az embernek...
2022. nov. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9 Rosszul hitted, nem világos, de hiszen nem is igaz!

ad1. Hőszivattyús elven működő fűtő elektromos klíma pl. gazdaságosabb bármilyen fűtőszálas elektromos fűtőtesthez.

ad2. A napelem bár sokat számíthat, egy teljes felújítás nem jelenti a napelemes rendszer kiépítését, mellesleg jelenleg általános alkatrészhiány is van, évekbe telík nulláról megvalósítani egy hálózati visszatáplálású komplett napelemes rendszert. És azt is tegyük hozzá, a napelemek nyáron tudnak hatékonyan működni, azaz épp akkor, amikor nincs fűtésre szükség. Viszont elektromos autó vásárlását pl. napelemes rendszer meglétéhez kötném feltételként.

2022. nov. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!