Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 45 négyzetméter elegendő...

45 négyzetméter elegendő lehet két felnőtt, és egy gyerek részére?

Figyelt kérdés
2022. dec. 10. 18:51
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
Egyébként 2 szoba=2 hálószoba. Mellé egy kisebb konyha, kisebb fürdőszobával. És ennyi.
2022. dec. 10. 23:30
 12/40 A kérdező kommentje:
Eleve nem értem ezt a kötelező nappali felfogást, rengeteg helyen nincs.
2022. dec. 10. 23:39
 13/40 anonim ***** válasza:
95%

Kövezzetek meg, de 45 m2 az nagyon szűkös lesz.


Nyilván, majd jön aki megmondja, hogy ők 25 m2-en élnek meg 30 m2 garzonban gyerekkel a nagyszüleink meg 5-en aludtak egy ágyban de ne ebből induljunk már ki 2022-ben...


Nekem 48 m2 a lakásom, 25+12 m2 szoba pici fürdő, pici wc, pici előtér, pici konyha, inkább csak főzőfülke.


Nyilván a kisebb szobában elvan a gyerek ideig-óráig, a nagyobban meg a szülők. De szerintem hosszú távon azért nem árt, ha van némi privát, személyes tere is a feleknek.


Értem én hogy örök szerelem és életünk végéig együtt, de bárkinek lehet olyanja, hogy kicsit elvonulna, mert dolgozik, pihenne, beteg, stb.

2022. dec. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
95%

"Eleve nem értem ezt a kötelező nappali felfogást"


A nappali mint nevében is benne van a nappali tartózkodás helyisége, közösségi tér. Ha például vendég jön, akkor jó ha le tud ülni valahova. Vagy ott alszik valaki, szülő, családtag, akkor ott elvan.


Nekem egyedül van 2 szobás lakásom és egy álom, hogy ha itt van testvérem és párja, akkor estére el tudnak vonulni, nem egy kupacban alszunk. De a párján is azt látom, hogy szeret elvonulni, ledőlni kicsit, olvasni, ezt-azt csinálni amíg mi filmet nézünk, dumálunk.

2022. dec. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
100%

A miénk olyan 60nm lehet és nem férünk!

De ha szerinted elég akkor egészségetekre

2022. dec. 11. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
100%
11-12-es: ezzel az erövel inkább egy kis panelt vegyetek, az ugyanolyan nyomortanya.
2022. dec. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
88%

Ha most épül, akkor megoldható lesz a tetőtér beépítése, nem? Szóval 45m2 az alapterület? Azaz akár a tetőtér beépíthető lesz? Mert úgy simán elég! A tetőtérben két szoba lazán kialakítható. A földszinten lehet akár egy nappali-konyha (amerikai konyha) de még akár lehet külön-külön is, bár ha egy tér, az tágasabb érzetet ad, és fürdőnek 6m2 untig elég, az bőven a kényelmes és tágas kategória.

Ha épül, akkor úgy gondolom ki kell használni a tetőtér beépíthetőségét! Sokan vannak úgy vele, hogy hát okvetlen meg kell emelni a tetőteret ahhoz, hogy használható legyen. Ha nem vagytok felhőkarcolók, azaz ilyen 170 körüli a magasságotok, akkor egy 210-220-as tetőtéri belmagasság az bőven jó, legalábbis nekem egyáltalán nem hiányzik még egy méter a fejem fölé, mert minek kellene az oda?

Mindenesetre felesleges azon agyalni, hogy mi lesz, ha nagyobb lesz a gyerek, (nem tudom most mekkora, eleve ott kezdődik ez a kérdés), de ha most kicsi és később nagyobb teret igényeltek, akkor mi van? Akkor hozzáépítesz! Ha a beépíthetőség megengedi, miért ne? No meg el is lehet adni!

Jó elrendezéssel és elosztással elégséges, de ha földszintesben gondolkodsz és két szoba akkor tényleg szűkösen elég csak. Lehet a nappaliban aludni. A szakmám miatt rengeteg háztartásban megfordulok, 10-ből kb. 8 ember nem hogy nem ágyaz be maga után, hanem úgy, ahogy kikelt az ágyból, úgy hagyja el azt! Mint egy gyerek! Kib....tt rendetlen az emberek elsöprő többsége. No most ha a kvázi nappaliban képzelitek el a Ti fekhelyetek, akkor annyi, hogy egy kinyitható kanapé (ma már van abból is kényelmes, régen a 90-es években kb. egy életre tönkretetted magadat ha egy hónapig ilyenen aludtál :D) és el kell tenni az ágyneműt minden reggel. Ez valakinek elképzelhetetlen, vállalhatatlan, valakinek meg természetes, hogy elteszi, nem csak beágyaz, vagy még csak be sem ágyaz ugye, ahogy említettem. Szóval azt a kérdést feltenni, hogy nektek mi felel meg, az felesleges, mert csak tudod! Erre válasz csak olyan érkezhet, hogy a válaszolónak mi felel meg, neki elég lenne-e ennyi. Ha Te pedig vitatod, hogy ugyan már miért ne volna elég az, ami a válaszoló szerint nem elég, akkor ez az egész értelmetlen...

2022. dec. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:
Nem tudom. 21 éves vagyok, haláleset miatt költöznöm kell rövides határidőn belül, örökölt összegből akarok lapostetős gyorsszerkezetes házat építeni ketten édesapámmal. Éppen ezért korlátozottak a lehetőségeim, plusz mivel ferde lapostetős házról lenne szó, így tetőtér kilőve. Semmiképp nem tudok az árak miatt házat venni, mivel Pest agglomerációjáról van szó, így csak gyorsszerkezetes építés jöhet szóba egy telken, ezt tudom finanszírozni.
2022. dec. 11. 08:50
 19/40 anonim ***** válasza:
93%

Aha, akkor külterület ezek szerint, ha építhetitek magatok is...

Ha lapostetős, akkor úgy tervezd meg, hogy abba az irányba, amerre bővíthető, arra bővíthető is legyen a jövőben, értsd úgy legyen a helyiségek kialakítása is. Ide akkor Ti, ketten költöznétek? Mert akkor azzal kell számolni, hogy Te innen nyilván elfogsz költözni a jövőben, azaz pár évig pláne működhet a történet, hogy két szobás, nem feltétlen kell két szoba+nappali.

2022. dec. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
72%

Ki a történetben a gyerek?


21 évesen ki áll neki építkezni szerinted?


Régen is csak az, akit segítettek a szülei, vagy hitelt vett fel.


Ha ez a helyzet, venni kell messzebb egy használtat.


Mert ez a 45 négyzetméter is lesz legalább 15-20 millió, de inkább több. Abból sok helyen (cigánymentes) lehet normális családi házat venni.

2022. dec. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!