Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Baj e az újonnan épült cserépk...

Tordy József kérdése:

Baj e az újonnan épült cserépkályha falán a hajszálrepedés?

Figyelt kérdés

Újonnan épült cserépkályha útmutató szerint 1 hétig reggel és este egy marék tuzifával kell benyújtani, majd fokozatosan fűteni benne. Ez megtörtént. Most 2 hét eltelte után meg mertük kicsit küldeni a kályhát. Néhány helyen apró hajszálrepedések jelentek meg a csempék illesztések mentén. Jelenthet e ez bármiféle gondot?

Megjegyzésként még annyi, hogy nem zománcos csereppel lett rakva, hanem sima csereppel, majd hálózva lett és csak most jön majd rá a burkolás.



2022. dec. 13. 23:37
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

"hanem sima csereppel, majd hálózva lett"


???


Ha ez az amire gondolok akkor nemcsak szétfog repedni teljesen, hanem fel is robbanhat a kályha. Füst is visszaáramolhat ha olyan helyen van repedés és akkor CO mérgezés lesz a vége.

2022. dec. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Félreértettél. Illetve én nem fogalmaztam pontosan. A kályha neves szakember álltal készült cserépkályha cserepből. A sima cserép alatt csupán annyit értettem,hogy nincs rajta máz, sima égetett cserép.

Csupán attól tartok, hogy nem jól tüzeltem benne az első két hétben. Az érdekel hogy 1-2 helyen normális jelenség e a száradás után az apró hajszálrepedés?

2022. dec. 14. 08:07
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Teljesen jól tüzeltél. Olyan meg nem létezik hogy a maximális tüzeléstől elreped egy szakszerű cserépkályha. Az lehet még hogy a födém vagy aljzat a kályha súlya miatt meghajlott/mozog és emiatt repedt meg. Egy cserépkályha súlya 500-1500 kg.
2022. dec. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

Nem vagyok szakember, csak annyit tudok, hogy kb. 100 éves cserépkályhánk van - természetesen időnként újrarakva - és egyetlen repedés nincs rajta.

Sehol, semmilyen!

2022. dec. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
94%
A melegtől a fugák megnyílnak,ez természetes jelenség.A kályhát fokozatosan kell felfűteni,és nem nagy tüzeket rakni a tűztérben.Attól nem kell tartani,hogy a fűst kiáramlik,vagy ez miatt felrobban a kályha .
2022. dec. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Csak a tisztánlátás végett, tudnál linkelni fotókat róla?
2022. dec. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!